Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Láttad már a párodat borzalmas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láttad már a párodat borzalmas helyzetben? Baleset, betegség, műtét után stb. Változott emiatt a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőtt, télen, volt egy balesetem. Együtt voltunk kettesben itthon, családi ház, este... Az udvari kültéri járda lefagyott, előtte a lépcső van ami a bejárati ajtóhoz vezet. Én megcsúsztam a járdán, (egyik kezemben tárgy), és anélkül hogy kézzel védeni tudtam volna rendesen az esést, szemöldökkel elkaptam az egyik lépcső fok élét.

Másodpercek kiestek utánna, eszméletlen voltam, aztán emlékszem ébresztgetett párom, minden véres volt, és örökre bennem marad az arca, nagyon le volt sokkolódva. Aztán...hányni kellett, ott előtte, fekve. Akkor kezdett tisztulni a tudatom mikor mondta hogy jön a mentő. De rettegek a kórházaktól, mire ezt meghallottam, fel akartam állni hogy addig még bemegyek átöltözöm, meg is kell borotválkoznom, hajat mosnom, úristen így nem kerülhetek kórházba, tele lettem energiával. :D Ez utólag viccesen hangzik, de én egyáltalán semmilyen fájdalmat nem éreztem akkor. Az első

fájdalom majd akkor jött mikor a mentőbe kerültem, erre ha valaki tud magyarázatot, kíváncsi vagyok. Aztán végül páromat azzal győztem meg, hogy igenis bemegyünk, hogy nagyon kell pisilni, így bekísért wcre. Felállva éreztem, hogy nem látok az egyik szememmel, pánikba estem, mondta párom hogy semmi baj, ne nézzem meg a tükörben az arcom, minden rendben lesz...

De nyilván megnéztem csakazértis. Egy nagy cafatban lecsüngött a szememre az a rész ami szemöldök-homlok volt anno, és attól nem tudtam rendesen kinyitni a szemem. Elnézést a részletekért, nem ez a kérdés célja. Utánna a látványtól rosszul lettem, valószínű hogy ez agyrázkódás miatti természetes reakció is, a lényeg hogy hasmenésem lett, ültem a wc-n. Párom nem engedte hogy magamra csukjam az ajtót, mert milesz ha elàjulok újra! Ott látott, szagolt mindent, miközben ráadásul a mentőszolgálat is megérkezett, és úgy kellett magam törölgetni roham tempóban. Szerencsés vagyok amúgy, mert pár napot voltam csak kórházban, egy agyrázkódással megúsztam, annyi maradt hátra, hogy azon az oldalon szemöldöktől haj középig most sincs érzékelés. Illetve persze a heg, de az a legkevesebb (szeretnék majd természetes hatású szemöldök tetoválást)

Párom azóta, nem mondhatnám hogy változott rossz irányba, sőt....a baleset előtti hónapban jegyzett el, és most készülünk az esküvőre nyár végén. Szóval mondhatni nincs ok aggodalomra...

De mégis valami baj van velem, tehàt ha néha rossz hangsúlyban szól hozzám, megbánt, mert fáradt munka után, vagy vitatkozunk egy apróságon, ami régen természetes volt, most nekem mindig ez ugrik be..... hogy úgy látott ahogy soha, de soha nem szabadott volna, és biztos emiatt kiábrándult. Mintha már nem tudnám elhinni hogy a nőt látja bennem, és ezek után amit leirtam fent, én teljesen megértem ha így van.

Nem tudom mit kezdjek ezzel az érzéssel, de mindent megváltoztatott, tönkre tett.

Akivel történt hasonló, ti hogy vagytok azóta párkapcsolatilag? Fel lehet ezt dolgozni?


2023. jún. 6. 00:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Látott már hányni fetrengeni a fájdalomtól igen és én is őt. Semmi sem változott.
2023. jún. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%
Exemnek volt ilyen hányós hasmenős vírusa meg láza is volt. Pont nála voltam, ő lement a szüleihez a nappaliba, én meg nem tudtam mit csinálni, elvoltam addig a szobában. Néha lementem megnézni. Na hát úgy láttam meg, hogy ült a wc-n nyitott ajtónál, az anyja bent vele és egy vödör is volt a kezében. Hát nem volt szép látvány, de nem változott csak emiatt a kapcsolatunk. Bár én nem akarnék 21 évesen (ő akkor annyi volt) anyám társaságában nyitott ajtónál végezni a dolgomat :D Nekem is volt ilyesmi de egyedül is tudtam menedzselni.
2023. jún. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

"Ez utólag viccesen hangzik, de én egyáltalán semmilyen fájdalmat nem éreztem akkor. Az első


fájdalom majd akkor jött mikor a mentőbe kerültem, erre ha valaki tud magyarázatot, kíváncsi vagyok." = Sokkot kaptál, legtöbbször utána érzed a fájdalmat.



Szerintem ha még mindig veled van, segít, támogat bármiben, akkor a baleseti, vagy egészségügyi dolog nem hat rá negatívan.

Veszekedések minden párkapcsolatban előfordulnak, nem függ össze azzal, ami történt.

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen gyakran vitáztok, mi a tárgya és miket mondogattok egymásnak.

2023. jún. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%

Láttam már testileg és lelkileg is borzalmas állapotban. Ő is engem. Volt rá pár évünk.

Például pont az esküvő után lett beteg, mandula gyulladás, felnőttként. Ezzel telt a "mézeshetünk". Nyár, 35 fok, ő meg 40 fokos lázzal az ágyban. Úgy teleizzadta a párnát, hogy kénytelen voltam kidobni.

