Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Terhes vagyok, és a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes vagyok, és a férjem kifordult önmagából, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy így sem annyira rossz a helyzet. Egyáltalán nem bántalmazó kapcsolat, vagy annyira rossz a helyzet, mint általában lenni szokott itt a kérdéseknél.


Nagyon régóta együtt vagyunk a férjemmel (10 éve), egy teljesen ideális kapcsolatba vállaltunk gyereket. Sokat voltunk együtt, de hagytunk egymásnak teret, mindketten szerettünk volna gyereket, megvoltak a feltételek, rengeteg mindenről beszéltünk (pl. a férjem is itthon marad a gyerekkel pár hónapot stb.).


A harmadik trimeszterben vagyok és azt érzem, hogy a férjem eltávolodott tőlem. Sosincs itthon, ha itthon van sem foglalkozik velem. Ha hívom, hogy nézze meg, hogy rúgott a baba nem érdekli. Késő estig dolgozik, máshol van stb., ami előtte nem volt rá jellemző. A megkérdezésem nélkül szervez be magának programokat. Sajnos már egyedül, segítség nélkül nem tudok tömegközlekedni a városból, mert annyira magasan van a lépcső, hogy a hasammal segítség nélkül nem tudok felszállni. Ezért a férjemet kértem meg, hogy kísérjen el a terhesgondozásra, mert ezen a héten a kocsim szervizben van. Bele is egyezett, de haza már nem tud hozni, mert más programot szervezett utána, ahova kell az ő kocsija. És ezek a figyelmetlenségek is nagyon fájnak, hogy akkor hogy jutok haza?


Bekerült elég erősen anyósom is a képbe, és folyamatosan “jó tanácsokat osztogat”, hisztizik a gyerek nevétől, azon át, hogy mikor megyek vissza dolgozni, odáig, hogy együtt vagy külön ágyban alszunk, a gyerekkel, konkrétan mindenen. (A gyerek nevét a férjem miatta változtatta meg). Egyszer felvetettem, hogy milyen jó ötlet az osztrák határ mellé költözni, vagy átmenni a határ túloldalára lakni (egy cikkben olvastam), mint érdekesség. Azóta azt magyarázza, hogy nem költözhetünk külföldre és amúgy is van annyira jó fizetésünk, hogy kifizessük a magán iskolát a gyereknek Budapesten, azóta rendszeresen ezt magyarázza a férjemnek.


A férjem meg nem teszi helyre az anyját, hanem, mint a névválasztás esetén is, igaziból hosszú távon elhiszi, hogy ezt ő akarja. (Pedig ott is onnan indultunk, hogy nem változtatunk nevet).


Teljesen el vagyok keseredve, folyton attól félek, hogy a végén egyedülálló anyuka leszek vagy nem számíthatok majd a férjemre.


Lehet csak én dramatizálom túl, a hormonokkal és nem ennyire rossz a helyzet. Nektek hogy tűnik, van okom aggódni? Ma még nem ért haza :(.


2023. máj. 17. 19:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Tudod a választ, csak még félsz vele szembenézni. Nagyon sajnálom! F, 39
2023. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%
Már most se számíthatsz rá. Figyelmetlen; a megkérdezésed nélkül dönt sok mindenben. Ez nem lesz jobb.
2023. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%

"Ma még nem ért haza"

Már ideje lenne? Vajon hol járhat? Nem szoktatok néha beszélgetni?

2023. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%
De... Ennyire rossz a helyzet. Sőt idővel még rosszabb lesz.
2023. máj. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdezed meg, hol szokott lenni, miért ér haza rendszeresen későn?
2023. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig úgy néz ki egyedül maradsz...
2023. máj. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Készülj az egyedülálló anyaságra, vagy a folyamatos vitákra, ha nem vagy képes kilépni. Anyósod, a férjed nem fog változni.
2023. máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Programja van. Squasholni megy, futni, orvoshoz.


Abban mondjuk biztos vagyok, hogy (egyelőre) nem csal meg.

2023. máj. 17. 20:05
 9/33 anonim ***** válasza:
43%
Én taxiztam, ha orvoshoz kellett mennem és nem volt aki elvigyen. A végén szinte egyáltalán nem bkvztam már. Néhányszor kibírtuk így anyagilag. Sose panaszkodtam emiatt a férjemnek, hogy nem ért haza időben. Akkor hívtam a city taxit és kész. Minden megoldható, ha eléggé akarod. Az anyós résszel te is tudod, hogy mi a baj. Anyuci pici fiàhoz mentél hozzá. Ez a 10 év alatt egyszer sem tűnt fel? A férjed meg, ha sosincs otthon, állandóan haverokkal lóg, túlórázik, akkor sajna van aggódnivalód. Vagy beújított egy fiatalabb pipit és azt jár megkuffantani, vagy tényleg haverozik nélküled, mert rájött, hogy ő nem akar se családot, se gyereket, nem akarja ezt az egészet a nyakába venni. Hamar egyedülálló anyuka lesz belőled sajnos, mert ez jobb tényleg nem lesz, csak rosszabb.
2023. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is hasonló volt, a 3. trimeszterre romlott el. 40. betöltött héten busszal, villamossal és metróval mentem NST-re és haza, a ház előtt folyt el a magzatvizem. Mentem volna taxival, de addigra már sose adott pènzt, konyhapènzt se, a sajátomból meg a kórházi pakk, meg szokásos kaják, stb. lett véve. Szülés után még többet dolgozott és volt, hogy haza se jött két munkanap után. Család és barátok előtt megjátszotta a tökéletes társat. Én hülye voltam, vele maradtam, mert semmim se volt és nagyon rossz az anyagi hátterem. Ha újra kezdhetném, nem maradtam volna.
2023. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!