Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan van elegem, hogy apasim fejőstehén?

Figyelt kérdés

24 évesek vagyunk, én BP-n lakok a lánytestvéremmel, saját lakásban, (szüleimé), dolgozok.

A barátom az agglomerációban lakik, vagyis lakott ott nőtt fel. Nagyon próblémás a családja anyagilag. Az apja strokot kapott 8 éve, nem dolgozik, csak rokkantnyugdíjjat kap ami 100ezer forint. az anyja sose dolozott, csak otthon ápolja a férjét strok óta. de stróke előtt se keresett pénzt.


a Barátom 17 éves korában már dolgozni kényszerült, hogy a szüleit eltartsa. (megjegyzem, az anyuka munkaképes, mert az apukát nem kell 0-24ben ápolni, csak egyeszűbb a gyerekektől behajtani havonta 100 ezret).


1 éve vagyunk együtt, és a barátom havonta 25 napot nálunk van. csak heti 1 napot egy haza munka után kocsit cserélni. De munka után mindig hozzám jön már haza. Én már nagyon régen kérem, hogy ne adjon már haza a szüleinek 100 ezret /hó. mert. 1. az nagyon sok pénz csak úgy odadadni. 2. nem is lakik már otthon nem fogyaszt otthon. nálunk van. (Mi nem szorolunk rá az ő pénzére, nem akarom, hogy nekünk adja, hanem azt szeretném hogy tegye félre. Spóroljon.


És ma azon vesztünk össze, hogy ő megint le akar adni pénzt ebben a hónapban is. Én meg kiborultam, hogy MIÉRT? (neki sincsen olyan sok), bőven tudna mit kezdeni saját maga azzal a havi 100 ezerrel. Meg ha ilyen sok pénzt elsóz otthonra, nem marad nekünk, a jövőre. )


Ő mindig azzal, jön hogy ő otthon lakik, és le kella dni. Én nálam már kezd elszakadni a cérna, hogy miért laksz te otthon? Ne adjál már nekik pénzt.


Ha nem érti meg, akkor mondjam meg neki, hogy amit anyádéknak akarsz adni, azt nem nekik adod hanem nekünk. Ha már itt élsz. Bárhova mehet a pénz tőlem ( hozzánk, vagy spórolásra), csak ne otthonra.


A slusszpoén az, hogy a kedves tetsvére egy semmirekellő, nem dolgozik, munkanélkülin van. Ő otthon henyél. Ezért sem akarom, hogy azokat a kedves családtagjait ő pénzelje... Ezelőtt is 1,5 évig a 25 éves bátjya nem dolgozott, munkanélküli volt.



Kérlek segítsetek, hogy bírjam rá hogy ne adjon már otthonra pénzt?



2023. júl. 13. 10:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, remélem érthető ennek ellenére is. Köszönöm a normális válaszokat.
2023. júl. 13. 10:09
 2/64 anonim ***** válasza:
81%

Én sem tolerálnám.

Szép, ha valaki segíti a szüleit, de nem lennék olyannal, akivel nem tudunk közös jövőt építeni.

És nekem mindegy, hogy a beteg szüleinek, az előző kapcsolatából született kölyöknek, vagy épp a káros szenvedélyeinek folyatja ki a pénzt. Ha nem lehet tervezni vele, akkor kuka.

2023. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
29%
Téged lehet inkább az zavar, hogy nem a te privát fejőstehened. Ha rád költene/pazarolna ennyit, akkor nem volna háborgás sem.
2023. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
Rám nem kell semmit se költeni, megteremtek mindent magamnak. Illetve meg is teremtettem. Sose kértem tőle semmit. Most se azt mondtam, hogy nekem adja, hanem hogy tegye félre ő maga. szerencsére nem vagyok anyagilag senkire se rászorulva. :).
2023. júl. 13. 10:52
 5/64 anonim ***** válasza:
28%

4.


Hát persze, mindjárt gondoltam...

2023. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
83%
Na, itt rontottad el. Nem,neked nem kell megteremteni semmit a saját létfenntartásodon kívül. Ez nem rászorulás kérdése, hanem ott eszik, lakik, alszik, akkor lesz szíves a saját tartását nálad finanszírozni (aztán, hogy mit csinálsz konkrétan azzal a pénzzel, már a te dolgod), és nem hazaküldeni, mint valami jótékony akció, mert amit ő odatol, azt bizony rajtad spórolja meg. Azzal se áltasd magadat, hogy ez valaha változni fog, mert te ha azt skandálod, hogy mindent megteremtesz, akkor ő simán oda fogja tudni tolni továbbra is a pénzt. Ugyan mi változna? Feltámad romjaiból az apja és újra munkába áll, vagy megtáltosodik az anyja, meg a testvére, ha egyébként minden hónapjan jön úgyis a jatt? Nem szégyelli magát? Nálad van, veled van, akkor veled legyen közös kasszán,veled építse az életét, ne az otthoniakba tolja a jövőtöket! Ha nem megy, hogy megértse, akkor sajnos meg meg kell tőle szabadulni, amíg egyéb közös kötöttségeitek nincsenek, hacsak nem akarsz arra keresni, hogy eltarts egy felnőtt embert, aki az ingyenélő felmenőire és testvérére keres.
2023. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
88%

Én megmondanam ide kell fizetnie ahol lakik eszik fürdik stb.

Persze oké nem szorulsz rà, de ez így fer dolog nem az, hogy eltartod kvàzi a pasidat.


Vagy akkor így ezzel elkéred töle, aztàn félrerakod.

2023. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, te még túlságosan jó fej is vagy…Felnőtt, keresőképes személy igenis szálljon be a költségekbe, akkor is, ha elvagy enélkül is! Én nőként nem tudnék úgy hozzáköltözni senkihez, hogy ingyen lakjak, kevés olyan szitu van, és akkor is csak egy ideig, amíg ez rendben van (pl. pici gyerek nevelése, átmeneti munkanélküliség stb.) A kajából se áll semmit?

Ha szép szóval nem lehet rábírni, én ultimátumot adnék.

3-as, te meg szerintem menj a fenébe ezzel a szánalmas kötekedéssel!

2023. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Szokott vásorolni élelmiszert, de közel sem annyit, amennyit itt van nálam.


Tényleg higgyétek el, én nem akarom hogy rám költse a pénzt. Ami nekem szükséges az élethez, azt megteremtem (pluszba még a szüleim is tudnak támogatni), nem akarom magamra költeni az ő pénzét. csak azt szeretném, hogy Ő maga tegye félre. Nehezebb időkre.


Vagy ha ez nem megy, akkor tényleg ultimátumot kell adjak.

2023. júl. 13. 12:21
 10/64 A kérdező kommentje:

Mi nem azért nem kérünk tőle, hogy azt a pénzt amit nem kérünk el tőle , azt odaadja az otthoni ingyenélőknek.


Az benne a pláne, hogy a hétvégén tudtam meg, hogy a rokkant apja, a másik testvérével (aki nem dolgozik) kötött egy eltartási szerződést. Az apuka tulajdonjoga cserébe eltartja őt élete végégig. Csakhogy ő nem dolgozik munkanélküli.

2023. júl. 13. 12:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!