Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan vagyok kiakadva, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan vagyok kiakadva, vagy én vagyok az ufó?

Figyelt kérdés
A férjem is olvassa, szerinte én teljesen rosszul látom a dolgot, és szívesen megkérdezne róla másokat is. Nagyobbik, 3,5 éves kislányunk beteg, a picivel (1,5 éves) próbáltam egyszerre altatni őket ma délután. A nagy épp elaludt, de nagyon nyűgösen, nehezen, a pici pedig a másik szobában hamar felébredt. Bementem visszaaltatni, az ölemben aludt épp vissza (szopizott), mikor a nagyobb megébredt, és elkezdett utánam sírni, rimánkodni. Próbáltam átsuttogni neki, hogy most nem tudok menni, majd ha elalszik a pici. Közben bejött a férjem, aki kint munkálkodott addig az udvaron. Megörültem, hogy rá tud nézni a nagyra, esetleg megnyugtatni. Ahogy elment a nyitott szobaajtó mellett, benézett, én meg mondtam neki, hogy nézze meg, mit csinál a nagy. Hallotta, de teljesen figyelmen kívül hagyva (látszott rajta, hogy ideges valami miatt) kiment. Mikor később bejött, megkérdeztem, hogy ezt mért kellett. Az egy dolog, hogy engem levegőnek néz, de itt a gyerekekről volt szó. Szerinte ő ideges volt épp, és nagyon benne volt valamiben (épp a szerelőt akarta visszahívni), és szerinte nem igaz, hogy az ember ne engedhetné meg magának, hogy néha ne vegyen tudomást a másikról, csak menjen a dolgára. Szerinte én hülyén látom a dolgokat. Ebben is... Általában ez a dolgok menete azzal kapcsolatban, ha engem valami bánt. Sosem ő hibázik, a baj az, hogy én kezelem rosszul a dolgokat, hisztizek, megsértődök (mert imádok megsértődni), stb. Én vagyok a szemét most is, hogy ki vagyok akadva, azt mondta, nem akar állandóan az én sértett egómmal foglalkozni, ahogy fogalmazott. Tűnhet ez bagatell dolognak, persze csak a jéghegy csúcsa. Nekem sem az a bajom, hogy épp nem szólt vissza (olyan jó lenne, ha azt mondaná, ne haragudj, ideges voltam, legközelebb figyelek), hanem hogy az az állandó narratíva, hogy ha megbánt, én vagyok a túlérzékeny, ha dührohama van, és szólok (akár csak annyit, hogy nyugi), én nem kezelem jól, nekem kéne jobban hallgatnom olyankor. Sokszor azt érzem, megőrülök, annyira nem tudom már, az én valóságérzékelésemmel van-e tényleg ekkora gond... Nekem kéne segítséget kérnem, akár pszichológustól? Szerinte igen. Nagyon kíváncsi vagyok, kívülállóként milyennek tűnik akár csak egy ilyen hétköznapi helyzet. Próbáltam teljesen racionálisan leírni...

2023. ápr. 24. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Én fejbevágnám egy tepsivel. Amúgy a levegőnek nézés már önmagában egy férfi hiszti.
2023. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Gaslighting, ha nem is tudatosan.
2023. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Itthon én vagyok olykor impulzívabb. A férjem azt mondja mindig, hogy olyan vagyok, mint a forgószél. Ő a nyugisabb típus, de előfordul,hogy olykor neki is felmegy a pumpa valaki/valami miatt. Akkor békén hagyom, 5 perc és lenyugszik. Én ilyen dolgokat (amit te sérelmezel) annyira piti, hogy magamra se veszem. Veszekedni semmi értelme hülyeségeken. Neki lehet,hogy a hócipője van tele ezekkel a piszlcsáré dolgaiddal, viszont ő valóban lehetne kicsit figyelmesebb és kommunikatívabb az irànyodba. Megerősíteni nem foglak, a férjedet még nem fogom minősíteni, mert nem voltam jelen. Olvassa el ő is a te kérdésedet és beszéljétek meg egy feles pálesz mellett, ha ennyire feszültek vagytok. Velem is volt, hogy szóltam, te Gyuri, keveset foglalkozol velem és nekem ez nem jó. Te meg elmondod, hogy legyen tekintettel a te kis apró dolgaidra. Ennyi.
2023. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem veszi komolyan amit mondasz, szerinte a legjobb ha qssolsz, kiszolgálod és este adsz neki p_ncit. Ennyi.

