Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lenne a megfelelő megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a megfelelő megoldás egy ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Egy "balul" elsült barátságból lett valamiféle szerelmi kapcsolatom. Lehet, hogy nem normális, de ezt jómagam nem tudom eldönteni, szóval rátok hagyom az ítélkezést.


26/F vagyok és 2 éven át szoros barátságban voltam az egyik kollégámmal, aki egy 45 éves nő. A szerelmi életünket gyakran kibeszéltük, egymás vállán sírtunk, ha olyan helyzetben voltunk, szinte mindent tudtunk egymásról. Fél éve a munkahelyen az egyik beszélgetésből csók kerekedett, abból pedig egy szeretői kapcsolat, amibe azt hiszem a kelleténél sokkal jobban belehúztuk magunkat érzelmileg.


---


Annyit kell tudni a hölgyről, hogy távkapcsolatban (nem házasságban) van immáron 5 éve egy férfival, aki külföldön él. Jómagam a baráti beszélgetésekből úgy vettem ki a kapcsolati helyzetét a viszony kezdete előtt, hogy egy szétesőben álló "valamije" van csak, amiben se romantika, se pedig szex nincs. A nőnek egy másik házasságból van egy fia, aki vele él.


A távkapcsolatában 5 év alatt kb. tízszer bújt csak össze a "párjával". Tudok róla, hogy többször megcsalta már az illetőt, bevallani azonban csak egyet vallt be neki.


Szóval egy napon összemelegedtünk és elkezdtünk napi szinten, folyamatosan találkozni. Szinte minden este együtt aludtunk nála úgy, hogy a gyereke/"párja" nem tudott róla, ugyanis megbeszéltük, hogy nem leplezzük le magunkat, mert az kellemetlen lenne neki minden szempontból. Gyakorlatilag minden este becsempészett a házába, a gyereke elől bujkálva (volt, hogy szekrénybe másztam) töltöttük az estéinket. A délutánjainkat és szabad hétvégéinket folyton-folyvást együtt töltjük, azonban ilyenkor azzal telik el egy csomó idő, hogy kimagyarázza a párjának, hogy éppen mit csinál, miért nincs otthon és tudnak beszélgetni FaceTime-on.


Ő nem mer engem felvállalni. Egyrészt túl fiatal vagyok hozzá képest, másrészt ha kiderülne a viszony, akkor a munkahelyén komoly problémái lennének. Ennek következtében nincs is olyan, hogy nyilvánosan, kézenfogva sétálunk. Ha autóban ülünk egymás mellett, akkor feldob egy napszemcsit és lehajtja a napellenzőt, nehogy kiszúrjon minket valaki. Ha valami szociális dolga van, társaságba megy vagy hasonlók, akkor le vagyok pattintva.


A "párja" minden harmadik hétvégén hazajön. Ilyenkor szintén le vagyok pattintva és magamra vagyok hagyva 3-4-5 napig, amíg vele van. Néha ír és ennyi. Egyébként az illető jövőre haza szeretne költözni, de nem a nőnél venne házat, hanem tőle 200 kilométerre. Számomra érthetetlen, hogy miért vannak együtt ebben a formában. Ahogy elnéztem, ezt ő maga sem tudja. Az viszont biztos, hogy a pénz sok szerepet játszik a kapcsolatukban.


Mindenesetre a fentebb írtak alkalmával teljesen kiborulok. Látom a nőn, hogy nagyon szeret. Mégis rejteget és leráz, ha hazajön a faszija. Kellemetlen látni, hogy amikor velem van, akkor éppen a férfinak írogat, mintha minden rendben lenne. Ha a férfi kicsit durcás, akkor meg már pánikba is esik és teljes stresszben telik el a nap másik fele, mert fél, hogy lebukott.


Szóba került már, hogy bevallja a dolgokat, de úgy látom nem fogja, továbbra is ebben a hazugság spirálban marad, ami kicsinál mindkettőnket hosszú távon.


Szerintetek mi lenne a korrekt megoldás? Én megmondtam neki, hogy felvállalnám őt, ha úgy döntene. Nincs lila köd a szememen, tényleg szeretem.


Viszont annak ellenére, hogy úgy érzem ő is nagyon szeret, én azt látom, hogy nem akar nyíltan, új lapot kezdeni az életében.



2023. jún. 16. 07:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%

Folytatni tovább,még ha haza is költözik a balek akkor is 200 km-rel odébb lesz.



Én nem látok problémát,élvezzétek egymást amíg lehet.

2023. jún. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%
Ez a nő csúnyán kihasznál téged, mert neked ez nem szimpla testi viszony, hanem ő az érzelmeiddel játszik. Te elmondtad, hogy felvállalod, így nála pattog a labda. Szerintem azzal, hogy erre nem mondott egyből igent már tudod a választását és minden más csak felesleges időhúzás. Szerintem kár egy ilyen emberre pazarolni magad, aki élethazugságokban él.
2023. jún. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Tehát te vagy a szerető és még ki is használ érzelmileg a nő. Ne legyél már ba---sz, hogy ezt hagyod.
2023. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

És ez neked így megfelel? Jó ebben a hazugságban, félelemben élned, cserébe azért, hogy néha megdughatod?

Te tudod, de ez az egész nem kóser, ha meg lebuktok, neked is problémáid lehetnek a pasijával. Én nem mennék bele ilyenbe. Simán találhatnál normál szexkapcsolatot anélkül, hogy ezek a problémák a mindennapok része lenne. Miért nem keresel korodbeli szingli nőt?

