Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akik itt kérdéseket feltesznek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik itt kérdéseket feltesznek, nem gondolják, hogy a GYK népe nem igazán alkalmas a válsághelyzetük megoldására?

Figyelt kérdés

A kérdező van benne az adott szituációban - mi, a GYK olvasói, válaszolói csak egy leírást látunk, és kizárólag arra tudunk hagyatkozni. Nagyon sok körülményről nem esik szó, max. csak találgatni tudunk, mi nem tudjuk a helyzetet úgy átlátni, mint az, aki nyakig benne van, ezért igazán értékelhető tanácsot sem tudunk adni. Arról nem is beszélve, hogy sokszor tényleg csak nagyon közhelyes válaszokkal tudunk itt jönni, olyanokkal, amikre a kérdező is gondolt("dobd ki", "beszéld meg vele", "tartsatok szünetet", stb.): ezekkel sokra nem megy. A világ megváltását pedig tényleg ne a GYK-tól várják a tisztelt kérdezők.


Úgy gondolom, hogy minden embernél van egy "belső hang", ami megsúgja, mikor mi a helyes. Erre kell figyelni. Nagyon sokszor látom, hogy a kérdező nemcsak hogy nem kap értékelhető válaszokat itt, hanem még fel is húzza magát és itthagyja az egész hóbelevancot, mert csak szidásokat kap, folyton belekötnek vagy a haja az égnek áll a sok hülyeségtől, amit itt olvas.


Persze, jó, hogy naponta jön a rengeteg kérdés, mert ez tartja életben az oldalt, de ezeknek igazából csak a töredéke az, ami valóban ide kívánkozna: a kérdés feltevője, ha igazán akarná, elég sokszor meg tudná egymaga oldani a helyzetet, amiben van.


Ti hogy látjátok ezt? Igazam lehet? Nem gondoljátok, hogy sokszor egy akaratgyenge és cselekvésképtelen ember kérdését olvassátok, aki csak túl nyuszi ahhoz, hogy valamit lépjen? Én sokszor:)



2017. júl. 4. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Yup. Osztják itt az észt a társfüggő, fél év után összeköltöző, társuktól egy perce elszakadni nem tudó, rossz kapcsolatban megmaradó emberek. A másik véglet meg az akármi van, szakíts, még véletlenül se beszéld meg/hozd helyre.
2017. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Diavolino44 ***** válasza:
83%
De errol szol ez az oldal. Az mar boven bajban van, aki ettol az oldaltol varja a segitseget. Leginkabb azert teszik fel a kerdest, mert ki akarjak irni magukbol, ok sem gondoljak komolyan, hogy egy valasz megoldast ad majd a problemara.
2017. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Én is írtam már ki komolyabb problémámról, de nem azért hogy szentírásnak vegyem a válaszokat, inkább csak hogy ki mit gondol, illetve hátha mégis lesz közte hasznos vélemény. Na meg jó volt kiírni magamból.

De tényleg minden ember, mint ahogy minden Párkapcsolat is teljesen más, így az adott problémára csak az találhat megoldást aki ismeri a személyeket, és a szituációt.


De valóban elgondolkodtató hogy mindenki mindenre azt írja "szakíts", vajon ők a valóságban is ezt csinálják? Persze lehet, azért van ennyi magába forduló, megkeseredett ember, mert nem értik meg egymást, nem tudják megbeszélni a problémáikat, csak vannak a "selejtek", és a >>másik nem tagjai<< mind hülyék csoportok...

2017. júl. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sokszor van itt olyan, hogy "kérlek, segítsetek, már borzasztóan kétségbe vagyok esve", "egyszerűen megőrülök", "már nagyon magam alatt vagyok", stb., szerintem az ilyen kérdezők a gyakoritól várják a megváltást. Pedig ha igazán összeszednék magukat, meg tudnák oldani a problémát az oldal igénybevétele nélkül is, én úgy gondolom.
2017. júl. 4. 09:28
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Alapban igazad van, de ez arról szól, hogy valaki kikéri mások véleményét, akik persze nincsenek az ő helyzetében. De ha ő igényli, akkor miért ne...lehet, hogy kap hasznos tanácsot, lehet, hogy nem. Hogy hogyan " hasznosítja", az az ő dolga...
2017. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vannak akik a GYIK-től várják a megoldást, vagy a megerősítéseiket, pedig tévúton járnak!
2017. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Életképtelen emberek gyűjtőhelye.
2017. júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy több szem többet lát.

Egyébként a legtöbben nem is igazán tanácsot, hanem önigazolást várnak.


21/L

2017. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én szeretem olvasni mások véleményét az adott helyzetről, vagy egy problémáról. Nyilván nem azok alapján fogok dönteni.

De leginkább röhögni járok ide, illetve ameddig más problémáit olvasom, addig se a sajátomon kattogok.

2017. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Abban igazat adok, hogy néhány esetben nagyon kevés az infó és néhányan össze-vissza spekulálnak... Ezzel az a baj, hogy csak rontanak a helyzeten, hiszen senki sem tud többet az adott helyzetről a maga esetében, csak a kérdező. Én mindig alternatívákat szoktam feldobni, további kérdéseket feltenni, meg kicsit elvonatkoztatni a saját életem eseményeitől. Inkább szeretem rávezetmi az embert a megoldásra, hiszen mégis az ő élete és gondja és nem mondhatja meg neki egy idegen demagóg, hogy mit tegyen. Csak sok az önjelölt előítéletes észosztó, ami szerintem semmit sem segít.


Viszont vedd figyelembe, hogy néha működik a több szem többet lát dolog és lehet, hogy szélsőséges emberek reagálnak, de az eltérő vélemények segítenek rávilágítani azért pár dologra, amit az ember egyedül lehet, hogy nem vesz észre. Kivéve akkor, mikor valaki kiír valamit és alatta megjelennek a megkeseredettek fröcsögni. Az semmot sem ér, de azért azt ki lehet szűrni, kinek mi a motivációja a tanácsadásban.


Illetve még annyit tennék hozzá, hogy igen, igazad van abban is, hogy sokan rutinból kérdeznek és várják a csodát. Okkal pontozzák le azokat, akik megírják neki az igazat, hogy igenis tessék felállni a gyk elől és elkezdeni a hosszú, helyenként kínkeserves utat a fejlődésben, mindezt a való életben. De ez így megy a diétás topikban is. Szerintem aki komolyan gondolja, annak segít. Aki meg nem, azon csak egy óriási csalódás fog, ami annyira kizökkenti majd, hogy nem lesz az a kifogás, ami kimenti a szembenézés elől. Ez ellen mi semmilyen jótanáccsal, sértegetéssel, trollkodassal nem tudunk segíteni.

2017. júl. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!