Házastársok vagytok, neki tekintettel kellene rád is és a gyerekekre is lenni.

Mondjuk te annyit megtehettél volna, hogy kimesz a nagyobbhoz a kisebbel együtt. Mert dolga volt, ebben igaza volt.

De ha sokszor előfordul, hogy semmibe veszi a te érzéseid, letudja azzal, hogy te túlérzékeny vagy, akkor valójában az agyán jössz ki, legszivesebben szalagot ragasztana a szádra, hogy befogd és ha nem veszi észre magát, hogy bizony te egy ember vagy, a felesége, a gyerekei anyja, akkor üzenem, mutasd meg neki, hogy: Bekaphatja!

Én a helyedben HA beleegyezik a változatatásba jobb irány felé, akkor adnék neki egy esélyt, ha nem megy neki magától, akkor mehettek párterápiára és ha az sem segít, akkor elválnék.

A gyerekek az elsők és azt nem lehet, hogy abban nevelkedjenek, hogy egy lábtörlő vagy!

2023. ápr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Kedves férj!


Lécci nőlj fel és fogd fel, hogy egy csapatjátékot játszol, ahol kommunikálnod kell és teljesítményt nyújtanod. Nem Xy kisfia vagy már, hanem Wz édesapja! Viselkedj is úgy!

2023. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Kedves férj! Ha az én férjem lennél, és nem vennél tudomást a síró gyerekünkről, kibsználak, mint macskát szarni. Te elsősorban apa vagy, főleg amíg kisgyerekeid vannak, a többi majd utána. Próbálj felnőttként viselkedni, nem hisztis hülyegyerekként. A feleséged pedig csókold körbe, hogy nem válik el tőled.
2023. ápr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a választ, csak a férjem védelmében: nem a síró gyerekről nem vett tudomást, csak rólam, hogy kértem tőle valamit. A gyerkőc akkor épp csöndben volt, előtte másfél perccel sírt. Azért nem is mentem ki a kisebbel, mert azt gondoltam, talán visszaaludt, de azért aggódtam, azért szóltam a férjemnek. Látta, hogy valamit beszélek, csak nem volt fontos, és továbbment...
2023. ápr. 24. 17:28
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha ez így tovább fog folytatódni, ami most megy:

„A gaslighting egyfajta érzelmi manipuláció, melynek során az érintett személy egy idő után kételkedni kezd magában, megkérdőjelezi az emlékeit, a véleményét, sokszor még a saját épelméjűségét is."

Oda fogsz jutni, hogy teljesen lerombolja az önbizalmad, sőt mint le van írva még mentálisan is bajok akadhatnak.

Úgyhogy" drága" férj menj el pszichológushoz és a feleségeddel együtt párterápiára. Természetesen ha nem tehetitek meg, akkor kapd össze magad, mert nem a feleséged az ufó és HP, hanem te vagy beteg a fejedre nárcisztikus "khhm"! Ja, ez a valóság:

[link]


Kérdező, ha nem változtat a viselkedésén válj el, mert a gyerekeknek és neked is árt, amit művel veletek.

2023. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

"az az állandó narratíva, hogy ha megbánt, én vagyok a túlérzékeny, ha dührohama van, és szólok (akár csak annyit, hogy nyugi), én nem kezelem jól, nekem kéne jobban hallgatnom olyankor."


"Sosem ő hibázik, a baj az, hogy én kezelem rosszul a dolgokat, hisztizek, megsértődök (mert imádok megsértődni), stb. Én vagyok a szemét most is, hogy ki vagyok akadva, azt mondta, nem akar állandóan az én sértett egómmal foglalkozni, ahogy fogalmazott."


Gaslighting.



"Sokszor azt érzem, megőrülök, annyira nem tudom már, az én valóságérzékelésemmel van-e tényleg ekkora gond... Nekem kéne segítséget kérnem, akár pszichológustól? "


Gaslighting eredménye.



Nos, akármit írsz még a "védelmében", a férjed lelki bántalmazó, egoista.

Én a helyedben menekülnék.

2023. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Téged sem kellene figyelmen kívül hagyni. A párja vagy, élete szerelme, vagy mi... Fordított esetben te megtennéd ezt? Valami hülyeség miatt, amiről a másik nem is tehet? Ez gáz.
2023. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!