Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kissé túlságosan "tökéletesnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kissé túlságosan "tökéletesnek" érzem a párom, ami luxusproblémának tűnhet, de nem az. Ezt hogyan lehetne a páromnak felhozni?

Figyelt kérdés

9 hónapos párkapcsolat, ő 32 én 28.


Konkrét példa a kérdésben felvetettekre:

-Kemény munkával és már évek óta millióhoz közelítő havi fizetéssel hála egy olyan lakást tudott megvenni és felújíttatni, ami a magyar viszonylatban igencsak magas szinten áll, mindenféle automatizált-robotizált technológiával. Én ennél jóval szerényebb körülmények közül jöttem, és természetesen jó ez a hirtelen megemelkedett színvonal, de pont az ehhez köthető gátlások és enyhe szégyenérzet miatt még nem mutattam meg pl az albit, amiben lakom

-A párkapcsolatát minden előtt priorizálja, ami nagyon ideális, azonban ez sokszor az énidő rovására megy. Soha nincs olyan, hogy egyedül szeretne lenni és a hobbijainak élni, mindent vagy együtt, vagy sehogy. Én korábban kollégiumban éltem évekig, ezért a privátszféra és magánélet hosszú évekig nem volt megadva, 2 éve lakom lakótársammal saját szobámban ahol legalább élvezem azt, hogy becsukom magam mögött az ajtót, és az az én kis "világom". A párommal, amikor több napot is együtt vagyunk, nagyon ritka, amikor megvan erre a lehetőségem.

-A jó kereset étel és életminőséggel is jár, ezért párom nagyon "jól eszik". Télen is nagyobb zöldség-gyümölcs bevásárlások, csupa vega dolgot, hétvégente 10-12 féle különböző zöldségből elkészített zöldségtálak mindenféle speciális és minőségi magvakkal. Mivel a hétvégék (is) közösek, ezért nyilván ezt a bevásárlást együtt ejtjük meg, azonban maga a bevásárlás, az ételkészítés és a kiadás mind-mind elég sok. Egy hétvége alatt annyi megy el kajára, mint nekem hétköznap 5 napra, amikor csak magamnak vásárolok (többnyire), a salátákhoz szükséges előkészületek olykor szombat reggel 2-2 és fél órás folyamatok (arra hivatkozva, hogy hétvége van, hétvégén az embernek legyen meg az a luxus, hogy addig készíget magának kaját és azt, amit akar, ha már hétköznap ez nem fér bele). Én ennél jóval egyszerűbb voltam, nekem a reggelim néhány tojás, 1-2 szelet kenyér és kávé (amit ő nem iszik, mert koffein, és az nem tesz jót), ebédre egy kis husi és saláta, stb.. Tehát kicsit mintha hétvégente az amerikai álomcsaládot próbálnánk koppintani, csak kevesebb pénzből, mert nekem kevesebb van.


2022. ápr. 6. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért alap a párodnak, hogy elvárja, hogy azt eszitek a hétvégén amit ő akar, ráadásul ő osztja be olyankor a penzedet lényegében, mert alap neki, hogy te olyankor olyan drágán vasarolsz?
2022. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy picit alá-fölé rendelt viszonynak tűnik ez az egész. Nyilván ez abból is adódik hogy ő többet keres, de hogy konkrétan rád erőlteti ezt a luxus életszínvonalat. Hülyén hangzik így kimondva mert nyilván mindenki örülne magasabb színvonalnak, de csak akkor ha ez nem jár szégyenérzettel. Nálad viszont azzal jár, és alacsonyabb rendűnek érzed magad miatta. Ő dönt a kajáról, gondolom ő dönt a programokról is. Nekem ez nem lenne egészéges kapcsolat.
2022. ápr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A párod perfekcionista, te meg nem vagy az, így érthető a frusztráltságod, a nagy anyagi különbség feszültséget okoz sok kapcsolatban, a túl nagy költekezések, túlságosan tipp-topp igényesség, ráadásul Mgyarországon ahol annyira azért nem elterjedt ez az élteforma. Amerikaban jobban jelen van.
2022. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
De nem értem, felezitek a hétvégi bevásárlást? Én biztos nem tenném. Vennék magamnak amit akarok enni, a többit fizesse magának. És amíg piszmogna a kajával, még énidő is lenne.
2022. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem illetek össze.

Én közölném vele, hogy szükségem van néha egyedüllétre is.

A nagy bevásárlással kapcsolatban is megmondanám neki, hogy erre nem telik, legyen kedves ezt szem előtt tartani. Vegye észre, hogy vannak emberek akiknek anyagilag megterhelő az ilyen szintű költekezés. Nem mindenki annyi fizetésből él, amennyi neki van. Te sem. A válasza sokat fog segíteni abban, hogy hogyan tovább. De állj elé, mert a gyakorin írogatás nem fog segíteni.

2022. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az döbbenet, hogy ha ilyen jó anyagi körülmények között él, pénzt szed be a nőtől a luxus költekezéseknél.
2022. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6

A pénzes pasasok a legkihasználósabbak. Kerülöm is őket.

2022. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem az a baj, hogy "túl tökéletes", hanem egyszerűen nem tart téged tiszteletben. Azt kell enned, amit ő akar, levegőhöz jutni nem hagy... Ez így borzalmas.
2022. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Laylah ***** válasza:
100%
És ő mit mondott, mikor ezeket elmondtad neki?
2022. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem vetettem fel még ezeket a dolgokat neki.
2022. ápr. 6. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!