Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetne ezen átlendülnöm,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne ezen átlendülnöm, vagy csak a szakítás a megoldás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elég sok volt a hullámvölgy a párkapcsolatunkban.

Egyre inkább kezdem magam birkának érezni, aki szemet huny dolgok felett, akit lehet rángatni, aztán rábeszélni hogy de amúgy minden oké.


Kezdődött azzal, hogy a barátom nagy változásokat ígért, összeszedi magát, nem lustul annyit. Egetverő tervek és ötletek, amik csak szóban élnek, amint kimondja már fekszik is vissza a gép elé több órára. Visszatérő probléma a lustaság, azt hittem én tudom motiválni azzal, hogy amíg ő pihenget én egyszerre tanulok és dolgozok.


Tanulmányaimból eredően hatalmasat lehetne ugrani. Jobb helyre költözhetnénk, több munkalehetőség lenne. Ezt persze sosem erőltettem, csak említettem, hogy ha már ennyit panaszkodik a jelenlegi munkáján és lakhatáson, fontolóra vehetné a lehetőségeket majd.

Erre is úgy reagál, hogy jaj, hát de nem is olyan rossz itt, jaj mégse úgyse, ő nem akar már mozogni. Fél óra múlva meg fikáz mindent milyen rossz, tehát totál zavar ez nekem.


Vitázni, vagy csak komolyan beszélni vele nagyon ritkán lehet, mert azonnal lenyom, és akkor kap észbe csak, mikor egyedül hagyom mert már feladom.


A legnagyobb red flag, kiderült, hogy tartja a volt nőjével titokban a kapcsolatot, de ne lássak rémeket, a nő keresi fel. Kérdeztem, hogy miért tud egyátalán elérni még téged azok után amiket velünk művelt? Háborgás után igazat adott, és többet szóba se hozhatom a témát, mert lőtt vaddá válik.


Az ex dolog amikor kiderült, szakítottam vele. Szó szerint sírva könyörgött, hogy adjak új esélyt neki, megváltozik. Viszont belőlem tökre kiölte azt a maradék érzelmet is ami volt azt hiszem.

Most csak beszélgetünk semleges dolgokról, de látom rajta hogy nála minden a régi, és lendüljek át én is végre, mert hogy meg lettek beszélve ezek a dolgok.

Nem tudom, azért vannak tüskék bennem, de én is gyenge vagyok mert most belesodortam magam egy se veled se nélküled kapcsolatba.

Nagyon igyekszik azóta, csak nem tudom hogy meddig tart ez.


Nyilván relatív dolgok ezek, külsősként máshogy tűnnek és igen, nekem kell tudni mit akarok, csak jó volt kiírnom magamból.


2023. márc. 31. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Huhh nem túlzok, tényleg miközben olvastam rendes "gyomorgörcsöm" lett...


"Egyre inkább kezdem magam birkának érezni, aki szemet huny dolgok felett, akit lehet rángatni, aztán rábeszélni hogy de amúgy minden oké."

Te is tudod, hogy soha nem fog változni. Csak manipulál, mert tudja, hogy ezt akarod hallani.


"A legnagyobb red flag, kiderült, hogy tartja a volt nőjével titokban a kapcsolatot, de ne lássak rémeket, a nő keresi fel."

Még ha ez igaz is, hogy a nő keresi, de ő meg nem mondja, hogy nem kíváncsi rá, hanem tartja vele a kapcsolatot.

Ez is szintén manipulació, hogy kimagyarázza, "a nő keresi". Ha nem lenne benne ugyanúgy a buliba, akkor nem reagálna az ex megkeresésére sem. Ő is partner ebben.


"de látom rajta hogy nála minden a régi, és lendüljek át én is végre, mert hogy meg lettek beszélve ezek a dolgok."

Persze, mert ezek a dolgok nála nem úgy csapódnak le, mint nálad.

Te tönkremész, ő meg kedve szerint manipulál.

Te energiád leszívja, ő meg erőre kap, hogy látja mindent elhiszel.


Azért lett gyomorgörcsöm, mert eszembe jutott egy féreg ex, aki ugyanilyen manipulatív volt.

Addig tart ez a kapcsolat, míg ki nem b*szod.

Egy percet nem pazarolnék többet ilyen hányadék senkiházira.

2023. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1#

Köszönöm a válaszod!

2023. márc. 31. 14:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2023. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
29 évesek vagyunk mindketten.
2023. márc. 31. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok jó ötletet, hogy hogyan lehetne változtatni, hiszen a párodnak kellene akarnia a változást. De nem úgy tűnik. Szerintem mondd el neki teljesen őszintén, amit itt leírtál és kérdezd meg, hogy ő mit tervez kettőtökkel kapcsolatban. Ha szenvedtek csak, akkor nincs értelme.
2023. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatestvérem pontosan ugyan ebben a helyzetbe volt mint te.

Ő is reménykedett, hogy majd megváltozik a srác és egy kicsit összekapja magát. 3 évig várt és tűrte a dolgokat, de mind hiába. Végül szakítottak.


Ha beleképzelem magam a te helyzetedbe mint férfi, és a barátnőm lenne konfliktus kerülő és ráadásul jóba van az exével + még el is titkolja. Többé már nem tudnék benne megbízni és szakitanék.

2023. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egyre inkább kezdem magam birkának érezni, aki szemet huny dolgok felett, akit lehet rángatni, aztán rábeszélni hogy de amúgy minden oké."

Nem csodálom. Legbelül tudod, hogy nem normális dolog pl az sem, hogy a volt nőjével tartotta a kapcsolatot, csak magadnak sem ismered be.

Jól fogalmazal és jól làtod a helyzetet. Gyenge vagy, ahogy fogalmazol te is, de lehetsz erős, csak össze kell magad szedned.

2023. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts vele.
2023. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!