Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha néha szégyenlem a párom a családom előtt a súlya miatt?

Figyelt kérdés

Sokáig nem volt tartós párkapcsolatom, valahogy nem jöttek össze a dolgok. 31 éves koromban végre találtam egy nőt, aki nagyon megfogott, mostmár másfél éve együtt vagyunk. Az élet legtöbb területén jól passzolunk, már együtt is élünk 7 hónapja, az is működik. Az egyetlen problémám a súlya. Engem külsőleg nem zavar, hogy 120 kg (178 cm-hez), hogy husisabb a combja, stb, viszont a sportossága nem tetszik. Én kicsit örökmozgó ember vagyok, a lehető legtöbb sportot kipróbáltam eddig az életemben és habár az én testem sem csupa izom, ügyeltem rá mindig, hogy 3-5 kilónál több ne jöjjön fel rám. Ő is sportol egyébként, kosarazni szokott eljárni meg birkózott is egy ideig. Elmondása szerint próbál lefogyni, de ebből azóta nem lett semmi (vagy max 5 kiló, ami azonnal vissza is jött egy héten belül), hogy együtt vagyunk. Súlyához képest sportos, mivel folyamatosan jár kosarazni, ugyanakkor egy hosszabb (15+ km) kirándulást már nem bír jól vagy biciklizni sem nagyon tudok elmenni vele, pedig nekem ez fontos. A hegymászásról és a lovaglásról ne is beszéljünk, azokat eleve meg sem próbáljuk. A családomnak is fontos a sport, és sokszor van, hogy egy-egy családi ünnep környékén elmegyünk túrázni, illetve ősszel hagyományosan körbetekerjük a balatont. A családom kedveli őt, mint ember nincs vele bajuk, viszont ezeket a programokat nem bírja, nem tudom bevonni őt is, így mindig ki kell találnunk valamit, hogy ő miért nem jön. Eddig ki tudtam menteni mindig a dolgok alól, de időnként szégyenlem, hogy ő ilyen, hogy mentegetőznöm kell amiatt, mert nagy a súlya és ezt ráadásul örökké nem lehet folytatni. Nagyszüleim meg egyenesen nem helyeslik a döntésem - szintén a kinézete miatt, ami vélemény engem nem érdekel, ugyanakkor fáj, hogy miután hazavittem őt, privátban elmondták a véleményük és őket is pont ez az egy zavarta.

Ezek miatt érzem néha úgy, hogy szégyellem őt és szeretném, ha ez nem így lenne, ő nem érdemli meg, hogy ezt kapja attól az embertől, aki a párja, akivel hosszú távon tervez. Hogy lehetne ezt megoldani magamban? Beszéltem vele csomószor, de még ha lefogy, szerintem akkor sem lenne nagyon vékony egész életében, nem olyan alkat. De ha lefogyna és tudnánk együtt menni mindenfelé, lehet nem érezném vele kapcsolatban ezt - de nem tudhatom előre. Szeretném elhessegetni az érzést, de a leírt szempontokból tényleg zavar a súlya és emiatt már a szakítást fontolgatom. Imádom őt, de ha ezt nem tudom benne elfogadni és őt őszintén szeretni ahogy van, nem akarom, hogy velem legyen együtt, hogy húzzam az idejét, hanem azt szeretném, hogy találja meg az igazit, akinek ez sem gond.



2023. jún. 24. 17:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen az mikor durva kompromisszumot kötsz, hogy legyen punci.
2023. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem csak az a lényeg :) élvezem az intellektusát, tervezgetjük az esküvőt, gyerekeket és hamarosan házat is tervezünk venni - csak nem akarjuk elsietni. Természetesen imádom a szexet is vele, de nem ez a mozgatórugója a kapcsolatnak, csak szexre találhatnék egyéjszakásakat is, ezzel sohasem volt gondom.
2023. jún. 24. 17:35
 3/23 anonim ***** válasza:
69%

Ezt vele kell megbeszélned.

