Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, hogy teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy teljesen felesleges az őszinte kommunikáció. Más is érez így?

Figyelt kérdés

Éppen egy párkapcsolati krízis kellős közepén vagyok,és végre rászántam magam, hogy őszintén leüljek beszélgetni a párommal, azonban rossz vége lett.

Napokig készültem rá, nagyon átgondoltam mit fogok mondani, nagyon figyeltem rá, hogy ne legyen bántó, sértő, bunkó, ne okozzak mégtöbb kárt.

Felesleges volt. Nemcsak a páromnál, hanem másoknál is tapasztaltam, hogy szinte senki nem hajlandó megvizsgálni, beleélni magát a másik helyzetébe, olyan sok ember képtelen a másik szemszögéből nézni a dolgokat, és csak sértődés lesz belőle, támadásnak élnek teljesen ártatlan szavakat.

Nagyon törekedtem a win-win kommunikációra, tehát arra, hogy meghallja amit mondok neki, de ne rombolja az egóját, hanem hogy úgy jöjjön át neki az üzenetem, hogy egy megoldandó problémát lásson (és itt egyáltalán nem arról van szó, hogy utasítgattam, kész tényeket adtam neki, hogy mit kellene csinálnia).

Totál belefáradtam ebbe, hiába a kommunikáció, mégha tényleg finom vagyok is, akkor is magára veszi, nem jutunk egyről a kettőre.

Más is tapasztalt ilyet?


2023. febr. 20. 14:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem részedről ez egy korrekt hozzáállás volt, a másik fél még nincs felnőve érzelmileg.
2023. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%

A másik nyelvén van csak értelme.

Én felszoktam mérni ha akarok vmit a másiknál hogyan érhetem el.

Nem saját kommunikációt érdemes kitalálni, hatékonyabb a párod nyelvén szólni hozzá. Ahhoz pedig isnerni kell a párunkat

Csak példa

Ha engem zavar h nőket vagy a bnőimet lesi mellettem, egyik srácnak teljesen elég ha előzetesen megkérem arra hogy ne adja mások alá a lovat, más típusú sraccal ugyanezt olaszosan temperamentumosan kell előadni mert csak a nagyszájú csajokat tiszteli, harmadik féle srác tapasztalatból tanul ha pl utánozni kezded és oasikat lesel te is, hogy vegye észre magát, és így tovább.


A kommunikácios szavak ugyanez


Egyik srácnak elég annyit mondanom hogy ugy érzem nem jelentek neked semmit, mert nem költesz rám, nem segítesz, önzőnek látlak, másiknak meg előadod pl úgy, hogy bnőim képzeld ezt azt kaptak a pasijuktól, és kérdezték én mit és kamuztam vmit, mert semmit nem kapok amugy töled tényleg:(.



Mindenre van ez, ezeregy variácio mit hogyan adsz elő, azt kell kiválasztani amiből ért és célhoz vezet.

2023. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

Az a gond, hogy a kérdésből csak az derült ki, hogy te így érezted.

Tehát pl érezheted teljesen őszinte és jóindulatú megjegyzésnek azt, hogy "őszintén bevallom, szerintem butaságot cisnálsz" - de attól még ez nem lesz a megfelelő közlési forma:D


Szóval ezért talán egyszerűbb lenne ha leírnád miket mondtál.

2023. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%

Én is tapasztalom ezt, bár azért én is hibás vagyok dolgokban, de egy ideje változom.

SOkáig nyers voltam pár emberrel, ez megmutatkozott, hogy nem jön benekik/sokaknak. Változtattam ezen, finomabban szólalok meg, de most ez sem jó.

Korábban pont, hogy nem voltam nyers, emiatt kihasználtak sokan, ezért is kezdtem változtatni a stílusomon, de úgy látszik, hogy környezettől is függ, hogy ki-mit fogad be.


A leírtak csak munkahelyre, és nem baráti-, hanem egyéb társas beszélgetésekre vonatkozik részemről.

2023. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Kiderült valami a múltjából (ami az én értékrendjeimmel ütközik), ez okozta a krízist a kapcsolatunkban, ezt szerettem volna megbeszélni vele.

Elmondtam neki, hogy ez, ami kiderült, számomra stresszt és szorongást okoz, és meg szerettem volna vele beszélni azt, hogy ő akkor és ma hogy viszonyult ahhoz a bizonyos dolgához, jelent e még valamit, vagy végleg maga mögött hagyta. Nem adott konkrét, kielégítő válaszokat, helyette hülyének nézett. Megpróbáltam folytatni a beszélgetést, de nem vezetett eredményre.

2023. febr. 20. 20:14
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkorhát megbánni biztos nem bánta meg.
2023. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%
Szegyenteljes ez a dolog? Mert akkor lehet, hogy szegyelli es ezert nem tud szembesulni vele.
2023. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
46%

Aham.

Mondjuk valakit a múltjáért felelősségre vonni a párkapcsoaltában elég érdekes gondolat. Persze vannak emberek akik úg yféltékenyek egyes emberekre, hogy a párjuk már az ismerkedés alatt sem érintkeztek vele..

A múltjához semmi közöd, csak a jelenéhez.

És ha nem bánta meg, akkor mi van? Akkor elhagyod egy olyan dologért, amihez abszolút semmi közöd?

2023. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

18


Igen, mert ismeri az értékrendem, és szerintem ez úgy lett volna korrekt, ha már az elejétől fogva őszinte lett volna velem, és ő közölte volna ezt a dolgot, nem most kellett volna egy közös ismerősnek szembesítene engem velem egy kamu facebook profilon keresztül 😂

Hajlandó lennék elnézni ezt neki, ha nem úgy reagált volna, ahogy, de már a szakítást fontolgatom.

2023. febr. 21. 00:29
 20/24 anonim ***** válasza:
46%
Valószínűleg ő is úgy érezte, azért nem szólt erről a múltbeli dologról 😂
2023. febr. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!