Volt bokatörése, utána hát hétig én hordtam gyógytornára.

Eddig legrosszabb állapotban akkor volt, érthető módon, mikor az édesanyja váratlanul elhunyt.

Az ilyen férfinátha meg hasmenéssel fut a wc-re elég banális dolgok, évente egyszer biztos.


Ő is látott engem betegen, bár én ritkán vagyok annyira beteg. De például császármetszés után ő adta be a véralvadásgátló szurit, ő segített a sebet kezelni, ilyenek. Sőt az első felállásnál is ő segített, egyik oldalon zacsiban a vér, a másik oldalon zsacsiban a pisi, én meg majdnem el is dőltem egyből. Hát nem biztos, hogy szebb látvány, mint egy természetes szülés...


De ezek mind olyanok, hogy tudod, hogy ez pillanatnyi állapot. Ettől még nem változik meg a kapcsolat. Sőt vannak olyan helyzetek, amikor még erősebb is lesz, mert tudod, hogy ilyen esetben is melletted áll és számíthatsz rá.

Egészséges kapcsolat nem ér véget attól, hogy ha a másikat nem tökéletes külsővel, nem top állapotban látod. Amelyik igen, az annyit is ér.

2023. jún. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%
Bár nem baleset vagy betegség de…alig voltunk együtt egy hónapja és nagyon beitaloztunk egy kinti sütögetés alkalmával. Én nagyon rosszul lettem és bevitt a WC-re, meghánytatott majd megfurdetett és lefektetett aludni. :D én nagyon szégyelltem magam de ő csak nevetett ezen. Ennek már 6 éve és azota már a vőlegényem
2023. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egy normál emberi kapcsolatban ez nem kéne, hogy bármin változtasson. Gondolj bele a gyerekedért is megtennéd, a szülődért is megtennéd akkor pont a párodért nem? Sőt, én még egy nagyon jó barátomnak is megtennék sok mindent ha úgy hozná az élet.
2023. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha érdekled, veled akar lenni és törődik veled nem hinném.

Én a kapcsolat elején kb 2,5 hónapos ismertség után (kb 1 hónapja voltunk együtt) amikor először aludtam nála akkor kb a lelkemet is kihánytam. Nagyon rosszul éreztem magam, hogy ez így mennyire kiábrándító lesz neki és már nem úgy néz rám, mint eddig… Tudta, hogy aznap fogyott el az antibiotikum, hogy előtte 2 hétig el sem hagytam a házat, csak orvoshoz mentem el és az ágyból is csak a fürdőig jutottam… Belegondolva nagyon rossz ötlet volt így nála aludnom. Szegény nem tudott, hogy segíteni nekem, mert én sem tudtam, hogy az alváson kívül mi lenne jó. Este már azon gondolkozott, hogy kint alszik a kanapén, hogy nekem legyen a lehető legjobb. Másnap óránként bejött a hálóba, hogy rám nézzen, betakarjon, haza sem szeretett volna engedni így. Az egész napja az aggódással telt és néma csendben közlekedett a saját lakásában, mintha valami vendég lenne, csak hogy jó legyen nekem és tudjak pihenni.

Csak próbáld meg ezt a traumát kicsit félrerakni, vagy esetleg beszélgess vele arról, hogyan élte meg. Mi is beszélgettünk róla, én elmondtam az én oldalamról, ő pedig a sajátjáról. Az, hogy hallottam és átbeszéltük azt, hogy ő hogy élte meg és tudom mi játszódott le benne, nekem nagyon sokat segített az én látásmódomban. Már ha eszembe jut inkább mondom egy jó emléknek (pont ennek a beszélgetésnek a hatására), mint egy kínos, “el tudnék süllyedni szégyenemben” esetnek. Akkor természetesen a föld is megnyílhatott volna alattam, annyira gáznak éltem meg… Az enyém közel se volt annyira komoly, mint a tiéd, de a beszélgetés lehet segítene neked is. Ha látod, hogy mit miért csinált úgy ahogy és hallod az ő szemszögéből rá fogsz jönni, hogy ez nem osztott/szorzott a kapcsolatotokban, de negatív irányba semmiképp sem vitte el

2023. jún. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

Én őt olyan nagyon borzalmasban nem, de soha nem undorodnék meg tőle.

Ő engem látott szülni, meg aztán kenegette az aranyeremet. Soha nem undorodott tőlem, ugyanúgy nőnek lát.

2023. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%
Mi ápoltuk már egymást a férjemmel műtét után. Ő engem többször is. Kétszer kaptunk el együtt (vagy egymástól?) hányós-fosós vírust, látott már görcsökben fetrengeni, sőt együtt halásztuk ki a vesekövemet a WC-ből. Az mondjuk nekem volt durva, neki nem. Volt, hogy hasmenéses balesete volt. (Emésztési betegség miatt). Ez van, emberek vagyunk. Mondjuk nekem ő volt az első olyan férfi az életemben, akinél rögtön el mertem menni WC-re a kapcsolat legelején úgy, hogy ő is a lakásban van. Màsokkal mindig gátlásos voltam az elején, de miután összeköltöztünk, néha még akkor is. Hülyeség. Felnőttem és találtam olyat, aki igazán szeret. Szerintem ez csak nálad akadt be valamiért és kivetíted rá a problémát. Esetleg beszélj külső emberrel, mondjuk pár alkalommal egy jó terapeutával, pszichológussal, valakivel aki objektív és szakértő. Ő segíthet feloldani benned ezt a blokkot. Mert szerintem ez a te problémád, nem a párodé.
2023. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!