Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Zátonyon vagyunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Zátonyon vagyunk, lehet még ebből jó végkifejlet?

Figyelt kérdés

Van egy párom, hatodik éve. Elég furcsa a felállás.

Amikor megismerkedtünk, nem akartam kapcsolatot, nagyon zűrös volt a családi hátterem, sokat gondoskodtam unokaöcsémről, anyja beteg volt, nem álltam készen a kapcsolatra. Többször mondtam neki, hogy nem szeretnék kapcsolatot, fejezzük be, de nem hagyta, mániákusan szerelmes volt, én karriert építettem, terveim voltak, nem árultam zsákbamacskát, végezetül együtt maradtunk, beleszerettem én is.


Telt az idő, beköltözött az albérletembe, ő örökölt elég sok pénzt, amit ingatlanba akart fektetni, nekem fix kötődésem volt a munka, iskola, család miatt, nem voltam mobilis. Végül nem vett semmit, évekig jártuk az ingatlanpiacot, döntésképtelen volt, elvárta volna hogy költözzek hirtelen az ország másik felébe, kezdjük új életet, stb, de egyszerűen nem tehettem meg, előtte nagyon sokáig éltem anyagi bizonytalanságban, nem akartam ezt feladni, csak ha épeszű,normális, jól kidolgozott, megfontolt tervet ajánl fel, de ilyet nem kaptam.


A teketóriázás addig ment, mig végül én tudtam venni saját ingatlant, ő nem (közösen is hajlandó lettem volna, de azt ő nem akarta, mindenképp fent akarta tartani az enyém-tiédet). Be is költöztünk az enyémbe, unokaöcsém is hozzánk költözött, én nevelem, ez rám nagyobb stresszt rótt, nyilván mégfontosabb lett az anyagi biztonság, hiszen egy gyerekért felelni óriási feladat, főleg ha az ölembe hullott.


Eltelt 6 év, sokszor érzem hogy szeret és boldogok vagyunk, beszéltünk korábban házasságról, gyerekről, mindig csak a majd, a hamarosan, a nemsokára. Már 32 vagyok, havonta egyszer tudatosítom benne, hogy ennyi idő után elvárom a gyűrűt, hiszen ketyeg az óra, mindig az igérgetés, már mindenkinek van gyereke aki velem egyidős, testvéremék kifutottak az időből, lombikoznak, nem szeretnék ezen átmenni. Főleg, hogy minden adott, saját ingatlan, karrier, kapcsolat.


Ő most lesz 40, a böngészési előzményeiben az áll hogy "újratervezés 40 felett, új élet 40 felett, babaváró után válás" és hasonlóak.


Amikor felhoztam a témát, akkor mindig eljutunk oda, hogy mindenért engem okol, miattam nincs neki lakása, miattam nincs seki karrierje, miattam nem teljesültek a vágyai, mert mindig mindennek úgy kellett történnie, ahogy én akarom. Pedig partner lettem volna a hőn áhitott kivándorlásban is, de mondtam hogy ha csináljuk, akkor jól csináljuk. Akkor valakinek előre kell menni állást találni, el kell adni az ingatlant amim van, mindennek utána kell járni, hogy a lehető legbiztosabbra menjünk. Már néztünk külföldi albérleteket, házakat, de sosem léptünk a megvalósítás talajára, és nem rajtam múlt, viszont mégis engem okol azért, hogy neki nem teljesült be amit szeretett volna. Pedig nem arról van szó hogy kötöttem az ebet a karóhoz, szimplán csak többre volt szükségem annál, hogy "csomagoljunk, majd lesz valami"...


Nagyon szeretem őt, de már nem érzem vissza, már nem is szexelünk nagyon régóta.


Hiteget a gyűrűvel, gyerekkel, házassággal, de nem látszik, hogy ebből lenne bármi is. Unokaöcsém is nagyon szereti, általában családként funkcionálunk, de előbb-utóbb mindig előjön belőle a gyűlölet irányomban, ami nagyon felzaklat. Voltak nehéz időszakaim amikor a gyámügyre kellett rohangálni, természetes, hogy rommástresszeltem magam ilyen helyzetekben, hogy minden a legjobban menjen.


