Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szoktassam vissza a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szoktassam vissza a férjemet a házimunkára, ha szépen lassan minden feladatot lepasszolt?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon későn kapcsoltam.

Régen közösen csináltuk, de a gyerekekkel itthon töltött több mint 12 év alatt minden az én nyakamba szakadt és most már lassan maga alá is temet. Szükségem lenne segítségre, ráadasul, ha minden jól megy, októbertől lesz egy részmunkaidős állásom is, tehát még kevesebb időm lesz.

Megpróbáltam egyszerűbb munkákra befogni, de mintha tudat alatt szabotálná azt, azaz, ha hétvége, szabadság, bármi van, akkor lebetegszik, lázas, fáj, begyullad a foga, beáll a dereka stb.

A múltkor csak boltba küldtem, de hazafelé kiment a bokája és a hétvége javát a balesetin tölthette.

Már ötletem sincs, hogyan vegyem rá, hogy csináljon valamit, legalább, ha leejt, kiborít valamit, azt takarítsa el maga után.

Mikor szóban megbeszéljük, akkor maximalisan megértő, ígéri, hogy csinálni fogja, majd az adott napon nagyjaból halálán lesz. Nem megjátsza, tényleg beteg olyankor.


2023. júl. 3. 07:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg beteg, azzal nem nagyon lehet mit csinálni. De egy háztartásban minden nap van teendő, minden nap pedig csak nem lesz beteg. Én a helyedben olyan dolgot adnék neki, ami mindennapos. Pl mosogasson ő.
2023. júl. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Készíts listát a teedőkről és osszátok el egymás közt. Egyelőre azt válogassa ki, ami jobban fekszik.

Ha viszont ebbe sem megy bele, nem nagyon tudsz mit tenni.

2023. júl. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Vagyis 12 évig nem dolgoztál, és most lesz egy részmunkaidős állásod?


Ilyen esetben hiheti azt a férjed, hogy neked ez így jó, és boldoggá tesz.

Még a kiborított akármi feltakarítása is.


Egyértelmű jeleket kell küldeni felé, hogy nem fekszik neked ez a felállás, de ha nem ért ezekből, beszéld meg vele.


Bár ilyenkor már késő, gyerekek, házasság, stb....

2023. júl. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Ha valódi tüneteket produkál, az azt jelenti, hogy a szervezete tiltakozik valamiért. Valami hiánya lehet a férjednek ebben a kapcsolatban. Ez lehet az egyedül töltött idő hiánya, a változatosság hiánya (mókuskerék-effektus),szex hiány, vagy egyszerűen a te szereteted hiánya.

Egyszerűen motiválatlanná válik, esetleg elkezd valamilyen pótcselekvést végezni. Nem tudom, mennyire kimerítő a munkája, az is lehet, hogy belefáradt és így kompenzál.

2023. júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

folyt:

A lehető legrosszabb, amit tehetsz, hogy bevállalsz még egy másodállást is. Gondolom van főállásod. Az elvárásaid ugyanúgy meglesznek, de az ő energiái máshová áramolnának, nem a házimunka felé. Ha régen ilyen problémátok nem volt, akkor ez nem a lustaság, hanem a fent leírtak miatt lehet. Saját példa: Amikor döglődött a házasságom és hetekig nem volt szex, én sem mozdítottam semmit. Volt, hogy tüntetőleg-mert amúgy én is rosszul éreztem magam a következménye miatt-, de volt, hogy egyszerűen a hátam közepére kívántam az otthoni feladatokat. Ha meg is csináltam, kimerültnek és frusztráltnak éreztem magam, és inkább elmentem csavarogni helyette.

2023. júl. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem, nincs főállásom, gyodon vagyok a két kisebb gyerekkel.

A mindennapos feladatokkal úgy van, hogy persze, pikk-pakk megcsinálom, miután pihentem kicsit, majd bealszik a gép vagy a tv előtt. Ilyenkor jön az, hogy na, majd hétvégén, na majd szabi alatt...

Az tény, hogy piszkosul elkényelmesedett és nem tudom hogyan robbantsam ki belőle. Amikor a gyerekekkel elutaztam, a mosatlant rá bíztam, gondolván, 5 nap alatt csak eljut odáig. Ja, miután minden mosatlanná vált, eljutott a kínaiig és vett eldobható tányért és evőeszközt, de legalább minden nap cserélte a vizet a mosatlanon azzal a céllal, hogy majd elmosogat. Mikor péntek este hazaértünk, akkor is azt mondta, ez az ő sara, ne csináljam meg, majd ő, erre másnap 39°C lázzal nyomta az ágyat 2 napig, rázta a hideg, hányt, majd hétfőre csodás gyógyulás és ült is be dolgozni a géphez. Kedden, szerdán és csütörtökön kell bejárnia, hétfőn és pénteken itthonról dolgozik.

2023. júl. 3. 08:40
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Vegyetek fel egy bejaronot/bejarofiut. Mos foz takarit penzert. Ebbol

Leesik a ferjednekc,h mennyit ert a munkad…

2023. júl. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elkényelmesedett melletted, és nincsen kedve ezen változtatni. Ez már így marad, ha továbbra is vele maradsz.
2023. júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Ne csinálj meg mindent. Akkor nem lesz elmosogatva, nem lesz megfőzve, nem lesz kimosva a ruhája. Ha már hegyekben áll a szemét, majd észreveszi magát. A legrosszabb, amit teszel, hogy kiszolgálod őt is meg a gyerekeket is teljes mértékben.
2023. júl. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6


"A mindennapos feladatokkal úgy van, hogy persze, pikk-pakk megcsinálom, miután pihentem kicsit, majd bealszik a gép vagy a tv előtt. Ilyenkor jön az, hogy na, majd hétvégén, na majd szabi alatt..."


Mármint ő mondja, hogy "persze, pikk-pakk megcsinálom, miután pihentem kicsit", ugye?


9-es szerencsére leírta, amit akartam. :)

2023. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!