Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A folyamatos instabil magamba/...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A folyamatos instabil magamba/belé vetett bizalmammal felesleges fájdalmat okoztam a páromnak, amellyel egy ördögi körbe kerültem. Mit tegyek most? (több lent)

Figyelt kérdés

2021 szeptemberében ismertük meg egymást egy közösségben. Utána valami miatt elkezdtünk beszélgetni online, és valahogy ez mindennapossá vált. Mielőtt hazautazott 3 hónapra (tanulni van Mo.-n, Covid miatt akkor már 3 éve nem volt otthon), találkoztunk, és a távolléte alatt is minden nap írtunk egymásnak, mindenféle témáról eszmét cseréltünk, megszerettük ezt a dolgot.


2022 januárban jött vissza, 4-5 alkalom után összejöttünk. Emlékszem, akkor azt mondtam magamnak, "Várj még, neked ez túl gyors, ha nem hagysz időt magadnak, ebből nem fog kisülni semmi jó". Nem hallgattam magamra, igent mondtam neki, mert féltem, ha akkor elutasítom, elveszik minden. Már az első együtt töltött reggel azt kérdeztem tőle, szerinte fog-e ez így működni, hogy különbözőek vagyunk (én inkább introvertált vagyok, nem borzasztóan, de ez mindig frusztrált, ő viszont sokkal jobb fellépésű, barátkozós ember). Azt mondta, miért ne, őt nem zavarja, sok minden másban egyezünk (ami igaz is, leginkább az fogott meg benne, mennyire sokszínű az érdeklődése, mennyire érzékeny a világ dolgaira).


Bár sosem hittem el igazán, hogy elég jó vagyok neki, az első pár hónap jól alakult. Áprilisban kezdtek gondok lenni, amikor a bizonytalanságom, hogy valóban boldoggá tudom-e tenni, kifelé is kezdett megmutatkozni. Fejben kerítővé váltam számára, magamat hasonlítottam össze akár elképzelt személyekkel is, és úgy éreztem, azáltal, hogy vele vagyok, megfosztom valami sokkal jobbtól. Ez a gondolat több szép pillanatot is tönkretett, ami bűntudatot okozott. Itt kerültem az ördögi körbe - nem tudtam túltenni magam egy-egy rosszabb pillanatomon, így utána még inkább kevésbé hittem el, hogy szerethet (elvégre, hogy lehet szeretni valakit, aki "nem egyszerű" eset, lehetne valaki mással, aki sokkal felszabadultabb).


Ami viszont ennél is rosszabb, bizalmatlanná váltam felé. Első pontban, amikor valamit kerestetett velem a szekrényében, és megtaláltam egy képkollázst róla és a kollégájáról (akkor már rég nem dolgoztak együtt), akivel volt köztük valami. Utólag visszanézve elfogadhattam volna, hogy nem mindenki dob ki egyből mindent a múltból, de ehelyett túlgondoltam a dolgot, hogy - annak ellenére, hogy tudtam, a lány volt, aki nagyon megbántotta - még mindig szereti, és hogy ő sokkal jobban illett hozzá (látva a képeket beképzeltem, hogy vele sokkal boldogabbnak tűnik, ami egyébként nem feltétlen igaz, de persze akkor úgy éreztem).

Ezután ha bármikor bármiben elutasítást éreztem, mindig hasonlítgattam magam fejben, hogy másért biztos megtenné, mással biztos boldogabb lenne az adott pillanatban, stb.


Mivel úgy gondoltam, sok pillanatot elszúrtam, amikor elment valahova, mindig szorongtam, hogy most fog megismerni valakit, akivel majd ráeszmél, velem nem jó, ha pedig nem vagyunk együtt (pl. amikor nélküle utazom haza a családomhoz), mintha minden jót és szorosat elfelejtenék, ami köztünk van, és azon aggódom, ez neki nem jelent semmit, ez múlandó, bármikor vége lehet.


Később pedig teljesen belelovaltam magam, hogy ő érdeklődik más iránt (egyszer amikor mutatott valamit a telefonján, leugrott egy üzenet egy honfitársa lánytól, akiről soha nem beszélt. Azt mondta, egy focis csoportban ismerte meg facebookon, a lány ismeri a barátját, így amikor a lány bejelölte, ő elfogadta, és néha ha osztott meg ő/a lány sztorit, ami kölcsönösen érdekes volt számukra - foci, idézet stb. -, akkor arról váltottak pár mondatot. Ahelyett, hogy ezt elhittem volna, azon gondolkodtam, mi van, ha tetszik neki/majd belé is belészeret, és több magyarázat után is vissza-vissza tért a félelmem, amivel folyamatosan mérgeztem a kapcsolatot - hiába mondta, hogy soha nem találkozott vele élőben, és hogy vele nem úgy beszélt, mint velem - minden egyes nap -, csak amikor sztorira kommentelt).


Mondani általában nem mondom, ha belül valami zaklat, ő szokta látni rajtam, aztán persze ha rákérdez, kibukik belőlem. Utána ismét megbánom, hogy megint elrontom a hangulatot, jön a bűntudat, aztán minden újra oké, majd megint ráparázok, hogy lehet még mindig velem mindezek ellenére, előbb-utóbb úgyis talál majd jobbat.


