Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan van elegem, hogy apasim fejőstehén?

Figyelt kérdés

24 évesek vagyunk, én BP-n lakok a lánytestvéremmel, saját lakásban, (szüleimé), dolgozok.

A barátom az agglomerációban lakik, vagyis lakott ott nőtt fel. Nagyon próblémás a családja anyagilag. Az apja strokot kapott 8 éve, nem dolgozik, csak rokkantnyugdíjjat kap ami 100ezer forint. az anyja sose dolozott, csak otthon ápolja a férjét strok óta. de stróke előtt se keresett pénzt.


a Barátom 17 éves korában már dolgozni kényszerült, hogy a szüleit eltartsa. (megjegyzem, az anyuka munkaképes, mert az apukát nem kell 0-24ben ápolni, csak egyeszűbb a gyerekektől behajtani havonta 100 ezret).


1 éve vagyunk együtt, és a barátom havonta 25 napot nálunk van. csak heti 1 napot egy haza munka után kocsit cserélni. De munka után mindig hozzám jön már haza. Én már nagyon régen kérem, hogy ne adjon már haza a szüleinek 100 ezret /hó. mert. 1. az nagyon sok pénz csak úgy odadadni. 2. nem is lakik már otthon nem fogyaszt otthon. nálunk van. (Mi nem szorolunk rá az ő pénzére, nem akarom, hogy nekünk adja, hanem azt szeretném hogy tegye félre. Spóroljon.


És ma azon vesztünk össze, hogy ő megint le akar adni pénzt ebben a hónapban is. Én meg kiborultam, hogy MIÉRT? (neki sincsen olyan sok), bőven tudna mit kezdeni saját maga azzal a havi 100 ezerrel. Meg ha ilyen sok pénzt elsóz otthonra, nem marad nekünk, a jövőre. )


Ő mindig azzal, jön hogy ő otthon lakik, és le kella dni. Én nálam már kezd elszakadni a cérna, hogy miért laksz te otthon? Ne adjál már nekik pénzt.


Ha nem érti meg, akkor mondjam meg neki, hogy amit anyádéknak akarsz adni, azt nem nekik adod hanem nekünk. Ha már itt élsz. Bárhova mehet a pénz tőlem ( hozzánk, vagy spórolásra), csak ne otthonra.


A slusszpoén az, hogy a kedves tetsvére egy semmirekellő, nem dolgozik, munkanélkülin van. Ő otthon henyél. Ezért sem akarom, hogy azokat a kedves családtagjait ő pénzelje... Ezelőtt is 1,5 évig a 25 éves bátjya nem dolgozott, munkanélküli volt.



Kérlek segítsetek, hogy bírjam rá hogy ne adjon már otthonra pénzt?



2023. júl. 13. 10:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
75%

Az éremnek azért két oldala van.

Én kíváncsi lennék a másik fél történetére is, mert ez egyelőre nekem nagyon kiszínezettnek tűnik. A másiknak a családjában mindenki egy semmirekellő, életképtelen, naplopó hulladék, nálatok meg minden és mindenki tökéletes. Nekem ez kicsit furcsa. Persze, lehet, hogy tényleg minden úgy van,a hogy mondtál, de én azért tényleg kíváncsi lennék a másik fél álláspontjára is.


A másik dolog, ami nekem szemet szúrt: te gyakorlatilag durván beavatkozol az ő életébe, és érzéseibe. Az, hogy bármire költhet, csak a szüleinek nem adhat belőle, ez mondjuk elég bicskanyitogató hozzáállás.

Nem tudom, hogy milyen a viszonya a szüleivel, de nyilván nem lehet olyan rossz, ha támogatja őket. Az az opció kizárva, hogy zsarolják, hogy ha nem ad pénzt, akkor kiteszik otthonról, mert a te elmomndásod alapján gyakorlatilag úgyis már csak "papíron" van otthon.

