Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kellene tennem egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pottyospanna123 kérdése:

Mit kellene tennem egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok. Faluról költöztem ebbe a városba. Két kapcsolatom volt eddig, akik nem voltak igazán komolyak. (Rövid ideig tartottak)


Ebben a városban elkezdtem társkeresőzni, és a legelső srác, aki rám írt, vele jöttem össze.


35 éves. 3 komoly párkapcsolata volt, együttéléssel. Saját lakás, kocsi, jó egzisztencia. 2 évig társkeresőzött, mire rám talált. Az első hónap álomszerűen telt, ahogy megismerkedtünk egymással. Nagyon hamar összeköltöztünk.


Most 6 hónapja élünk együtt. Rengeteget vitatkozunk. Főleg abból, hogy én éretlen, gyerekes, logikátlan vagyok. Amikor felhozza a problémákat, egyet kell, hogy értsek vele, hiszen hozzá képest tényleg keveset megélt nő vagyok. Valóban gyerekes is. Koromhoz képest igen, olyan 16 évnél lemaradtam. De mivel jól kommunikálunk, ezért ezeken igyekszem javítani. Előre gondolkodni, nem pedig cselekedni és ehhez hasonlók.

Csak ugye itt jön a korkülönbség. Ő már feleseget keresne, viszont nekem még sokat kell érnem hozzá. Ő már most koravén. Felnézek rá, szeretem, tisztelem. Ő is szeret. A szex nagyon jól működik, de ez egy tartós kapcsolathoz nagyon kevés.

Azt mondta, nincs velem jövőképe. Ha nem változtatok néhány dolgon sajnos ennek a kapcsolatnak annyi.


Tudom, most mondhatjátok, hogy miatta ne változzak, de abban egyetértek, hogy magam miatt kellene.


Ez az érettség hogyan jön el az életbe? Tapasztalat útján? Tudom, mindenkinek más idő alatt. Neki már nincs erre ideje, hiszen már 35 éves. Komoly párkapcsolatai voltak, és sok pontban le vagyok maradva az ideáltól.



A kérdésem a következő:


Az egyébként jól működő (kommunikáció, szex) kapcsolatban maradjak, amíg tanulok tőle, és tapasztalatot szerzek, érettebb leszek, vagy költöztek el, adva esélyt neki arra, hogy más nőt találjon, aki alkalmasabb mellé, mint én? (Erre ő azt mondta, hogy a társkeresés évekig tart. Ezért mérlegel, hogy abba fekteti az idejét vagy belém).


Ő már ennyi idősen kész nőt akar. Viszont úgy érzem, hogy idő, mire belőlem az válik, a tapasztalatlanság és a habitusom miatt.



2018. aug. 27. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Èn nem maradnék vele... Logikusan ennyi növel élt már együtt és egyik se maradt vele vajon miért?
2018. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugy 5%-ot adok annak, hogy tenyleg veled van a baj. 95%-ot meg annak, hogy azzal a faszival van a baj, aki evek ota eredmenytelenul tarskeresozott, elotte meg mar 3 novel sem mukodott neki az osszekoltozes. Gondolom, ok se voltak eleg kesz nok ennek a fonyeremeny faszinak :"D
2018. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első! Ne mondd már, hogy 35 évesen, 3 párkapcsolat sok! Emiatt nem kell elitélni senkit, pláne ez még kevésnek számit.


Kérdező:Mik azok a dolgok, amiben szeretné, hogy változz? Apróságok, vagy komoly jellembeli problémáknak látja?

Te szeretnél abba az irányba változni, komolyodni úgy , ahogy ő elvárná, vagy jobban érzed magad igy? Viszont azt semmiképp ne tedd, hogy megjátszol egy olyan szerepet, amilyen nem vagy valójában.

Ha szeretnél változni, formálódni, 'felnőni' akkor még jó segitőtárs is lehet benne, persze ha tényleg szeretitek egymást. Viszont csak miatta nem érdemes másképp viselkedned.

2018. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mind a 3 kapcsolat végét elmesélte, és teljesen érthető, szomorú okok miatt lett vége.

Ebből igazán az utolsóval élt együtt.


