Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van egy kapcsolatom ami 8 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gorilla86 kérdése:

Van egy kapcsolatom ami 8 éve tart de lényegében 4 éve semmi sincs belőle csak megszokás és sajnálat.A másik fél sajnos leküzdhetetlen betegségben szenved.Az orvosok már rég lemondtak róla. Képtelen vagyok így szakítani vele. Erkölcsileg mi a helyes?

Figyelt kérdés
2021. okt. 19. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amitől hamarosan meghal? vagy normál elettartamot fog végig szenvedni?
2021. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfog halni akkor mindenképpen várd meg. Ha mondjuk lebénúlt, de nincs komolyabb baja, akkor szakíts vele ha ezt érzed jónak. Manapság úgyis mindennapos. Én elbeszélgetnék a pároddal hosszan, hogy mi van köztetek és hogyan tovább.
2021. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért kicsit többet is írhatnál. Nem mindegy, hogy halálos vagy krónikus betegség, amivel együtt kell élni. Nem mindegy, hogy csak ezzel a témával telnek a napok vagy vannak jobb időszakok, amikor lehet együtt örülni is az élet naposabb oldalának. És nem mindegy, hogy te hosszú távon mit szeretnél, amit vele nem lehet. Szóval nem mindegy, hogy a betegség az oka annak, hogy rosszul érzed magad vele, vagy egyszerűen ellaposodott a kapcsolatotok, elvitték a szürke hétköznapok, ami teljesen egészséges pároknál is sajnos igen gyakori és nem oldódik meg magától, csak ha mindketten tesztek érte.
2021. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked is egy eleted van. Ha csak a sajnalat tart mellette, akkor az neki sem jo. Beszeljetek meg, hogy van-e ertelme folytatni.
2021. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat csak a kérdés rovatba nem engedett több karaktert. Rák a betegsége szóval halálos.Egyre rosszabbul van, ebből kifolyólag pl 2 éve nincs testiség sem. Belőlem már mindent kiölt szinte barátként lelkitársként tekintek rá de ő teljesen úgy tekint rám és olyan mintha birtokolna. Úgy voltam vele hogy megvárom a halált mert így lesz tiszta a lelkiismeretem de már nem nagyon bírom. Ráadásul úgy hogy nem kerestem de egy úgy néz ki egy új nő is az életembe lépett.
2021. okt. 20. 05:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szeretőd is van/lenne s régóta várod a társad halálát. De a lelkiismeret igazán békén hagyhatna? Szerintem nincs ilyen verzió, akkor se, ha érthető és természetes, hogy az ember az életet választaná.

A mostani utat csak egész szívvel, odaforduló akarattal lehetne végigcsinálni, mert irdatlan sok lemondás... de amíg ott a másik persze, hogy vonzóbb lehetősége és csak sodródsz, amerre könnyebb lehetne, addig nem fog menni. Akkor se menne magától, ha nem lenne a betegség, mert kommunikáció nélkül, azaz anélkül, hogy rendszeresen tájékoztatod, benned épp milyen érzések, tervek, remények és félelmek vannak, nem működik. Ahogy az elején se, a végén se. És persze hogy ha gyűlik, egyre nehezebb, cikibb, kegyetlenebb lesz ráborítani. Egyébként az teljesen normális, hogy ő a párjaként kezel, ha nem tudja, hogy nálad már más játékszabályok vannak. Nem várhatsz el tőle gondolatolvasást, hogy ezért hibáztathasd. Ha nincs párbeszéd, az ember sötétben tapogatózik. Valaki jobbat, valaki rosszabbat feltételez...

Ha fájdalomban él, nem alszik, nem eszik...stb. az is a legrosszabbat hozhatja ki a személyiségből.


Neked kell dönteni és vállalni, amit döntesz. Nagyon nehéz zsák, sajnálom.


Egyébként együtt laktok? Függ tőled anyagilag? Dolgozik vagy csak ágyban fekszik? Van családja, akik szeretik, vagy csak te vagy neki?

2021. okt. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már a végét járja akkor illene megvárni és akkor tiszta lenne lelkiismereted.

Az azért mégse szép emberileg hogy pont akkor hagynád el amikor a legnagyobb szükség lenne egy emberre neki.

2021. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Se ki nem tudja mikor lesz vège...

6-os nagyon köszönöm a hosszú válaszod, tudom milyen nagy teher és egyre rosszabb illetve már a "szeretőt" is kezdi zavarni alig 1 egy honap utan...

2021. okt. 20. 11:59
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt, személyi edző volt amíg csinálta 2-3 hete fekszik, érzi hogy gyenge, fájdalmai vannak, van családja. Én 36 éves vagyok ezért nem akarok várni vágyom én is egy teljes egész családra...
2021. okt. 20. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
8 év alatt nem léptetek tovább valami fajta életközösségre? Bocsi, de lett volna időtök, hogy "teljes családdá" fejlődjetek, ha ez a vágyatok, akkor is, ha utána elveszítitek egymást bármiért. A tanulság az, hogy nincs végtelen gondolkodási lehetőség és mindennek meg van az ideje. Kérdés szerintem, hogy abban hiszel, hogy ki kell ezért használni, vagy abban, hogy van valami utána is és az út a fontos odáig.
2021. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!