Nekem azóta is fix munkahelyem van, minden a terv szerint alakult eddig, ezért tanultam, ezért töltöttem annyi évet egyetemen. Neki az elmúlt 10 évben nem volt fix munkahelye, az örökséghez nyúl mindig, beugrós alkalmi munkái vannak. Természetesen nagyon vészesen fogy a pénze, hiszen az élet pénzbe kerül, én nem tudok állni minden kiadást.


Azt tudom, hogy én irányítottam az elmúlt években, de nem azért, mert én szeretnék, hanem mert más nem teszi helyettem. Kértem, hogy legyen határozott, hogy hozzon racionális döntéseket, ne csak sodródjon az árral, mert amig a kormány körbe pörög, valakinek muszáj tartania, és ez valóban én vagyok.


Itallal is voltak problémái, amit kénytelen voltam megtiltani, mert gyerek mellett nem fér bele, hogy részegen jár haza, elalszik a buszon, isten tudja honnan kerül elő, de ezt is sérelmezi.


Elmondása szerint szeret, és velem tervezi a jövőt, de a tettekben ezt nem látom.. :(


Sülhet ki még ebből bármi jó, vagy csak magamat csapom be?


2023. márc. 20. 14:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz helyzet. Nekem kicsit olyan mintha a saját "szerencsétlenségét" vezetné le rajtad. Rajtad csapódik le a saját maga iránt érzett harag, hogy az élete nem úgy alakult ahogy akarta.

Nagyon komolyan el kellene beszélgetnetek, ha ezt még menteni akarjátok.

2023. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, és próbálom is szorgalmazni, hogy keressen szakembert, mert nem ihatom én meg a levét annak, ha valami nem jól sült el az ő életében.


Sajnos az ő élete sem volt könnyű, minden oka megvan a kallódásra, döntésképtelenségre, szorongásra, de teljesen rá fogunk menni erre, ha nem ismeri fel, hogy mindig az adott körülményből igyekeztem kihozni a legjobbat.

2023. márc. 20. 14:37
 3/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ha családot es gyereket szeretnél akkor még most, időben kéne dobbantanod. 40 éves korára azért megérik az emberben, hogy akkor most akar-e családot cagy nem, hezitálás nélkül, ő meg még mindig olyan mint hogyha nem tudnál eldönteni ami semmiképp nem pozitív.

De te írtad, hogy már az elején is viharos volt szóval nekem ez nem tűnik annak a nagy nagy szerelemnek.

Ha úgy alakul, biztos nehéz lesz újra kezdeni, De talán nem ér annyit hogy utána meg akkor 70 éves korodig szenvedj egy férfi mellett akivel nem is érzed hogy úgy igazán akarod...

2023. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

És hajlandó lenne szakemberhez menni? Nem feltétlenül pszichológusra gondolok. Azt sokan alapból cikinek érzik. De pl kineziológus? Vagy a mostanában divatos coach.ok esetleg? Lehet csak egy pici segítség kellene neki hogy helyrebillenjenek a dolgai.

Sokszor már az is jót tesz, ha csak kibeszéljük magunkat akár egy idegennek is.

1-es voltam.

2023. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi kérdező, én most nem fogok pátyolgatós szöveget írni.

Szerintem kezdjetek új életet, de külön.

Már ő is érzi hogy itt valami nagyon nem jó, nem véletlenül azok a böngészési előzményei amik.

Szerintem ebben a kapcsolatban ennyi volt (6 év).

Végig ment a huzavona, ő nélküled nem volt képes semmit eldönteni. Kezébe vehette volna a saját sorsát, saját örökségét a kapcsolatotok alatt is, de ő tutyimutyi módon nem csinált semmit. Pedig csak neki kellett volna viselni a nadrágot.

Nekem úgy tűnik hogy neked most két fogadott "gyereked" van.

