Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Előfordult már valakivel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előfordult már valakivel, hogy a párja elviselhetetlen szülei miatt gondolkozott el a szakításon?

Figyelt kérdés

A párommal a szüleinél lakunk. Szerettünk volna elköltözni, de az anyjának egyre rosszabb az egészségi állapota. Sok segítségre szorul. Nem sok időre lehet magára hagyni. Emiatt a párom csak részmunkaidőben tud dolgozni. Tulajdonképpen az én fizetésemből élünk mert az anyja nyugdíja el megy gyógyszerekre. Az apja meg el költi hülyeségekre. Ezen kívül az égvilágon semmit nem csinál. Haza ér a munkából le fekszik a tv elé és várja hogy kiszolgáljuk.

Ha ennek nem teszünk eleget azonnal akkor az anyja felháborodik hogy nah majd ő meg csinál mindent ha már mi semmire nem vagyunk képesek. És ha nem vagyunk mellette körülbelül minden percben akkor föl kel, el esik, megsérül, és még rosszabb állapotba kerül.

Teljes mértékben egyet értek azzal hogy az idős szülőket ápolni kell, de ezért cserébe egy kis kedvesség jól esne. Ehelyett állandóan furják a kapcsolatunkat, a páromat próbálják ellenem hangolni. Napi szinten elmondják hogy bezzeg az ő idejükben ennyi évesen már mindenkinek saját háza meg családja volt, mi meg itt vagyunk az ő nyakukon. Holott pont miattuk nem tudunk saját életet kezdeni.

Már kész idegroncs vagyok. Néha elgondolkozok rajta hogy ki szállok ebből a kapcsolatból, akármennyire is szeretem a párom. :(


2023. márc. 2. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de nálunk soha nem is volt ennyire rossz a helyzet. Nem kizárt, hogy a helyedben szakítottam volna már. Az egy dolog, hogy miattuk nem tudtok saját életet elkezdeni, de legalább értékelnék és befogadnának a családba. Annak nincs értelme, hogy tönkremegy ebben a kapcsolatotok és te is. Ha amúgy szereted a párodat és vele nincs probléma, akkor vele beszélnék, hogy keressetek megoldást. Gondolom ő is látja, hogy mi a helyzet.
2023. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez igy tarthatatlan. Innen menni kell. Vagy ketten, vagy ha o nem akar, akkor egyedul.
2023. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk, ez is tipikusan az az eset, ahol nem csak a szülők a hibásak (na ők sem normálisak), hanem a párod is, mert eltűri ezt az egészet és nem tud felelőss3get vállalni az életéért.


Másnak is vannak beteg szülei, mégsem élnek velük. Ha a férjed nem akar önálló otthont veled, akkor maradjon és ápolja egész életében a szüleit, aztán maradjon egyedül.

2023. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fuh, ez nagyon durva.

A férje miért nem segít a beteg nőnek, ő minek van dísznek?

Kijelenteném a párodnak a helyedben, hogy vagy én vagy ők. Gusztustalan igen, de nem vagy köteles hallgatni, hogy titeket/téged hordanak el ahelyett, hogy inkább örülnének hogy ott vagy(tok).

Párod nem megy veled? Oké, menj te egyedül, nincs neked szükséged hálátlan emberekre.

2023. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek vagytok összeköltözve? Lehettek úgy is együtt, hogy mindenki a saját házában van.
2023. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem költöznék senki szüleihez. És ha még így távolabbról is a véremet akarnák szívni meg gondozást várnának el tőlem akkor igen, szakítanék (vagy válnék).
2023. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Tartsam el a pasit is meg a szüleit is? Ebben a gazdaságban? Még egy kedves szót se kapok érte? Biztosnem. Kinek képzeled te magad, terézanyának?
2023. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És neked ő még a párod? Nekem már nem lenne. Nagyon tahòk a szülők, de párod is, amiért ezt így hagyta elfajulni. Menekülj, nem cselédnek születtél
2023. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Elköltözünk.

A mama ápolására segítséget kérünk az önkormányzattól. Kérvényt kell beadni. Küldenek mosdatót, stb., csekély összegért.

Tessék utánanézni.


2. Kiszállsz.

2023. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eleve oda se költöztem volna.

De ha annyira elvakít a rózsaszín köd, hogy mégis, akkor após pár bunkó megnyilvánulása után összepakolnék. Ha a párom nem jön velem akkor ennek a kapcsolatnak annyi

2023. márc. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!