Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, hogy teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy teljesen felesleges az őszinte kommunikáció. Más is érez így?

Figyelt kérdés

Éppen egy párkapcsolati krízis kellős közepén vagyok,és végre rászántam magam, hogy őszintén leüljek beszélgetni a párommal, azonban rossz vége lett.

Napokig készültem rá, nagyon átgondoltam mit fogok mondani, nagyon figyeltem rá, hogy ne legyen bántó, sértő, bunkó, ne okozzak mégtöbb kárt.

Felesleges volt. Nemcsak a páromnál, hanem másoknál is tapasztaltam, hogy szinte senki nem hajlandó megvizsgálni, beleélni magát a másik helyzetébe, olyan sok ember képtelen a másik szemszögéből nézni a dolgokat, és csak sértődés lesz belőle, támadásnak élnek teljesen ártatlan szavakat.

Nagyon törekedtem a win-win kommunikációra, tehát arra, hogy meghallja amit mondok neki, de ne rombolja az egóját, hanem hogy úgy jöjjön át neki az üzenetem, hogy egy megoldandó problémát lásson (és itt egyáltalán nem arról van szó, hogy utasítgattam, kész tényeket adtam neki, hogy mit kellene csinálnia).

Totál belefáradtam ebbe, hiába a kommunikáció, mégha tényleg finom vagyok is, akkor is magára veszi, nem jutunk egyről a kettőre.

Más is tapasztalt ilyet?


2023. febr. 20. 14:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
49%

Tehát ha nem hunyászkodik meg a múltja miatt, akkor szakítasz.

Akkor szakíts.

A párkapcsolat lényege úgyis az, hogy azért szereted a másikat, mert olyan amilyen. Márpedig a párod nem lenne olyan amilyen, ha nem az lenne a múltja ami.

2023. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

21


Pont ez az, hogy pár nappal ezelőttig nem tudtam hogy ő valójában milyen, mert elhallgatta, hazudott róla.

Márpedig jogom van tudni róla olyan alap információkat, amelyek számomra fontosak ahhoz, hogy el tudjam dönteni, szeretnék e hosszútávon elköteleződni mellette, és sikerüljön egy őszinte, bizalmon alapuló kapcsolat.

Innentől kezdve ne neki álljon feljebb, hogy nincs közöm a múltjához, ha alapvető FONTOS információkról hazudik.

2023. febr. 22. 14:41
 23/24 anonim ***** válasza:
32%

"sok ember képtelen a másik szemszögéből nézni a dolgokat, és csak sértődés lesz belőle"


Ez rád is érvényes? És sikerült már az ő szemszögéből nézni a dolgot, amit fel is vázoltál neki?

Ha nem, akkor ne csodálkozz, hogy neki áll feljebb.

2023. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

"És sikerült már az ő szemszögéből nézni a dolgot, amit fel is vázoltál neki?"


Igen. Ebből indul ki a kérdés, ez okozta azt a problémát a kommunikációnkban, amiért kiírtam a kérdést.

Nyugodtan, megértően, nem támadva beszéltem vele, téves állítások helyett inkább kérdéseket tettem fel neki. Azzal kezdtem, hogy biztosítottam róla, hogy megértem őt, és hogy lehet velem őszinte, nem fogok megharagudni rá, nem veszekszen vele.

Mindezek ellenére kezdett el felnőtt férfihez nem illő módon hisztizni, kocsmai stílusban leverte a beszélgetést, és engem állított be hibásnak.


Én itt amúgy lezárnám ezt a kérdést, már nincs több segítségre szükségem, eldöntöttem, hogy mit fogok tenni.

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.

2023. febr. 22. 15:46
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!