Tudom, egy idióta nőszemélynek tűnhetek, és nem tagadom, ez az oldalam borzasztó. De tudom, hogy közben törődésben stb. jó partner vagyok, bármit csinálok, mindig a fejemben jár, igyekszem megkönnyíteni neki a dolgokat (leszámítva persze azt, hogy a folyamatos hülyeségemmel kínzom), támogatom. Ő is ezt mondja, és azt, minden jó lenne, ha ezeket a felesleges gondolatokat és érzéseket magam mögött tudnám hagyni. Ekkor megkönnyebülök, de a folyamatos bűntudat, hogy mennyivel jobb is lehettem volna korábban, mennyi alkalommal adhattam volna az igazi (felszabadult) oldalamat, két fal közé szorít. Úgy érzem, nincs hátra és nincs előre.



2023. jún. 6. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez korábbi kapcsolatodban is mindig így van? Hogy folyamatosan szorongsz és kevesebbnek érzed magad? Korábban volt már, hogy elhagytak amiatt, mert a másik fél nem volt veled elégedett? Vagy csaltak már meg?

Nehéz ennyiből eldönteni. Ha az önbizalomhiány a gond és egyébként ez a pasi szeret és akar, akkor nyilván pszichológushoz kellene menned.

De ha mondjuk konzekvensen fölé választasz, hogy kevesebbnek érezhesd magad a másik mellett (mert mondjuk gyerekkorodban ezt szoktad meg) - akkor is pszichológus kellene, viszont akkor eltanácsolnálak ettől a kapcsolattól is, mert sose leszel mellette boldog.

De a lényeg, hogy egy pszichológus sokat tudna segíteni rajtad.

2023. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Két dolog lemaradt, bár így is csoda, ha valaki végigolvassa:


Attól soha nem féltem, hogy megcsal, mindig csak attól, hogy egy nap leültet, mondván "beszélnünk kell", és elhagy.


Terápián voltam, volt egy-két hasznos ülés, azért továbbra is hálás vagyok, de sok más alkalommal úgy éreztem, mintha nem hallaná meg a terapeuta a valódi segítségkérésemet. A folyamatos bűntudat és megbánás stb. említésére általában nem reagált, mintha meg sem hallotta volna. Pedig igazán arra lettem volna kíváncsi, ezt hogyan kezeljem, mert ha tudtam volna, talán a körből is könyebben kikerültem volna. De nem őt hibáztatom, tudom, a páciensen múlik a nagyobb része, de úgy éreztem, nem mindig tudtam vele kapcsolódni, mintha csak magamból beszéltem volna ki a dolgokat, de visszajelzést nem kaptam.

2023. jún. 6. 13:58
 3/10 A kérdező kommentje:

#1, köszönöm, hogy elolvastad és válaszoltál!


Igazából ez az első valóban rendes/hosszabb kapcsolatom... az előzőben pont, hogy azt mondanám, aláválasztottam (bármilyen csúnyán is hangzik). A legelső tapasztalatom egy fiúval viszont hasonló volt (ott sem hittem igazán el, hogy valóban jó vagyok neki, bár ott talán ő sem volt valóban komoly velem kapcsolatban, mint később kiderült).

2023. jún. 6. 14:02
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Nem értékel eléggé szerintem. Ebből fakad az önbizalomhiányod
2023. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Én továbbra is azt mondom, hogy pszichológus segítene. A pszichológus nem fogja megmondani, hogy mit csinálj és főleg nem két ülés alatt. Csak rávezet kérdésekkel, és ezáltal tárjátok fel, hogy honnan ered ez az egész.

Egy kapcsolat sosem lesz 100% biztos kimenetelű. Ebben mindig benne van az, amit említettél. Hogy a másik máshogy dönt. Sajnos ezt a bizonytalanságot el kell tudni viselni. Azt gondold át, hogy van-e bármi, amivel ezt a bizalmatlanságot a párod táplálja. Ha nincs, akkor pedig igenis neked kell megbíznod benne, hogy ha máshogy alakulnak is a dolgok, akkor időben fog szólni, ha nem tetszik neki valami.

2023. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakember szükséges, ha az egyik nem jó, akkor menj másikhoz és keményen tedd magad oda! Igazából ezt nem a párod miatt kell, hanem önmagad miatt. Akármennyi kapcsolatod lesz ugyanezt fogod végigcsinálni, érezni, mint a jelenlegiben.

Az engem is érdekelne, hogy a párod hogyan viselkedik veled, támogat-e, van-e alapja annak, hogy féltékeny, önbizalomhiányos vagy ennyire.

Viszont ha nincs, akkor nem értem mi vezetett ide. Az életben bármikor bárkinek akad olyan, hogy párja/házastársa van és megnéz, megtetszik neki más ember. De a döntésén és a kapcsolat erején múlik, hogy lelép-e. Ennyire, hogy félsz, hogy elveszíted ez sehogysem jó. Az élet ad pofonokat mindenkinek, el kell fogadni és élvezni ami van...

2023. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszi, én most értettem meg sok mindent a páromban.

Egyébként igen, pszichológus és nem pár ülés, hanem évek munkája az, ami segíthet.

2023. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hol is van ebben a magadba vetett bizalom amiről a kérdésben van szó? En sehol se látom ebben a hosszu litániában.
2023. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*Meg a párodba vetett bizalom is hol van?

Mirol szól a kérdés valójában?

2023. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne beszélgetős (kognitív terápiás) ülésekre menj el, hanem pl. pszichodrámára, ahol kapod az impulzusokat és magadra hagyatkozva tárhatod fel az okokat. A beszélgetős terápia sajnos elég gyenge, sokkal több időt kell belerakni és ha a pszichológus nem feltétlenül erre a pályára született, pénzkidobás is. A saját belső működéseddel kapcsolatban te tudsz igazán nagy felfedezéseket tenni, nem egy kívülálló (3 évig jártam egyéni terápiára, a pszichodráma sokkal intenzívebb és hatásosabb volt).
2023. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!