Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze költözés hova?

Figyelt kérdés

Nekem saját házam van falun. Párom albérletben lakik nagy városban.


Ő nem akar falun lakni, én meg nem akarok albérletet fizetni miközben saját házam van.


2023. ápr. 24. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Add el a házad és vegyetek egy lakást a városban, ha nincs kifogásod az ellen, hogy oda költözz. Ha senki sem enged, akkor nem nagyon lesz megoldás.
2023. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is add el a házat és vagy vegyetek a városban vagy egy városhoz közelebbi faluban, az talán a párodnak is megfelel.
2023. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Add ki a házadat, és költözzetek együtt albérletbe.
2023. ápr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Add el a házad..."

Nem írta le a kérdező hogy mióta vannak együtt!?

Lehet hogy ez még csak egy pár hónapos kapcsolat!

Ki az a h*lye aki eladja a házát, és közösen vesz egy másikat valakivel akit alig ismer (ha esetleg ez a helyzet áll fenn)?

Azért ahhoz hogy valaki egy másik emberrel vállaljon vagyonközösséget (közös lakás,ház) több éves kapcsolat, vagy házasság kellene.

Lásd, a válások során is mennyi baj van a vagyonmegosztás miatt.

Ha ez "csak" egy párkapcsolat, én biztos nem vállalnék vagyonközösséget, mert egy esetleges szakítás után meg áll a bál a közös lakás miatt.

2023. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha össze akarnak költözni, akkor valószínűleg nem pár hónapos a kapcsolat. Legalábbis számomra ez már egy komoly lépése a kapcsolatnak.
2023. ápr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Én is így gondolnám ahogy te, de mint tudjuk sokan 2-3 hónapos ismeretség után összeköltöznek, pont azért hogy kiderüljön hogy egymáshoz illenek e (lakva ismerszik meg a másik alapon). Nem egyszer olvastam itt az oldalon is, hogy voltak akik pár hét után költöztek össze, mert nem akartak távkapcsolatot, és így egyszerűbb volt nekik!

2023. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én ezt elképzelhetetlennek tartom, de oké. Ebben az esetben a 3-as választ kell megfontolni, kiadni a házat vidéken, és együtt kivenni egy albérletet a városban.
2023. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sosem adnám el a házamat senkinek a kedvéért. Inkább kiadnák de el nem. Manapság egy ház már biztos pont ha csak szét nézel a neten ma egy normális ház 20-30 millió meg afeletti. Nem mindenki teheti meg hogy eladja a sajátját aztán majd ha úgy alakul vesz másikat...
2023. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
8-as - csakhogy egy vidéki, isten háta mögötti helyen lévő, esetleg nem korszerű vagy felújított ház nem értékálló. Lehet, hogy anyagilag is jobban jársz, ha beruházol egy nagyvárosi lakásba, mert az később sokkal jobban eladható, kiadható, ha úgy alakul. És közös ingatlan vásárlása esetén simán bele lehet írni a szerződésbe, hogy milyen arányban vagytok tulajdonosok. PErsze pár hónapos kapcsolatban én sem vállalnék vagyonközösséget senkivel.
2023. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez fugg a kapcdolat hosszatol, komolysagatol. Ha biztonsagra torekszel, akkor Siman odakoltozol hozza, hogy barmikor legyen kiutad, ha nem jol sikerulnek a dolgok. Akkor sem alberletet fizetsz, hanem maximum a felet. Szerintem ennyit meger a biztonsagod 1-2 evig, amikorra mar jobban megismered es keszen allsz egy komolyabb dontes meghozatalara. Nem hiaba mondjak a gzadasagi szakemberek, hogy a lakas roghoz kot. Egy csomo lehetosegnel korlatozni fogja a dontesedet, ez is egy olyan szituacio. A tulajdonnak nemcsak elonyei vannak, felelosseg is tarsul hozza. Neked szerencsed van, penzzel ki tudod valtani arra az atmeneti idore ezt a hatranyt, amig egy valos informaciokon alapulo, minosegi dontest meg tudsz hozni. Ne sajnald azt a penzt befektetni az alakulo parkapcsolatodba, mikozben egyben biztositekot is jelent szamodra. Ez egy jo befektetes a jovodbe, akarhogy is vegzodik. Ha rosszul vegzodik, akkor minimalizaltad a veszteseged az alberleti dij felere.
2023. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!