Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Morbid dolog, hogy a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Morbid dolog, hogy a férjem után a második fiú is az ő nevét kapná?

Figyelt kérdés

Előző házasságából született fiát úgy hívják, mint az apját (jelenlegi férjemet).

Most várjuk a közös gyermekünket, aki szintén fiú. Szeretném a hagyományt megőrizve..., szerettem volna, ha közös kisfiúnk az édesapja nevét viszi tovább. Ha mást nem, viselne 2. keresztnevet is, hogy ne legyen zavaró.

Közel 11 év lesz a korkülönbség köztük.


Nekem is van előző házasságomból egy kisfiam, ő is a saját édesapjának nevét viseli, csupa fiús család vagyunk.


Bánt a dolog, hogy az a fiú gyermek, aki velünk él és mindent megteszek azért, hogy kerek egész teljes családba szülessen és éljen, valami teljesen eltérő nevet kaphat csak.

A férjem elsőszülött fiúcskája nem él velünk, de sajnos nem is jó a kapcsolatunk vele. Szinte nem is jár hozzánk, amikor járt, akkor is többnyire gyűlölködött.

Nem mintha ez számítana, de ha egy férfinak számít, hogy milyen neve van, akkor miért nem lehet tiszta lappal indulni, ha értitek mire gondolok...

Mi a véleményetek?


2010. okt. 9. 13:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

23L!


Semmi gond!

Én 36. évemet járom. Szerencsére nem kellett ilyen helyzettel találkoznom, nem voltam rákényszerítve.

Először azt gondoltam, hogy én nem vagyok eléggé rugalmas ember, de ez nézőpont kérdése.

Te is érzékeny ember vagy, úgyhogy ha félreteszed az indulatodat, akkor én is jobb embernek látnak, mint ahogy fogalmazol.

Azért köszönöm az ellenpéldádat.

2010. okt. 9. 18:08
 12/18 anonim ***** válasza:
Én is úgy érzem, hogy kicsit státuszkérdést csinálsz ebből a név dologból. Gondolj a fiadra is, hogy neki is milyen érzés lesz/lenne, hogy a testvérét is ugyanúgy hívják.
2010. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy túl komolyan veszem ezt a babát, a kötődést a férjemhez, a családi kötelékeket, de ide'stova 2 évet vártunk rá, ez alatt elveszítettem néhány magzatot.

Lehet, hogy fontos lenne/lett volna csupán egy név viselése. De úgy látom csak az ellenszenvet váltottam ki ezzel a felfogásommal.

2010. okt. 9. 18:21
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem váltottál ki ellenszenvet, csak nem értünk veled egyet. Nem értjük mért ragaszkodsz ennyire ahhoz a névhez. Ez nem egy verseny. Nem a gyerek nevén fog múlni a családi összetartás, szeretet. És ha el lehet kerülni a kínos helyzetet, akkor kerüljétek el, lehet, hogy pont az azonos névből lesz később problémátok.
2010. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 nagyviri ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én édesanya vagyok , és nevelek 1 lányt, aki a férjem 1. házasságából született. Mégis egyetértek azzal a 23 éves lánnyal, akit lehurrogtál, mert nem kérdezett hülyeséget. Egy 11 éves gyerek nem magától gyülölködik, azt valaki felbújtogatta. Tehát a gyereket nem kell ezért bántani. Nekem is az jött le a kérdésedből, hogy nem tekinted azt a kisfiút teljes értékű gyereknek. A keresztnév kérdést pedig tényleg a férjeddel kéne megvitatnod....

2010. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%
Azt is kalkuláld bele, hogy ezzel lehet, hogy csak tovább romlik a viszonya a másik fiával. Legalábbis tuti nem lesz jó pont nála. Ha nekem születne egy féltestvérem, és az én nevemet viselné ő is, hát nagyon nem díjaznám. és ezzel e legtöbb ember így van szerintem. Ez olyan leutánzás.
2010. okt. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem értem, miért alkottok olyasmiről véleményt, aminek a hátterét nem ismeritek. Nem a gyermek hozzáállása a kérdés, hogy lehet egy gyerek ilyen, ez családi ügy és engem érint a "legkevésbé". Szeretném megelőlegezni, hogy a saját nagyszüleit, az én tágabb értelemben vett családomat sem tiszteli.

Elég fájó dolog ez, úgyhogy ne feszegessük. Még mindig nem erre szerettem volna véleményt kérni.

Szerintem hagyjuk is ezt a témát.

Mindenkinek jó éjszakát!

2010. okt. 9. 21:05
 18/18 anonim ***** válasza:
80%

Arról alkottunk véleményt, amit leírtál. Senki nem sértegetett és bántott, csak megírtuk, hogy nekünk mi jött le abból, amit leírtál. A hátterét valóban nem ismerjük, de akkor ha nem akarod hogy erről a részéről is jöjjön megjegyzés, akkor ne írd le. Végül is a gyereketek nevének semmi köze ahhoz, hogy a másik fia mennyire van jóban az apjával.

És mi az, hogy még mindig nem erre vártál véleményt? Hisz a névadás dologról azt hiszem mindannyian elmondtuk, hogy igen, mi morbidnak tartjuk, és nem tennénk meg. Te kérted a mi véleményünket, azért tetted fel a kérdést, nem?

2010. okt. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!