Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha nehéz természetű a párotok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nehéz természetű a párotok, akkor azt hogyan lehet jól kezelni? Forrófejű, lobbanékony a párom, van egy stílusa, ami miatt másfél év alatt sem fejlődtünk a kommunikációban, de ez nem jelenti azt, hogy szakítani akarnék.

Figyelt kérdés

Hanem valahogy megszokni ezt és kezelni, főleg magamban lerendezni, hogy ne vegyem fel, ne sírjak emiatt, ne kattogjak rajta napokig, azokon amiket ilyenkor benyög.

Alap szituáció minden egyes vitánál: hétköznapi szituációban, beszélgetésben nem tetszik neki pl. egy válasz. Majd ő emeli fel a hangját és mondja, hogy na ő ilyen hülyeségeken nem fog senkivel sem veszekedni. Erre mondom, hogy ez nem veszekedés, csak beszélgetés lenne vagy max valami megvitatása, hogy ha nem értünk egyet. Majd gyakorlatilag közli, hogy minden úgy van jól, ahogyan ő mondja, és ha nem tetszik nekem, akkor keressek jobbat és hasonló bunkóságokig eljut. Otthonról tanulta, 35 éves, változni nem nagyon fog szerintem, ha így nőtt fel. Ha tükröt tartok elé, pl ugyanazokat szó szerint visszamondom neki, akkor néha úgy tűnik kicsit, hogy dereng neki valami. De simán lehet, hogy 2 nap múlva ugyanaz megtörténik, ugyanúgy egy teljesen jelentéktelen dologból kiindulva.

Szerintem megérteni 5-10 év múlva fogja csak. Nem tudom, hogy ennek a nevelésen kívül van-e valami genetikai háttere.

Ezen kívül odaadó, tesz értem, csak baromi rossz stílusa van. Ha csúnyán akarnám megfogalmazni, akkor "bunkó" stílusa van, de baráti társaságban stb nagyon elő tudja adni magát, engem is megszédített.... És még azt mondanám, hogy ki lehetnek az idegei és elég egy olyan mondat, amibe valamit bele képzel és robban. Nagyképű, és akaratos.


Azonnali módszer a helyzet javítására? Módszer arra, hogy ne vegyem magamra?

Gondoltam rá, hogy esetleg felveszem neki a hangot és később visszajátszom neki, hogy mit művel.

Belém köt, majd közli, hogy velem nem lehet beszélni, sem vitázni. De mivel nem vagyok egy guminő és nem is kőből vagyok, nem szoktam bólogatni minden dologra, bár lehet, hogy azt kellene, hanem megpróbáltam mindig elmondani neki higgadtan, hogy éppen miről beszélünk, miért lenne fontos ezt a leckét megtanulni és nem mindegy egyes alkalommal újra elkövetni. Na, ez nem működik.

Az eddigi kapcsolataimban pont azt mondták a párjaim, hogy azt szeretik bennem, hogy próbálok értelmes lenni, nyugis a viselkedésem és hogy kedves vagyok. Na, ő nem ezt látja. És minden nő ilyen szerinte mint én. Erre mikor mondom neki hogy ha eddig az összes versenyző ugyanúgy reagált a dolgaira, akkor lehet, hogy nem a nőkben van a hiba, hanem ő provokálja ki. Ha valakinek azt mondom, hogy hülye vagy, akkor nagy valószínűséggel a legtöbben nem fognak neki ezért puszit adni.


2023. ápr. 28. 20:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%

Nárcisztikus, gázlángoló, vagy egyszerűen agresszív köcsög, aki össze fog verni (meg a gyereke(i)d is mint a huzat!!!) hamarosan.

Akár még drogos is lehet, vagy valami komoly mentális problémája van az első kettőn kívül.

35 éves, te már nem fogod rávezetni semmire, azt éred el, hogy bántalmazni fog és te vele akarsz maradni? Miért ér ő többet, mint a saját (és a jövőbeli gyereke(i)d életed?

Kitörölheted a hátsót azzal, hogy szokott "jó" lenni, meg azzal, hogy megdug, vagy te szereted, mert ő nem szeret, nem tisztel téged.

