Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi az a viselkedési szokásos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a viselkedési szokásos, vagy tulajdonságod, ami kifejezetten negatív és a párodnak emiatt elfogadónak kell lennie, hogy ezt elviselje?

Figyelt kérdés

Mindenkinek vannak negatív tulajdonságai, hiányosságai.

Aki azt mondja, hogy abszolút habos babos a kapcsolata és semmi olyan dolog nincs benne vagy a párjában, ami a másikat bántja, az szerintem nem mond igazat. Akár eseményekre, esetekre is kíváncsi lennék.

Én például sokáig irányításmániás voltam és ezzel évekig hazugságba hajszoltam a páromat. Aztán lebukott, beismerte, hogy nem értett egyet az elvárásommal, de nem mert ellenkezni, nem látta értelmét a reakcióképességem (inkább annak hiánya) miatt, ezért eljutottunk odáig, hogy én nem szedem le a fejét, ő pedig nem hazudik.


2023. márc. 15. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés!

Örülök, hogy felismerted és tudtatok közösen fejlődni!


Nekem talán az, hogy türelmetlen és indulatos vagyok. Rögtön kiül az arcomra, hogyan érzek, nem is tudom rejtegetni. És sajnos gyakran a másik szavába vágok. Felismertem ezeket, de nehéz magamon változtatni. Szóval mellém olyasvalaki kell, akit nem tudok így elnyomni, időnként "helyretesz". Fel tudjak nézni rá annyira, hogy ne untasson, ne akarjak a szavába vágni, hanem legyen érdeke és tiszteljem meg azzal, hogy figyelmesen végighallgatom. Persze elsősorban magamon kell változtatnom ilyen téren.

2023. márc. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt akartam mondani, hogy magadon kell változtatni, ez szerintem nem ember függő,hogy tiszteled vagy sem. Maximum ha félsz tőle, akkor más, de a többi rajtad múlik. Mint ahogy ránk is igaz, hogy a párom alapból hajlamosabb hazudni, mert olyan közegben nőtt fel, ahol semmit sem lehetett elmondani. Jöttem én, velem is így járt. Azóta is küzdök ezzel, fáj a dolog, de igyekszem.
2023. márc. 15. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyan az a helyzet mint az 1.-nél. Hirtelen düh kirohanások, nem tudom magamba tartani az érzelmeimet. Ami szívemen az a számon. Próbálok én is változtatni ezen, de nagyon nehéz. Mellém is szintén egy olyan nő kel akit nem tudok elnyomni.


Viszont a párod úgy tűnik megfelelési kényszeres. Nem önmaga, hanem valaki, akik mindenáron megpróbál megfelelni, idomulni a másikhoz…Kedves, elfogadó, konfliktuskerülő és látszólag a tökéletes barát..

2023. márc. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy ilyen, bár a konfliktust nem hazugsággal kellett volna kerülni. Ezt sajnos be kellett volna vállalnia, mert most küzdünk a bizalommal.

Ahogy látom, sok embernek az indulat a problémája. Higgyétek el, nem a domináns pár segít rajta. Az exem az volt, mégis hozzá vágtam a telefont. Na, akkor láttam be, hogy elég volt, bennem is van elég baj, azóta várok, mielőtt beszélek, és lassabban mondom a dolgokat, így van idő gondolkodni.

2023. márc. 15. 17:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak fontos dolgok, amiket túl akarok kontrollálni (pl. covid alatt senki nem megy sehova, nehogy a nagyszüleim elkapjanak valamit), a többi dolog meg nem izgat, pl. milyen színű lesz a szőnyeg, ezeknél viszont rosszul viselem, hogy ő egy órán át nem tud dönteni. Ő meg rosszul viseli, hogy nem foglalkozom ezekkel, aztán rendes átnézés nélkül megveszek az első szembejövő kacatot. Ő meg kétszer ment vissza az ikeába, hogy valami konnektort vegyen és eldöntse jó-e. :D


A késési szokásaink is eltérőek. Én fél óra után agyon idegesítem magam, ő berakja indulás előtt még gyorsan a mosást, meg beindítja a robotporszívót. Már inkább kiküld a kocsihoz, hogy ne lássam mit csinál. :)


Meg képes vagyok valamit hetekig halogatni, majd pánikolni, hogy nem csináltam meg.

2023. márc. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!