Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatos rettegés van bennem, hogy elhagy a barátom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez tinikoromra nyúlik vissza. Anyám úgy van vele, hogy csak szerezni kell egy okos és pénzes férjet, aztán akkor jó életem lesz. Úgy motivált erre, hogy ha valami nem tetszett neki rajtam, elmondta, hogy senkinek nem fogok így kelleni, a fiúknak nem tetszik ez meg az. Aztán lett egy barátom, aki egyetemre járt, na akkor anyám nagyon boldog volt, hogy teljesül ez a vágya, de azért még mellette bántott mindennel, akkor már őt hozta fel, hogy nem lesz büszke rám a barátai előtt, meg vajon meddig lesz így velem. Ezek amúgy mindig külső dolgok voltak, testalkat, hajviselet, ruhák. Végül én szakítottam a sráccal, mert a kapcsolat rossz volt egy idő után. Amikor mondtam neki, teljesen kétségbe volt esve, azt mondta, soha senki nem fog engem így szeretni, meg most nagy hibát követtem el. Akivel utána jártam, rossz tanuló volt, őt nem is szerette.


Már felnőtt vagyok, de hordozom ezeket magammal, minden kapcsolatomban féltem, hogy mikor dobnak ki, szingliként féltem, hogy soha nem lesz senkim. Most vagyok a legkomolyabb kapcsolatomban, együtt is élünk. Amikor bemutattam anyámnak, hozta a formáját, kibeszélt neki, ami miatt én szinte egész idő alatt a fürdőben sírtam, nagyon féltem attól, hogy most kiábrándul belőlem, kidob. Nem történt ilyen, de én tényleg minden nap ezen gondolkozom, hogy bár jó a kapcsolatunk, de nem vagyok szép, úgyhogy biztos talál jobbat, meg hiába mutatja ki, néha nehezen hiszem el, hogy szeret, hiszen anyám megmondta, hogy az első barátomtól volt a max amit kaphattam szeretetből, ami amúgy elég rossz volt.


Hogy tudnám ezeket leküzdeni? Az a baj hogy rámegy a kapcsolatomra, ha ezen agyalok...


2023. jún. 2. 07:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
A tudatosítással már tettél lépéseket e felé. Én szakemberhez fordulnék, olyan, aki a megfelelő eszközöket/ technikákat tudja biztosítani.
2023. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Noren1989 ***** válasza:
97%
Időszerű keresni egy pszichológust.
2023. jún. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Szakember segíthet ebben csak, mint írták előttem. Meg az, hogy anyuddal a kapcsolatot minimumra fogod, vagy egyáltalán nem találkozol vele.
2023. jún. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ket dolgot javasolnek. Az egyik, hogy a toxikus szuloddel maximum informalis kapcsolatot tarts fenn. A masik pedig a sajat egzisztencia megteremtese. Akkor nem kell halalkozeli elmenyben reszesulnod, ha esetleg elhagy valaki.
2023. jún. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd el te
2023. jún. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ez nagyon durva lehet. Anyád miért aláz folyton, apáddal milyen a kapcsolata? Vagy a saját szüleivel. Te szereted őt?


A párod nagyon rendes hogy túlélte az alázós esetet a kapcsolatotok. Ő mennyire nyitott arra hogy ilyeneket nyíltan megbeszéljetek?

2023. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen "anyával" én megszakítanám a kapcsolatot. Nem tartozol neki semmivel - igen, megszült és felnevelt, de ez az ő döntése volt, onnantól pedig alap kötelezettség.

(Igen, tisztelem és szeretem az édesanyámat, aki szintén felnevelt, de ő sosem bántalmazott érzelmileg - se máshogy)


Az olyan szülő, aki ennyire lenullázza a gyerek önbizalmát, az nem érdemli meg a szülő "titulust".


A problémával pedig pszichológus tud neked segíteni, mert sajnos ezeket nagyon nehéz leküzdeni. Szorítok neked ♥

2023. jún. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Akik a pszichológust ajánlják, vannak sikersztorik a környezetetekben? Környezetemben több ember azután indult el igazán a lejtőn, mikor pszichológushoz kezdett járni, és azóta sem álltak fel.
2023. jún. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"csak szerezni kell egy okos és pénzes férjet, aztán akkor jó életem lesz"



Gyere ossze inkabb valami ruppotlan incellel, aztan nem kell felni, hogy elhagy. Anyadat is letudod, mert szeppuku-t kovet el, ha megtudja :)



38F incel

2023. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon rendesek vagytok :)


#6 Van az a szeretet amit a családod iránt érzel, de nem kedvelem, tehát ha nem az anyám lenne hanem egy barátnőm akkor már rég nem beszélnék vele. Volt is idő amíg nem beszéltünk. Ő ezt hozta otthonról, belepofázik mindenbe és nem érzékeli, hogy ezt kedvesebben is lehet mondani. Apámmal is ezt csinálja meg mindenkivel, csak én úgy tűnik érzékenyebb vagyok és mai napig kitart amit mondott. Párommal szerencsére mindent meg lehet beszélni :) Szeret engem, mellettem van, csak én gondolom magam rossznak hozzá.


Egyébként beszéltem már erről anyámmal nemrég. Azt mondta, hogy nem bántásból csinálta. De ez azért elég kevés, mert attól még fáj és észre kellett volna vennie, hogy nem így kéne mondani. Azt is mondta, hogy pl amikor felszedtem pár kilót, megijedt, hogy mi lett a szép kislányából, ezt nem tudta elviselni és azért szidott napi szinten. Amit nem mondott, csak gondolom, hogy ő vékony volt nagyon lánykorában, ő olyan fiúkat szedett fel, akiknek ez jön be és elképzelése sincs, hogy létezik olyan, aki a plusz kilókat szereti. Emiatt féltett, hogy nem lesz senkim.

2023. jún. 2. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!