Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan sértődik meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan sértődik meg, hogy nem megyek betegen a családjához?

Figyelt kérdés
A párom szülei vidéken laknak és nagyon ritkán látjuk őket, ünnepekkor szoktunk utazni, ami a páromnak nagyon fontos. Ma mennénk, de én lebetegedtem, és kijelentettem, hogy így nem megyek. A párom teljesen felhúzta magát, hogy csak egy nátha, én lejáratom őt, mert amúgy is szoktak nevetni a szülei, hogy milyen kis kényes pesti lány vagyok, nem győz védeni. És, hogy a testvérének a felesége is beteg, de mégis megy, meg a szülei azt mondják, nem zavarja őket, ha náthásan megyek, be is készülnének sok zsepivel, ők nincsenek cukorból, van immunrendszerük. Én ekkor már kiabáltam vele, hogy NEM ÉRDEKEL, én NEM megyek és kész. Erre vérig sértődött, hogy önző vagyok, és amint le le mosva a porondról a kifogásom, egyből "rikácsolok", és, hogy ő igenis megy, ha kell nélkülem. Holott azt egyszer sem mondtam, hogy ő ne menjen, egyáltalán nem sértődöm meg.

2023. ápr. 7. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Tényleg csak egy kis nátha vagy valóban beteg vagy és rosszul érzed magad, csak ő nem veszi komolyan? A kérdés szempontjából nem mindegy. Ha beteg vagy, akkor abszolút nem jogos, nem is kéne erőltetnie, hogy menj. Ha semmi bajod, csak kicsit folyik az orrod, akkor lehet jogos, hogy ennek ellenére szerette volna, hogy menj vele.
2023. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem jogos, de érthető.
2023. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

"én lejáratom őt, mert amúgy is szoktak nevetni a szülei, hogy milyen kis kényes pesti lány vagyok, nem győz védeni."


Ez téged kicsit sem zavar, hogy folyton rosszindulatúan kibeszélnek a szülei? :D

2023. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De igen, zavar, de nekem is megvan a véleményem, és elég szilárd hitem van azt illetően, hogy nekem igazam is van. Szóval annyira nem hat már meg a vihogásuk, sértegetésük, nem tudom valós kritikaként kezelni. :)
2023. ápr. 7. 14:55
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem jogos, nem is érthető a sértettsége. Mintha itt inkább ő lenne a kényes kislány.
2023. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fertőzzétek körbe egymást. Micsoda hülyeség. Ha nem vagy jól, maradj otthon. Gondolom, úgysem szívesen mész.
2023. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem jogos, de ne várj a párodtól sokat, elvégre vidéki taplók a szülei, akik a fertőző betegségek alapjaival sincsenek tisztában.
2023. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%

Akár jogos is lehet. Annyit hozzátennék, hogy ilyen esetben érdemes felajánlani, hogy ez a hétvége nem jó, de a következőn, akkor mégis szorítanék rá időt, hogy lemenjek.


Ők szerettek volna veled találkozni, akár betegen is, annyit megtehetsz, hogyha meggyógyulsz, akkor rááldozod az időd, hogy lemenj. Rögtön jobban veszi ki magát.


De betegen nem kell rohangálni, viszont ezeket az értékrendi konfliktusokat sem így kell kezelni, ha hosszú és jó párkapcsolatot szeretnél. Ahol lehet, ne kelljen a férjednek a családi és a te értékrended között őrlődni és akkor a fontos dolgokban könnyebb melléd állnia, mintha mindenen veszekedni kell.

2023. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért kiváncsi vagyok, hogy akik lepontoztak, azok hány éve élnek kiegyensúlyozott párkapcsolatban, és a családjukban milyen mintákat láttak.


Én saját családi tapasztalatból beszélek, és nálunk általában jól működnek a párkapcsolatok, pedig a anyum és anyósom is szörnyű anyósokat fogtak ki (mondjuk mindkettőjüknek második házassága, mert az egyikük első párjának nem lehetett gyereke, a másiknak meghalt az első férje huszonnégy évesen).


Nekem szerencsére jó anyósom van, mi még csak 15 éve vagyunk együtt a férjemmel (35-36 évesek vagyunk), de második kapcsolat mindkettőnknek és ezek a módszerek nálunk működnek.


És tudom, nekem is van néhány ismerősöm, akik beleállnak fölösleges konfliktusokba, amit szintén lehet, kérdés, hogy mennyire tesz jót a párkapcsolatnak, ha olyan dolgokon veszekszel, ami a párodnak fájdalmas.

2023. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"viszont ezeket az értékrendi konfliktusokat sem így kell kezelni"


Azt ugye vágod, hogy egy szót sem írtam arról, hogy ezeket hogyan kezelem?

2023. ápr. 8. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!