Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párok, akik különböző városban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok, akik különböző városban nőttetek fel, hogyan kerestek kompromisszumot a kiegyensúlyozott családi életért?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdés igazából magáért beszél, arra lennék kíváncsi, hogy azon párok, akik különböző városban (netán országban) nőttek fel (ami manapság nem ritka), hogyan találnak egyensúlyt a saját, szűkebb családi életük, a munka és a szélesebb családi kör között? Hogyan tudjátok áthidalni a relatíve nagyobb távolságokat, illetve a jövőben igényelnétek-e a tágabb család (rokonok) közelségét?


Saját példa: X városban nőttem fel, párom Y-ban, Magyarországon. A fővárosban élünk együtt, ami - mint számos embernek - a helyi munkalehetőségek miatt is szuper dolog. Párom ugyanakkor kezdeményezné, hogy jó lenne közelebb költözni az ő családjához, amit én egyelőre nehezen tudok elfogadni, illetve úgy gondolom, hogy az cca. 1-1,5h kocsiút azért nem megterhelő, azzal a számos pozitívummal a mérleg másik nyelvén, amit a jelenlegi élethelyzetünk nyújthat. Nyilván valamit valamiért, én értelemszerűen kevésbé vagyok "családos" típus.


Szívesen vennék saját példákat párkapcsolatokból, köszi mindenkinek!



2023. jún. 12. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Kulfoldon elunk, mindkettonk csaladja mas varosban. Egyikonk sem tul csaladcentrikus, ezert nem ez alapjan hozunk donteseket, leszamitva talan, hogy a testveretol nem szivesen koltozne meg messzebb, legalabbis nem orokre.

A karacsonyt meg sosem toltottuk egyutt, ilyenkor a csaladjainkkal vagyunk, ez az egyetlen kompromisszum, mert az anyainknak fontosabb ez az unnep, mint nekunk.

2023. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Pesten nőttem fel, a barátom másik városban, de ő Budapesten szeretne élni, egyetem miatt költözött fel és maradni is akar, én is. Mondjuk ő költözne agglomerációba is, el tudnám fogadni, ha csak ott tudnánk lakást venni. Ő a belvárosban nem élne, én igen, de nem ragaszkodom hozzá, kicsit kijjebb lakunk, de nem kertvárosi részen, de zöldövezet. Nekem megfelel, belvárosi albi amúgy is csak viszi a pénzt mint az állat :D
2023. jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Cicuskám gyere.

Gyere cicuskám.

TÉVÉZGESSÜNK.

2023. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom kérdező miért van az, hogy aki már munka szempontjából megtalálta a számítását a fővárosban, az fene jó dolgában miért nem tud megmaradni a fenekén!?

Én csak azt tudom, hogy itt vidéken meg mindenki azért sír, mert alacsonyak a bérek, sokan csak garantált bérminimumot keresnek (vagy munkanélküliek), és a két kezüket összetennék a Budapesten élhetnének. A te párod meg menne vissza oda ahonnan jött.

Persze nem mindenkinek fontos a pénz, vagy eleve lehet home office-os melója (mindegy melyik városban, faluban él). De én azt mondom, hogy ha anyagilag nyugodtabb körülmények között éltek, mindig lesz másik munkalehetőség mivel a fővárosban éltek, akkor ne hátrafelé haladjatok hanem előre. Felnőtt embernek már illik ennyire leszakadni a családtól (természetesen normálisan lehet tartani a kapcsolatot).

Vidéki ismerősök akik tudtak már külföldön vannak, vagy Budapesten.

Csak az van itt aki még itt tanul, vagy nincs párkapcsolata és nem tudna egyedül fenntartani egy fővárosi albérletet (idegenekkel nem akar élni).

Nagyon ritka aki ide vissza akarna jönni! Csak az jön vissza, akinek valamiért muszáj pl idős szülők ápolása, válás miatt stb.

2023. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Én biztosan nem költöznek el egy olyan helyről, amit szeretek és jól keresek azért, hogy a párom szüleihez közelebb legyek. Miért pont az ő szüleihez? Ha erre vágyik akkor a szabadidőnk nagy részét is ott akarja tölteni? Nekem ez elég red flag
2023. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Különböző városban nőttünk fel, egyetemen találkoztunk (egy harmadik városban). Most kiköltözünk külföldre (egyetem miatt két évre), aztán visszajövünk ide, ahol találkoztunk. Minketten itt élnénk szívesen.

Nyilván még sokminden változhat, pl mindkettőnben felmerült egy év más országban MSc után. De az alapvető dolgok egyeznek. Illetve mindketten hajlandóak vagyunk kompromisszumokra. Nem volt az sem egyértelmű, hogy hova menjünk tanulni végzés után. Figyelembe vettük mindkettőnk céljait és úgy valósítjuk meg őket, hogy a kapcsolatunk ne szenvedje meg.


Miért kellene közelebb költözni a szüleihez? Magyarország annyira nem nagy, pár óra alatt bármikor meglátogathatja őket.

2023. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Anyám külföldön él (én is ott nőttem fel, csak én Budapestre jöttem tanulni, itt ismertem meg a férjem), a férjem anyukája meg helyben. Elmondhatatlan nagy előny most a gyerekekkel, hogy azon túl, hogy közel van, még lelkes is. Anyám nem hiányzik, évi kétszer jön, itt van három napot, abból az utolsó másfél már eléggé kínos és unatkozós, a gyerekekkel különösebben sok mindent nem tud kezdeni, így ha közelebb lenne sem akarnék vele ennél gyakrabban találkozni. Szóval nálunk ez így van megoldva. Nem költöznék el viszont Budapestről akkor sem, ha anyósom vidéken élne, jó dolog a segítsége, de a gyerekeknek meg jobb Budapesten felnőni, mint máshol (Magyarországon belül).
2023. jún. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Miskolci vagyok, párom Pest mellett egy kis városban él/ nőtt fel.

Neten ismerkedtünk meg, nekem Borsod megye az életem. Jó munkám volt, ott van minden barátom,rokonaim. A távolság nyilván a kapcsolatunknak nem tett volna jót hosszú távon, ezért úgy döntöttünk én költözök hozza mivel neki itt saját háza van, én Miskolcon albérletben éltem külön. Azt hittem nekem könnyen megy majd a változás és könnyen szerzek új ismeretségeket stb

De nem így lett

Időközben eltelt már 4 év, van egy gyerekünk is , úgyhogy az eszemmel tudom, hogy itt kell maradnom. Muszáj megszoknom ,hisz saját házban élünk, Pesthez nagyon közel ami lehet előny is a gyerekemnek majd. A páromnak itt van vállalkozása stb

Ha tehetném kézzel lábbal szaladnek vissza Miskolcra. Nem kerestem anyagilag rosszabbul mint itt és nem is érzek nagy különbséget semmi másban sem.

Ha megtehetnénk, hogy költözünk én biztos vissza mennék Miskolcra, persze csak ha jönne a párom is. Bár őt nem nagyon köti ide semmi és senki hiába itt nőtt fel, ő könnyebben alkalmazkodik stb ezért ha mindegy lenne hol élünk és megtehetnénk ő költözne velem ha én azt szeretném.

De mivel ez nem opció így marad a kényszer és a 2 havi csalad és barát látogatások.

Viszont fordított esetben is ha ő szeretne valahova költözni család/ barátok miatt , és engem sem kötne különösebben semmi az adott helyhez, én is költöznék miatta.

2023. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Jezus menni macera van a kérdésben.
2023. jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jelenleg nem költöznek sehova innen. Jó munka, közel a család, barátok. Teljében jó életem van itt.
2023. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!