Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A páromnak (férfi) miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromnak (férfi) miért nincs mindig elegendő pénze?

Figyelt kérdés
Én a nő vagyok. Nekem mindig marad pénzem, van félretett pénzem is. Sokszor èn vagyok aki a hó végén jobban beleszáll az anyagiakba. Ha valami hirtelen kiadás van, én tudom rendezni. Kezd nagyon zavarni a dolog. Ugyanannyit keresünk. Neki már felvetettem, ideig óráig tudok rá számítani, de utána megint rám hárul a pénzügyi "gondolkozás". Olyan mintha én lennék a családfő. De nem én akarok a családfő lenni. Természetesen jeles napokon kapok virágot, stb. De na.. Mit tegyek? Egyébként majdhogynem külön kasszán vagyunk, ebből kifolyólag. Van egy közös gyerekünk is.

2023. márc. 31. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit lehet erre válaszolni? Van, aki tud bánni a pénzzel, más meg nem. Te az előbbi kategóriába tartozol, ő az utóbbiba. Ezt a témát jobb lett volna még a gyerekvállalás előtt kivesézni.
2023. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Lehet tudni ő mire költ több pénzt? Mert azért ez sem mindegy.

Pl ha mondjuk csak ő vásárol a gyereknek ruházatot vagy játékot akkor oké, de ha pl elbulizza vagy elszív naponta két doboz cigit meg elkocsmázza akkor az már nem oké.

2023. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a pénzügyileg tudatos, ő meg nem.

Magyarországon nagoyn a béka rottyantója alatt van a pénzügyi tudatosság, a legtöbb ember tudja, hogy mennyit kap kézhez, de azt, hogy mennyit költ vagy hogy mennyit tud havonta megtakarítani, arról fogalma sincs.


Mivel általában a nők vezetik a háztartást, így gyakran ők jobban képben vannak a pénzzel kapcsolatban. Nyilván vannak kivételek mind nő, mind férfi részéről is. De sok férfitől hallom, hogy "ha ételről van szó, én nem nézem az árakat, a minőség fontosabb!" - aztán ez valójában annyit tesz, hogy lesz*rja mi akciós és mi nem és azt veszi le a polcról, amit hamarabb meglát stb... magyarul képtelen tudatosan vásárolni. Ismétlem, tisztelet a kivételnek!

2023. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Dohányzik, másról nem tudok. A bejárása egy részét a fönök fizette, a többit ő. A kocsira szokott költeni, nem tudom mennyit meg hogy mire kell mert ő használja. A gyereknek legtöbbször én vásárolok.
2023. márc. 31. 12:19
 5/15 A kérdező kommentje:

3 ebben nagyon igazad van. Egyébként az ő csaladja sem a pénzügyileg tudatos fajta

Lehet innen gyökerezik a probléma.

2023. márc. 31. 12:21
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Neked is van autód vagy csak neki?

Amikor a kocsira költ, ezalatt azt érted ami kell szervíz, téli-nyári gumi, vagy ha elromlik valami stb?

Vagy hülyeségekre?

2023. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Közös kasszába kell dobni a pénzt, amit te kezelsz. Ha kell neki akkor szóljon, kérjen, és akkor egyrészt tudod mire költ, másrészt ha hülyeség meg tudjátok beszélni.
2023. márc. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez a közösbe bedobás nem is rossz ötlet
2023. márc. 31. 12:30
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Saját példa volt, a szüleimnek működik. Mondjuk azt azért gondold át, hogy őt ez mennyire érintené rosszul, hogy kvázi te adsz pénzt. Lehet behisztizne, fenyegetve érezné a férfiaságát.
2023. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyuméknál is ez van, mondjuk nem azért, mert a párja nem tud bánni a pénzzel, csak egyszerűen nem jár vásárolni, így nincs mire költenie.
2023. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!