2023. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Állítsd választás elé. Vagy felvállal téged vagy akkor maradjon a másik faszival együtt. De csak ha szereted és tényleg akarod őt. Ha nem akkor érdemesebb abba hagyni inkább.
2023. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ebből az jön le, hogy szeretők vagytok, kvázi evidens, hogy nem fog máshol mutatkozni vagy bárhol is erről beszámolni. Egy titkos kapcsolat, amiknél ha a pasi otthon van, akkor nincs üzenet és nincs semmi. Egy ilyen kapcsolat akkor működik, ha a két fél őszintén és tabuk nélkül tud beszélni mindenről, tiszteletben tartják a másik életét, és 100%-os a bizalom, hogy sem közben, sem utána nem mondják el a világnak mi történt. Szerintem amugyis ez a minimum.

Ha valamelyik fél pedig ki akar lépni belőle bármilyen indokal is, akkor azt normálisan megbeszélve akkor le kell zárni. Hisz ez egy viszony és nem házasság.


Ez annyiből speciális eset, hogy ha 5 év alatt 10-szer szexeltek és amúgysem jó neki, akkor miért nem hagyja el? Hisz az élete ezek alapján nem változna semmivel. Igy se találkoznak és pluszt sem kap onnan. Persze ezt azalapján írom, amit olvastam az írásodban.


38/F

2023. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

A nő nyilván nem gondolkodik veled kapcsolatban komolyan, mert ekkora korkülönbséggel nem lehet. Viszont nagyon vonzódik hozzád, ami az esze ellen van. Nyilván nevetséges lenne mindenki szemében ha 45 éves anyukaként egy huszonéves kollégájával lenne párkapcsolatban. Pláne mikor otthagyod, ami biztos hogy el fog jönni, akár hiszed most akár nem.

A hivatalos "párkapcsolata" még mindig normálisabbnak tűnik racionális szemmel, mint a ti kapcsolatotok. Nyilván ha a pasas 200 km re házat fog építeni, akkor helyben is fog találni jelentkezőt, és ez a kapcsolat közöttük megszűnik. Jelenleg egy állandósagot jelentenek egymásnak, egyfajta biztonságot. Ezt egy 45 éves nő nehezen tudná elengedni, meg ha kívűlről látszik is, hogy ez így egyiküknek sem jó.

Az egészben az a baj, hogy a nő veled kapcsolatban nem érez empátiát. Nem vesz komolyan, tudja, hogy vége lesz. Valószínűleg ezért sem akarja magát átadni ennek a dolognak, mert pár éven belül garantáltan szenvedni fog mint a kutya és meg is fogja alázni a szakítás mikor elhagyod egy fiatal termékeny nőért. Mert el fogod és ezt ő pontosan tudja.

Amit tudsz tenni, hogy őszintén mondod és komolyan is gondolod hogy nem bírod ezt a helyzetet mert minden alkalommal mikor a baratja hazajön, megcsal téged. Mondd el neki hogy nagyon szereted, szerelmes vagy belé de nem bírod ezt így mert nagyon fáj. És vagy teged választ vagy ennyi volt. Ezt komolyan kell gondolni és vállalni a kockázatot hogy a pasast választja. És ha így lesz akkor lelépni és azonnal megszakítani a kapcsolatot, búcsúszexek stb nélkül. Szerintem nem érdemled meg hogy így bánjanak veled. Tudom hogy szerelmesen ezt nem könnyű meglépni, de más út nincsen, és csak ez vezethet oda, hogy téged válasszon.

2023. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom,hogy számtalanszor beszéltetek arról,hogy ez így Neked nem jó (Neki sem, de Ő teremti ezt a helyzetet),mégsem változik a helyzet.

Neked két választásod van: vagy határozott leszel, elmondod,hogy döntse el mit akar, de addig ne találkozatok, vagy marad így minden és lelkileg próbálsz ezen felülemelkedni.

Nem értem a nőt. Hozzá hasonló korú vagyok, sosem mennék bele ilyen módon egy szeretői viszonyba. Nem magával a viszonnyal, és nem a korkülönbséggel van bajom, azzal,hogy téged is és a másik felet is ocsmány módon átveri. Ha Nem érzi a kapcsolatában jól magát lépjen ki, ha nem akar keressen olyan szexpartnert aki valóban csak az. Ha pedig nem akar szakítani, miért nem tisztázza ezt Veled?Én egyébként ha valakivel ilyen helyzetbe kerülnék nem számítana a kor, simán felvállalnám. Még mindig tisztességesebb lenne mint így.

Gondolj bele, ha nem lépsz mi lesz ha hazajön a párja?Egyik napról a másikra lepattint?Mert mindegy hol vesz lakást, itt van, bármikor előkerülhet, tehát ottalvás, közös program biztos megszűnik.

A munkahely- munkahely, nem kell tudni senkinek a magánéletéről. És ha mégis megtudják vajon mi baja lehet belőle?Olyan beosztásban vagytok amit nem láthatnátok el ha együtt vagytok?

2023. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%

Ettől a nőtől azonnal lépj le, mert az egész életedet tönkre fogja tenni.

Arra is felkészülhetsz, hogy ha szakítasz vele, válogatott mocskosságokat fog tenni veled, és mindent megpróbál, hogy a környezetedben téged lejárasson, és nem csak a környezetedben, hanem a jövendőbeli házastársadnál.És az is boritékolható, hogy a jövendőbeli házastársadat is fogja zaklatni. Nem kicsit, nem apró csinytevésekkel, hanem naggyal.


Évekbe évtizedbe fog telni mire le fogod tudni magadról rázni, de az sem fog egyedül menni neked, hanem összefogva a jövendőbeliddel. Együtt.

2023. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%
9+ Ha szakítottál vele, és meg van az új társad, semmiféle informéciót ne adj ki róla. Mindent meg fog próbálni, hogy belőled kiszedje az infót a másik nőről "mint barát", mert hát ő úgy szeret, hogy barátként segíteni akar neked".
2023. jún. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!