Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Barátommal négy éve leszünk együtt, ő 34 éves én 28.

Azt tudni kell,hogy barátomnál egy betegséget állapítottak meg 5 éve.

Nekem azt mondta paranoid skizofrénia, de kapott rá gyógyszert és jól van tőle. Ami amúgy így van, vagyis volt, élte mindennapjait bármi gond nélkül.

Viszont 3 hete láttam rajta nem oké valami, vasárnap este szótlan volt nagyon ( szerintem itt kezdődött nála) majd két nappal később este szokatlanul jó kedve volt ,és ugyanazt az monológot mondta újra és újra,aztán másnap szótlan volt, elfelejtett dolgokat, beszéltem hozzá nem válaszolt csak mikor már rá szóltam vagy négyszer. Nagy nehezen kiszedtem belőle hogy nincs gyógyszere már kb 2 hónapja... másnap íratott fel nagy rábeszélés hatására.. ő jár suliba, tanul és elkezdte mondani hogy őt megfigyelik ,mert olyan dolog van nála ami nekik kell nagyon és ő fél de imádni fogja az új világot stb.

Olyan hihetően mondja ezeket hogy pillanatra en is hiszek neki, de tudom hogy ez nem így van amiket mondd az abszurd,viszont ha külsős ember beszél vele nem látná rajta.

Természetesen szóltam a családjának is, de őszintén nem tudom már mit kezdjek ezzel. Vannak jó napjai aztán megint mondja ezeket, rébuszokban beszél. Ha próbálom mondani hogy nem valós egyből támadásnak veszi,nem hallgat rám,és azt hajtogatja higyjek neki.

Ma nekem esett az autóban( egy egyszerű boltból jöttünk ki) hogy ez az új élete, én gondoljam át részese akarok e lenni, ha igen en kérdés nélkül mondjak neki igent ha ő mondd valamit ,ilyen a világ, ez lesz, de ezt így össze vissza.

A nővére beszélt pszichológossal ,azt tanácsolta ne legyünk partnerek ebben ,de szerintem ha megmondanám neki kerek perec, szakítana velem,de ezzel se leszünk előrébb .

Szeretem,de őszintén kezdek félni tőle, és már úgy érzem 'menekülnék' de persze megteszek mindent ,segíteni neki , csak nem tudom hogyan.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, ezzel kapcsolatban



2023. júl. 3. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fordítsd meg a dolgot: kerek perec megmondod, ha nem szedi a gyógyszereit, pá.
2023. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Valami drogos?
2023. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elhagyni.
2023. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj meg,de én félve aludnék el mellette...és menekülnék,bármennyire önzőnek hangzik ez.Csak ez tűnik reális lépésnek.
2023. júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A régi Csodálatos elme című filmből szedted ezt a sztorit? Abban volt ilyen csak ott a pasi matematikus volt.


Sajnos el kell hagynod, ilyen beteg ember mellett nem élet az élet. Ne nyomorítsd meg saját magad. Nem ez volt az első és az utolsó, hogy titokban nem veszi be a gyógyszereit... :/ én lehet nem mernék aludni mellette...

2023. júl. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!