Legyen már annyi félelem benned, annyi ész, hogy eltűnj az életéből örökre, jó?

2023. ápr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
29%

Számtalan máshogy.

Vagy ugy ahogy az anyja beszel vele abbol tenyleg erteni szoktak

Vagy tereled manipulálod irányítod

Vagy kérdésekkel rávezeted

Vagy úgy teszel mintha ő döntene hogy azt higyje, de közben a te akaratod lesz meg

Vagy 3.szemelyben beszélsz mintha nem rola lenne szó

Vagy e.személyben beszélsz mintha nem a te szavaid lennének, hanem vki azt mondta hogy..

De főleg azt kell elérni hogy azt higyje ő akarja, amit te akarsz, nem pedig h te, mert ez a leghatékonyabb

Vagy humorral vegyítve

Vagy beágyazni teljesen másba mintha masrol lenne szó és csak épphogy belecsíped belefűzöd a lényeget épphogy érintve a fővonalat


Valójában a kommunikácio egy párkapcsolatban kialakul. Az ember megismeri kiismeri a saját párját mint a tenyerét és tudni fogja mit mikoe gogyan lehet mondani hogyan nem mivel tud célokat elérni mikkel nem, megtanulja a másik nyelvét, mint vmi idegennyelvet.

2023. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

2#


De ő nem az anyja, sem a szomszéd Marika néni, ő a párja, akinek nem kéne eltűrni, hogy bunkó módon viselkedjen vele, amikor léteznek normális, tidztelettudó férfiak, akik a tenyerükön hordanák.

Amit te írsz az játszma és nem lesz eredménye, mert vagy rájön, hogy megakarja vezetni, vagy egyáltalán nem fogja érdekelni, hogy ki mit mond, mert a saját feje után megy, ráadásul komoly gondok lehetnek fejben. Akkor minek tegye ki magát veszélynek????

2023. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Bántani, nem bánt senkit, fizikálisan.
2023. ápr. 28. 20:36
 5/30 anonim ***** válasza:
15%

A kérdés az volt hogyan kell ilyenekkel kommunikálni.

Azt irta eddig nem fejlődött semmit a kommunikácio.

En leirtam hogyan lehet pár példával de van még ezer másik. Azt sem tudjuk kérdező egyaltalán asszertív e.

Amit irtam, annak meg van eredménye. Mivel működik.


Amugy is valami mondás is van erre hogy a férdit csak meg kell hagyni abban a hitbe hogy ő vezet. Egy valódi nő ugy ér el célokat hogy a pasi azt észre sem veszi.

2023. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Majd fog. Akkor jussak eszedbe, hogy jót akartam. Egyébként már kezdődik, mert már verbálisan bánt...
2023. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt biztosan nem akarnám megtanulni kezelni, kár az energiáért. Másfél év alatt nem jutottál vele sehova, ez egy csomó idö, amit a saját fejlödésedre is fordíthattál volna. Nem a te feladatod egy 35 éves embert megtanítani kommunikálni, és eltürni sem vagy köteles, ahogy beszél veled. Neked ö nem az anyád vagy rokonod, akiket nem tudsz megválogatni, hanem nagyon is el tudod dönteni, hogy pazarolod-e rá a drága idödet.

Viszont ha már eldöntötted, hogy igen, akkor viseld el a bunkóságát.

2023. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

5#

Hogy én vagyok-e asszertív? Ezt nem teljesen értem, ahogy írtad.

Én igen, én nagyon kommunikatív vagyok, meg megoldás kereső, empatikus.

2023. ápr. 28. 20:47
 9/30 A kérdező kommentje:

A beszéd stílusán kívül odaadó. Főz nekem, értem jön, bújós, jól bánik a pénzzel. Volt már kedves párom is, közben meg kiderült, hogy naphosszat csak Facebook-on lányokat likeol. :/

Sajnos aligha vannak tökéletes emberek, párkapcsolatok

2023. ápr. 28. 20:52
 10/30 anonim ***** válasza:
23%
2-es ezek nagyon jó tippek, köszönöm
2023. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!