Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet változtatni egy kontroll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet változtatni egy kontrollmániás nőn?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve vagyunk együtt a barátnőmmel és egyre jobban kezd leesni a dolog, hogy mindent ő szeret irányítani. Mindig mindent kell tudjon, ha esetleg én választom pl. a vendéglőt ahol együnk ő utána kell nézzen, hogy jók a review-ok az interneten mert másképp nem megyünk oda. De amúgy mindennel így van amit én választok. Ha nem az általa optimálisnak vélt úton viszem valahova autóval muszáj beszóljon. Gondolom mondanom se kell, ha a haverokkal akarok csinálni valamit akkor időben kell szóljak és ő bele kell egyezzen. Röviden el kell kérezzek.

Engem ezek a dolgok zavarnak. Számomra fontos a szabadságérzet. Nem vagyok bulizós típus, ritkán iszok. Amit szoktam nélküle csinálni az elmenni néha két haverral kávézni vagy sörözni. A sörözés nem lerészegedést jelent. A másik dolog, hogy így nem érzem férfinak magam mellette. Minden döntés az övé. Még akkor is ha szerinte együtt döntünk.


2023. jún. 2. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, de nehezen.


Nem lehet.

2023. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet neki szólni, hogy fogja magát vissza, de úgy alapvetően nem fog megváltozni, maximum jobban magába fojtja, belülről ugyanúgy feszengeni fog, ha nincs a kezében az irányítás
2023. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Voltunk kirándulni a múlt héten. Nálam volt a térkép megnyitva a telefonon, hogy mondjam az utat. Ő is bekapcsolta, hogy ellenőrizze, hogy az általa megadott útvonalon megyunk-e. Szóltam, hogy szeretném ha megbízna bennem és hagyná, hogy vezessem. Akkor nem figyelte többet a térképet egy darabig de nem bírta sokáig.
2023. jún. 2. 17:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Maximum kompromisszumokra lesz képes, de gyökeresen nem fog tudni megváltozni, mert ez egy alap személyiségjegy nála. Hosszú távon lehet, hogy nem fogtok passzolni.
2023. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Maximum az segíteni, ha hajlandó lenne elmenni lelki terápiára, ahol kobogoznák miért ilyen. Nyilván ez nem egészséges hosszú távon, amit te is érzel.

Volt ilyen párom férfiben, nem véletlenül ex... Folyamatosan megkérdőjelezett, szinte minden lépésemet, mondatomat.

2023. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Erre mondjak,h eloszor ismerkedni kell es nem szexelni :D


Az ilyen no a papucsferfiakat imadja,arra tud felnezni. Tehat azert mert o iranyit,igenis felnez Rad. El sem tud kepzelni tarsnsk egy iranyito ferfit. Tehat a regi berogzult semakat engedd el es hagyjad magad vezetni. Ha belegondolsz,akkor ez meg pihenteto is lesz Szamodra.


A terkepes dolog: szerintem o maximalista is. Nem bizalmi kerdes nala.


Haverokkal program: gondolom o is szervezvakkorra programot/munkat maganak. Szeretne a max idot egyuttolteni Veled. Kereckedes: szerintem ez olyan formslitas. Nem hiszem,h nxomos ok hianyaban nemet mondana. Nyilvan ,ha szerelni valo van ,akkor nem alkalmas a sorozgetes pl. Vagy vmihez segitseg kell es surgos. Azert megiscsak egyutt eltek,nem?


Ha neked kell segitseg,akkor meg te szolsz,h ne menjen x helyre akkor epp,nem?

Gondolom elfelejted a csaladi unnepeken valo megjelenest,stb. O a datumfelelos figyelmezteto fel szerintem kettotok kozul. Anyak napjara nem figyelmeztetett ,h ne felejtsd el?


Vendeglos dolog: szerintem pedig igy egyenrangu a dolog,h megnezi es elmondja a velemenyet. Teljesen fairplay. O nem egy …. taska,h leveszed a polcrol es viszed,ahova akarod. Van sajat velemenye. Ne vedd ezt rosszneven.


Olvasd el Florence Littauer : Szemelyisegunk rejtett tartalekai cimu konyv 1. es 2. kotetet. A 4 szemelyisegtipust taglalja es a cselekedeteik mozgstorugojat stb leirja.

2023. jún. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem ragaszkodok a régi sémákhoz. Hagyom, hogy vezessen ő is. A gond, hogy soha nincs fordítva. Úgy érzem mintha csak egy mellékszereplő lennék az ő életében.


Igen, maximalista...főleg amikor én csinálok valamit. Képes veszekedni ha az ételbe az uborkát túl kicsi darabokra vágom. Azonban más területen eléggé felszínes. Pl. a munkában megcsinálja a szükséges minimumot (oszt sír, hogy nem kap fizetésemelést), az étrendje katasztrófa (egy rakat édesség...ez meg is látszik rajta).


Természetesen a közös programot nem írom felül a sörözgetéssel. Szó sincs erről.


Én elmegyek vele moziba annak ellenére, hogy nem szeretek filmet nézni és unom az egészet. Elmegyek vele vásárolni akkor is ha tudom, hogy sok időbe telik mivel minden polcot végigpásztáz pedig tudja pontosan, hogy mit akar vásárolni. Röviden, én elfogadom néha a táska szerepet...ő miért ne viszonozná?

2023. jún. 3. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!