Ha ez mindkettőtöknek fontos, akkor készülj fel, hogy lehet, hogy komoly orvosi költségei lehetnek annak, hogy kivizsgálják, ha esetleg egyéb is van az elhízás hátterében. Azért 120 kiló az nem semmi felesleg, ennyit csak úgy nem lehet felszedni.

Én is kb. ilyen magas vagyok, és fele annyi a súlyom.

Ha tényleg ennyire sokat eszik, hogy sport mellett sem fogy, akkor lehet érdemes közösen diétáznotok: figyeljetek rá, hogy durván kalóriadús kaja ne is legyen otthon egyáltalán. Mi az, amit lehet enni, ha nassolni akartok (pl. fagylaltban relatíve kevés kalória van).

2023. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

De ha nem tudtad az elején elfogadni akkor eddig minek húztad az idejét?

Hegymászás meg nem tuti hogy az alakon mullik. Én se mennék 😅. Lovaglás még kivitelezhető, vannak erősebb lovak. Én pl hidegvérűvel megyek, pedig nem vagyok kövér. A Balatont Én se tekerném kötbe. Nincs az az Isten...de 30 40 km sétát simán bírok.

A családod meg elég felszínes...

Te meg nem szereted ezt a nőt!

2023. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A fő kérdés: Ő komolyan le akar-e fogyni? Ha igen érdemes szakemberhez, dietetikushoz fordulni. Ha nem akar, tőled függ, vele maradsz-e, elfogadod-e, hogy nem tudtok közösen néhány olyan dolgot csinálni, amit te szeretsz.
2023. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
4 vagyok. Amúgy meg beszélj vele és próbáld motiválni...pl együtt főzés, edzés.
2023. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne együtt sportolnotok? A nővérem vékony, de soha nem megy sehova és utál mozogni. A párja sportos, és pont a Balatont szokta haverokkal körbebicajozni minden évben. Nem mentegetőzik miatta, miért kéne?


Szerintem azt szégyelled, mint minden kirakatember: hogy azt hiszed, mások lesajnálnak, hogy neked "csak ez" jutott.

2023. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Szerintem attól, hogy ő nem megy túrázni az nem olyan egetrengető probléma, hogy amiatt szakítani kellene. Elmehetsz egyedül és kész, lényegében ő neki nem kötelező folyamat a családi eseményeken sem részt venni valljuk be. Ő veled él és nem a családoddal.

A barátnődnek lehet betegsége egyébként, vagy egyszerűen genetikailag ilyen fajta típus. Annyit tehet, hogy ha sokat eszik, akkor ne egyen annyit, diétát tartson és sportoljon, szakember is segíthet ebben, sőt jobb lenne és orvost sem ártana bevonni. De hogyha te szerelmes vagy, sőt amúgy is te ne a család miatt válassz arát, vagy társat. Ha ők nem lesznek és senki nem tetszik nekik, akkor egyedül maradsz addig míg meg nem halnak, vagy mi? Ha meg valójában nem vagy szerelmes, akkor meg minek vagy vele?

2023. jún. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Orvosok... nekem minden orvos mondta, hogy fogyni kéne. Mind megkérdezte, hogy a cukrom milyen. Minden reggel néztem, normális.


Mikor zsebből kiperkáltam 60 ezret egy tesztre, hogy miért nem tudok, csak kínkeservesen fogyni, (és miért hullik a hajam), akkor az vérvételes asszisztens rám nézett: "nem lehet, hogy inzulinrezisztens?".


Én meg sznoboskodtam magamban, hogy ugyan, honnan tudná egy "nővérke", ami több orvosban fel sem merült. Tippelj, mi volt a bajom...

2023. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Sokat eszik egyáltalán? Mert ha nem akkor valóban lehet anyagcsererendellenesség amitől hízik akkor is ha normál a kalóriabevitel, pl. pajmirigy alulműködés. És ha ehhez társul az IR akkor sose fog lefogyni sem mert az akadályozza, hogy a test a zsírraktárakhoz nyúljon.
2023. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!