Nyilván az elvárások nőnek, ahogy idősödik az ember, illetve tanul az előző hibákból.


Szeretnék változni, igen, mert tényleg az én javamat szolgálná.


Pl a logikus gondolkodás, mert én van, amikor csak cselekszem, meggondolatlanul.


Ez a bajom, hogy sokat kell még érnem hozzá. De szeretem, nagyon. De nem akarom, hogy rám vesztegesse az idejét.

2018. aug. 27. 16:45
 5/13 Bétó apó ***** válasza:
17%
Jól gondold meg a szakítást. Végül is városba költözhettél, nem kell gürizni a lakásért, autóért. Nem minden sarkon akad ilyen pasi. 26 éves vagy, ez fordulópont a lányok életében, eddig kapósak voltak, de itt kezdődik ebben a tekintetben a hanyatlás, aztán a kapkodás és elkeseredés, hogy nincs egy normális pasi. Most legalább van pasi, ha nem is mindenben tökéletes (bár ki tudja?). Szóval gondold meg alaposan a szakítást, és inkább próbálj komolyodni...
2018. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
“Erre ő azt mondta, hogy a társkeresés évekig tart. Ezért mérlegel, hogy abba fekteti az idejét vagy belém...” - hát én mindjárt összecsinálom magam ettől a végtelenül okos, nagyvonalú, túlérett félistentől bhaszki... nyilván a saját korosztályában nem tudja nyomni a lekezelő fhaszságait, ill. nem mellesleg egy harmincas nő nemhogy nem ájuldozna tőle fátyolos szemekkel, hanem szépen elküldené a vérbe. Én a helyében igencsak fosnék tőle, hogy a nagy “felnövésed” (bármit is jelentsen ez) közben egyszercsak rájössz, h baromira nem akkora főnyermény, mint ahogy neked előadja magát...
2018. aug. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Én a helyedben semmiképp sem izgulnék. Ha úgy érzed, hogy ez egy szeretetteljes, őszinte, jól működő kapcsolat, akkor mondd meg neki, hogy mindent megteszel azért, hogy kicsit megkomolyodj (azért olyan nagyon nem kell!:D), de egyébként meg ha problémája van veled, amit nem tud elfogadni, hát akkor istenem...fel is út, le is út. Minden úgy fog alakulni, ahogyan lennie kell.
2018. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Párkeresés szempontjából két féle ember létezik(persze ez nagyon leegyszerűsített), az egyik a célhoz keres embert, pontos elképzelése van arról mit szeretni a jövőben elérni és ehhez keres partnert,pontosan tudja a leendő partnernek milyen kritériumoknak kell megfelelnie és nem igazán akar engedni az igényeiből. A másik szemlélet a teljes nyitottság, keres egy embert akit szeretni tud az összes hibájával együtt és majd lesz valami, nincs semmi jövő kép, csak jól akarják érezni magukat és próbálnak alkalmazkodni egymáshoz.

A párod az első körbe tartozik. Valószínűleg elég magasak az igényei, esetedben ezt valamilyen okból mellőzte és úgy áll a dolgokhoz, hogy adott neked egy esélyt. Nagyon nem szeretem ezt a hozzáállást,mert egy egészséges kapcsolat a harmóniáról szól, tisztelik egymást a felek és megbecsülik egymást. Nos az elég furán hangzik, amikor az egyik fél kiselőadást tart arról, hogy a másik fél miben hibázott és megjegyzéseket tesz a képességeire vagy az érettségére.

A pasidnak kér lehetősége van, vagy veszi a fáradságot és megtanít mindenre amire szerinte(és szerinted) szükséged van, vagy veszi a kalapját és nem teszi tönkre az önbecsülésedet.

Végezetül az sem mellékes, hogy van 10 év korelőnye ami nem kevés, teljesen természetes hogy sokkal több tapasztalattal bír nálad. Éppen ezért kellene sokkal türelmesebbnek lennie és segítenie téged ahol csak tud.

2018. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem szakíts vele, ne tervezzetek közös jövőt.
2018. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Közös megegyezéssel szakítottunk. Sajnos nem tudok kibújni a bőrömből.


Most albérletet keresek. Még sosem laktam egyedül...

2018. szept. 2. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!