Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, hogy teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy teljesen felesleges az őszinte kommunikáció. Más is érez így?

Figyelt kérdés

Éppen egy párkapcsolati krízis kellős közepén vagyok,és végre rászántam magam, hogy őszintén leüljek beszélgetni a párommal, azonban rossz vége lett.

Napokig készültem rá, nagyon átgondoltam mit fogok mondani, nagyon figyeltem rá, hogy ne legyen bántó, sértő, bunkó, ne okozzak mégtöbb kárt.

Felesleges volt. Nemcsak a páromnál, hanem másoknál is tapasztaltam, hogy szinte senki nem hajlandó megvizsgálni, beleélni magát a másik helyzetébe, olyan sok ember képtelen a másik szemszögéből nézni a dolgokat, és csak sértődés lesz belőle, támadásnak élnek teljesen ártatlan szavakat.

Nagyon törekedtem a win-win kommunikációra, tehát arra, hogy meghallja amit mondok neki, de ne rombolja az egóját, hanem hogy úgy jöjjön át neki az üzenetem, hogy egy megoldandó problémát lásson (és itt egyáltalán nem arról van szó, hogy utasítgattam, kész tényeket adtam neki, hogy mit kellene csinálnia).

Totál belefáradtam ebbe, hiába a kommunikáció, mégha tényleg finom vagyok is, akkor is magára veszi, nem jutunk egyről a kettőre.

Más is tapasztalt ilyet?


2023. febr. 20. 14:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Mindig őszintének kell lenni, nem rákészülni. Nem kell megvárni, míg összegyűlnek a dolgok.
2023. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem felesleges, máshogy nem nagyon megy. Ha valaki nem képes rá, akkor ő az, aki nem elég érett a konfliktusok megoldásához. Hosszú távon az alakoskodás, színjátszás nem fog menni, vagy legalábbis tönkre mész benne lelkileg.
2023. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

Én is sűrűn járok így, egyszerűen az ilyen embereket ha tehetem, kerülöm.


Szerencsére sok olyan személyt ismerek, akivel szemben működik az asszertív kommunikáció.


Neked is ezt javaslom, valószínűleg a pároddal nem vagytok azonos érzelmi szinten.

2023. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Személyfüggő hogy kivel működik de az abszolút őszinteség hive vagyok
2023. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az őszinte kommunikáció a legfontosabb, csak te fogtál ki rossz embereket. Egy olyan emberrel, aki nem hajlandó leülni veled őszintén megbeszélni a dolgokat, terel, kitérő válaszokat ad vagy megsértődik, felesleges bármit is kezdeni.
2023. febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem felesleges, az hogy a másik képes-e rá az tök más kérdés. Ha meg se próbálnád rosszabb lenne.


Hátha amúgy kicsit gondolkodik rajta, érleli a dolgot stb.

2023. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%

Az lehet a gond, hogy a leírás alapján már a vitát megelőzően meg voltál róla győződve, hogy igazad van.

Ez viszont így nem őszinte kommunikációnak, hanem inkább ítélethirdetésnek tűnik, ahol nem látszik, hogy teret adtál volna az általad megfogalmazott elvárásnak:

"*nem hajlandó megvizsgálni, beleélni magát a másik helyzetébe, olyan sok ember képtelen a másik szemszögéből nézni a dolgokat".

Ez okozhat sértődést akár.

2023. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

Normális partnernél nincs mitől tartani. Ha esetleg olyan dologban is vagy vele őszinte, ami kizárja, hogy együtt maradjatok, akkor is megúszhatsz egy csúnya szakítást és a kapcsolat elmérgesedését.


Ha pedig nem arról van szó, hogy elmondasz valamit, aminek a ténye szakítóok (mert azt tényleg lehet akármilyen szépen mondani, a végeredmény ugyanaz), akkor főleg. Mindent őszintén, akkor, mikor még lehet vele kezdeni valamit, úgy, hogy a másiknak legyen kedve vele kezdeni valamit undor helyett. Nekem ez vált be minden intelligens embernél.

2023. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondtál neki? Mik voltak a főbb állításaid, kb pontokba szedve?
2023. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Úgy szeretem ezt a semmitmondó, homályos megfogalmazást, ahol megint épp csak a lényeg nem derül ki. Ugyanis szinte biztos, hogy nem az őszinteség a gond, hanem AMIT mondtál. Például azt semmilyen szóviràggal nem töltöd le a másik torkán, hogy te nyitott kapcsolatot akarsz, ha ő meg nem. Ez persze csak egy példa. De gondolom, oka van, ha nem mered leírni a konkrétumokat.
2023. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!