Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a párotok vezetési "stílusa" állandó vitatéma lenne?

Figyelt kérdés

A barátom mellett konkrétan félek, minden alkalommal. És nem magamat féltem, hanem másokat.

Már többször előfordult, hogy szóltam neki, hogy piros a lámpa, amire hirtelen befékezett, de aztán végül áthajtott, pedig meg tudott volna állni. Kétszer is volt már majdnem koccanása elsőbbség meg nem adása miatt, amiket a másik sofőr rutinja előzött csak meg.

Már ott tartok hogy ha piros a lámpa, gyalogos van a zebre mellett, inkább szólok neki.

De már elegem van ebből, és nem tudom mit csináljak.

Ha szólok neki azt mondja, hogy "még sárga volt a lámpa" (nem, nem volt, érdekes én láttam féktávon belül hogy piros), "nem vettem észre" stb.

Nem hülye, nem hajt gyorsan amúgy, jól kezeli az autót, de figyelmetlen néha.

Nem tudom hogyan tudnám megoldani ezt a helyzetet, mert vezetni nem tudok helyette, muszáj vezetnie. Már lassan ott tartok, hogy addig nem ülök be mellé (és ez azt jelenti hogy nem is találkozunk, mert másik faluban lakik) ameddig le nem szokik erről.



2023. febr. 16. 08:12
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
5-ös, azért nem magamat féltem, mert ha elcsap egy gyalogost a figyelmetlensége miatt, nem nekem lesz bajom, hanem másnak.
2023. febr. 16. 12:01
 12/24 A kérdező kommentje:

Beszélni fogok vele erről, hogy vagy komolyan veszi és nem pedig "lesz ami lesz" alapon, vagy nem hogy nem ülök be mellé, de azon is elgondolkodom, hogy szükségem van-e egy felelőtlen emberre.

Mással nincs gond a kapcsolatunkban úgyhogy ez nem lesz rögtön szakító ok nyilván, de nem fogom hagyni, hogy így vezessen. Nagyon elszomorít.

2023. febr. 16. 12:04
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

#11

Fent még elsőbbség meg nem adásáról, másik sofőrökről meg piroson való áthajtásról írsz.

Most meg már “csak” gyalogosokat veszélyeztet?

2023. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Mert az elsobbség meg nem adásába beletartozik az is h atengedem a gyalogost élve...
2023. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
*Megadásba
2023. febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
63%

#14

Igen, de fent még azt írta majdnem lett baleset elsőbbség meg nem adásából és a MÁSIK SOFŐR miatt kerülték el. A gyalogost nem szokás sofőrnek nevezni.

2023. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ne forgasd ki légyszi, igen nyilván nekünk is lehet bajunk, de városon belüli koccanásból előbb lesz anyagi kár, mint sérülés. Nem azt írtam, hogy 60-nal nekihajtott másnak, konkrétan ez a két eset parkolókban történt, ahol nem akkora sebességgel mennek általában az emberek, hogy anyagi káron kívül más legyen.

Ezért mondom, hogy másokat féltek, magamat nem.

2023. febr. 16. 12:26
 18/24 anonim ***** válasza:
39%

"azért nem magamat féltem, mert ha elcsap egy gyalogost a figyelmetlensége miatt, nem nekem lesz bajom, hanem másnak."

Te nem tudod miket írsz!

Abból nem származhatna bajod? A traumáról még nem hallottál?

Amúgy minek írtad ki a kérdést? Mindenki egybehangzóan elítéli, te meg mentegeted.

Ha annyira nem felelne meg a vezetési stílusa, akkor be se ülnél mellé.

Te minden egyes alkalommal beülsz.

2023. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Igen, biztos traumatikus egy ilyet átélni, de akkor se magamat féltem sérüléstől, mert nem annak látom valószínűségét, hogy ez megtörténjen. Elsősorban nem arra fogok gondolni, hogy nehogy elüssön valakit, mert mekkora traumám lesz tőle, hanem arra, hogy ne legyen senkinek baja. Jézusom. Nem kell ebbe belemagyarázni mást, meg kiforgatni.

Ha elolvasnád a válaszaimat, akkor látnád, hogy el fogok vele beszélgetni erről, mert nem tetszik amit csinál. Nagyon nem. Kérlek idézd vissza, hol mentegettem.

2023. febr. 16. 12:47
 20/24 anonim ***** válasza:
66%

#17

Nem akarlak elkeseríteni de nekem pl volt rokonom aki városi koccanás után halt meg egy vérrög miatt.

+ ha a faszid vakegér módjára vezet és kilép elé a gyalogos, akkor valószínűleg el fogja rántani a kormányt, ami akár frontàlis balesetet is eredményezhet.

Nem jó buli nektek se elütni egy gyalogost.

2023. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!