Elég lenne neked az unokaöcséd is.

Már nem is szexeltek. Ez így minden csak nem párkapcsolat. Kell ez neked életed végéig?

2023. márc. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Igen, hajlandó lenne szakemberhez fordulni, egyedül és párban is, erről is sokat beszéltünk már, csak a tettek mezejére nem léptünk.


Most is nagyon sokat foglalkozik pszichológiával, nárcisztikus apja volt, nárcisztikus testvére van, nárcisztikus áldozatnak gondolja magát, így sokat foglalkozik a témával, csak már kicsit azt gondolom, hogy a ló túloldalán van, bennem is a nárcisztikus jellemvonásokat keresi szerintem. :(


De mindegy, én nem diagnosztizálni szeretném, csak szeretném ha nem erőlködve lenne közös jövőnk, hanem mert ezt szeretné, ha boldog lenne tőle, én hiszek benne, tudom hogy remek apa lenne.


Vannak nagyon-nagyon jó időszakaink, pillanataink, tudom hogy tényleg szeret, egyszerűen csak olyan szinten döntésképtelen, olyan szinten nem képes az elköteleződésre.. Én pedig nem úgy szeretnék gyűrűt kapni, hogy fülénél fogva elhúzom az ékszerboltba, de közben már annyira feldúlt és türelmetlen vagyok, hogy lassan itt tartunk. Eddig tudtam türelmes lenni, már kezdek hisztérikussá válni, és egyre jobban nem értem.


Egyébként el is kezdett egyszer pszichológushoz járni, de sajnálta rá a 15e/ülés összeget, és jött a covid is, aztán valahogy elkopott..

2023. márc. 20. 14:52
 7/24 anonim ***** válasza:

Nekem az jön le azokból, amit írsz, hogy Te szereted és Te még inkább tennél ezért a kapcsolatért, mint elengedd.

A párterápia is jó ötlet lenne szerintem, de ha utána sem működik, akkor talán jobb elengedni.

Azt írod, vannak jó pillanataitok, de! De szerintem egy jó kapcsolatban ez a mondat inkább úgy hangozna, hogy vannak rossz pillanatok is, de! Több kell hogy legyen a jó, mint a rossz, hogy működni tudjon.

2023. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nekem olyan, mintha két gyereked lenne, miközben egy sincs még. Nekem ez a férfi nem felnőtt kategória. Szerintem életed végéig várhatsz rá, mire valamit is elhatároz. Látszólag a készbe szeret beülni, neki ne kelljen semmiért se tenni semmit. Gyerekkel kapcsolatban számíthatnál rá? Tudna egy családfő, biztos pont lenni az életedben? Ha szülsz, sokkal kiszolgáltatottabb helyzetbe kerülsz, mivel neked se lesz kereseted. El tud tartani, amíg nem tudsz újra munkába állni? És akkor ezek még csak az objektív, anyagi dolgok. Azt írod, nem is szexeltek. Akkor hogy lesz gyerek?
2023. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Hol van a pénz amit örökölt?
2023. márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel egyetértek, viszont tényleg rázós volt az út idáig. Diáklányból hirtelen nő lettem háztartással, nagybevásárlásokkal, pénzügyi kontrollal, gyerekneveléssel (kiskamasz, szerintem nem kell sorolni), tornyosuló házimunkával, így belátom hogy én sem voltam mindig az a tiptop hajadon, aki régen voltam, nekem is meg kellett küzdenem rengeteg dologgal, megtanulni menedzselni ezt a családot, kisállataink is vannak, egyszerűen mindenről gondoskodnom kellett, emellett a munkámat sem hagyhattam veszni.


Úgyhogy kettőn áll a vásár, de mindent megteszek azért hogy jó legyen, igyekszem programokat szorgalmazni, felhozom gyakran a szex témát, dolgozzunk rajta, találjunk vissza egymáshoz, de mindig csak a beszélgetésig igenel, amikor valaminek történnie kellene akkor nem. :(

2023. márc. 20. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!