Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudtok a párotoknak nagyobb dolgokban megbocsátani, elfelejteni a sérelmeket, nem felhozni többet?

Figyelt kérdés
2023. júl. 6. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Legtöbb embernrk nem megy, felhozzák. Nekem segítsèg a rendkívül gyatra memóriám és kb mindent elfelejtek ha nem írom fel.
2023. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Kénytelen vagyok megérteni, hogy a gyászmunka nagyon összetett folyamat. Kényszerszünet, hallgatásra vagyok ítélve, el vagyok küldve messzebbre.


Távolságtartás, bezárkózás, stb.

2023. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért egyszer-kétszer-háromszor nagyon alaposan át kell beszélni ahhoz, hogy le lehessen tudni a sérelmeket és utána viszont tényleg le kell zárni. Úgy viszont nem működik, hogy eleve nincs kibeszélve.
2023. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is úgy, hogy szeretem. Hogy meg tud rajta esni a szívem. Valamint úgy, hogy tudom, hogy én sem vagyok tökéletes, és vannak dolgok, amit ő is megbocsátott nekem. Talán még nagyobb dolgokat is. Hogy először mindig magamban keresem a hibát. És nekem is gyatra a memóriám, vagy talán önkéntelenül is kitörli az agyam, ami rossz volt, és "csak a szépre emlékezem".
2023. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire nagy dolog. Ha nem tudsz megbocsátani, akkor meg fogja mérgezni a kapcsolatotokat.
2023. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok és még csatlakozom a 4.-hez: az is kell, hogy lásd a saját oldalad is, azt, hogy a sérelmek abból fakadnak, ahogy egymásra hatott a viselkedésetek. Ha mindketten belátjátok a hibáitokat és ezt jó alaposan átbeszélitek, akkor lehet továbblépni.
2023. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Pl egy megcsalást nem hiszem, hogy el lehet simítani, meg lehet beszélni. Pl egy "takarodj az anyadhoz" mondatot már meg lehet beszélni, vagy egy "dögölj meg bzdmeg-et". Esetleg a "te hülye rbanc", vagy a "köcsög gci", mondatokat még egyfajta tűréshatáron belül vannak. Amikor ideges az ember, és veszekszik a párjával feljönnek ezek a szitkozódások, persze úgy, hogy nem mindennap, hanem pl egy nagyobb veszekedésnél.

Viszont ha egy harmadik miatt van vita, flört, megcsalás, incselkedés stb....ott már nagyobb a baj szerintem. Az már nem kettejük között zajlik, hanem már ott egy harmadik fél is, az már egy más szint.

2023. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
7: Megcsalást is meg lehet bocsátani, a környezetemben látok erre több példát. Nem csak elsiklottak felette, hanem tényleg megjavították a kapcsolatot. Mert ahova be tud férkőzni egy harmadik, ott gondok vannak a kapcsolattal és ez igenis a legtöbb esetben mindkét fél hibája. Akiket én ismerek és belelátok a helyzetükbe (2 házaspár), ott hagyták ellaposodni a kapcsolatot, nem beszélték meg a problémákat és ennek a folyománya volt a megcsalás. Amikor ezt sikerült megbeszélni és elkezdtek dolgozni a kapcsolaton, akkor túlléptek a sérelmen.
2023. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Nem vonom kétségbe hogy így van ahogy írtad, de én meg azt látom, hogy az esetek nagyobb százalékában azért van megbocsátva a megcsalás, mert mindkét fél átgondolja hogy egyedül semmire sem menne az életben, nincs hová menni lakni, egyedül nem tudnának albérletet fizetni, gyerekeket ellátni (ha vannak), hitelek vannak stb.

Átgondolják a lehetőségeiket egy esetleges szakítás/válás esetén, és szépen nagy kegyesen "megbocsátanak", mert nincs más választásuk. Anyagilag sokan beleroppannának ha egyedül kellene boldogulniuk.

Erre szokott jó szöveg lenni hogy átbeszélték és megbocsátottak. Kénytelenek voltak, mert nincs más választásuk.

Persze tisztelet a kivételnek, van az is amit te írtál, csak az a kevesebb.

2023. júl. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy dolgot, pl megcsalás, ilyesmit nem tudnék megbocsátani. Akkor elválnék. ennél csak kisebb dolgokban van konfliktus, azt viszont ott és akkor megbeszéljük, még ha vita is van belőle, az ajtócsapkodást megéri, hogy másnap tiszta lap és higgadt fejjel megyünk tovább a közös úton, úgy, hogy senkiben nem maradt tüske, amit aztán nonstop fel kéne emlegetni.
2023. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!