De mondjuk gondolj bele, hogy lehet, hogy ő történetesen szereti a szüleit. Igen, képzeld, akkor is, ha lehet, hogy ők nem szedték meg úgy magukat, mint ti. Az, hogy két ember hogyan egyezik meg a költségeket, és feladatokat illetően, az kettejük dolga. Bár én sem preferálom az eltartósdit, de ha "párod" szülei úgy osztották be maguk között, hogy egyik fél dolgozik, másik meg viszi a háztartást, ha nekik ez jó, az ő dolguk. És ez működött is. Az, hogy történt egy tragikus esemény, ami felborította az addig megszokott rendet, arról nem tehetnek. Az pedig, amilyen lenézően beszélsz te az otthon ápolásról, ne is haragudj, de már gusztustalan. Majd ha netán neked is meg kell tapasztalnod, érezni fogod, hogy az mennyire megterhelő, sokszor testileg is, de lelkileg főleg.


"a kedves tetsvére egy semmirekellő, nem dolgozik, munkanélkülin van"

Ez megint kicsit sántít. Ha munkanélkülin van, akkor nem lehet olyan semmirekellő, mert annak előfeltétele, hogy előtte adott időt ledolgozzon. És onnantól sem a végtelenségig jár a munkanélküli segély, hanem fél évig. Tehát te gyakorlatilag pár hónapon háborogsz, ez alapján ítélkezel mások felett.


"Ezelőtt is 1,5 évig a 25 éves bátjya nem dolgozott, munkanélküli volt."

Igen, és? Előtte dolgozott. Azóta dolgozik. Tudod, nem a szocban élünk, ahol alád tették a munkát. Ez kicsit más világ. Te tipikusan az a személy vagy, aki még a kákán is csomót keres. Aki keresi, hogy hol tudna a másikba belekötni.


Ettől függetlenül nyilván egy kapcsolat szabályait a két fél határozza meg. Az sem normális dolog, hogy ott él nálad, kvázi ingyen. (Legalábbis ez jött le az írásodból.) Ezeket meg kell beszélni, de azért bizonyos határokat illik betartani.

2023. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Tényleg be kell fejezzem ezt a "nem szorulok rá dolgot" és igenis elkérni tőle a pénzt. Így nem tudja rajtam megsprórolni azt, amit az otthoniaknak odaad(na). elkérem tőle a pénzt, aztán félreteszem. Jó lesz az még nehezebb időkre.
2023. júl. 13. 12:31
 13/64 A kérdező kommentje:

11-es! Képzeld úgy van, ahogy én mondom, minden rosszindulat nélkül.


Egyébként ahogy írtam! Az apja kötött a testvérével eltartási szerződést, annak cserébe hogy ő élete végéig eltartja. Így az apja már az ő hagyatékát teljesen odaadta neki, a barátom nem fog tőle semmit s kapni. akkor legyen olyan kedves és húzzon dolgozni így 28 évesen.... Már ebben a hónapban is tudott volna dolgozni, mert felevtték volna ahhoz a céghez dolgozni, ahol a barátom dolgozik. Már júli 1-től kezdhetett volna, de ő inkább otthon fekszik.

2023. júl. 13. 12:36
 14/64 A kérdező kommentje:
Amúgy az apukája megérdemelte a sorsát, mert nagyon szemét életet élt. Anyukát megcsalta, és egy másik falubeli nőt felcsinált egy másik gyerekkel. Nagyon szerethette az anyukát... Csak hát szerencsétlen anyuka nem tudott kilépni a kapcsolatban mivel ki volt szolgálttava. (0 pénzzel, és 3 gyerekkel nem volt hova lelépni).
2023. júl. 13. 12:38
 15/64 A kérdező kommentje:

és igen határozott véleményem van arról, hogy atestvére olyan amilyennek írtam. Ezeket mind a barátomtól tudom. Ha ő 17 éves kora óta minden héten hónapban dolgozik, és ad le pénzt, akkor a másik testvérének is kutya kötelessége... pláne a szerződés óta.


Ezelőtt meg az volt hogy hébe hóba volt munkája csak. 2-3 hónapokat volt dolgozni, aztán meg felmondott mert büdös volt a munka. ezt sem kitalálom, hanem a barátom mesélte. Ő tudja, ő a testvére.

2023. júl. 13. 12:42
 16/64 Sunshinedoll ***** válasza:
89%

Szerintem ez nem a te dolgod. Nyilván jogos, hogy ki vagy akadva azon, hogy a párod családja léhűtő, meg kihasználják, de ezen te ha belebolondulsz se fogsz tudni változtatni. Nem biztos, hogy részletesen tudod, milyen kapcsolata van a szüleivel, milyen traumái vannak, amiket próbál kompenzálni, van-e benne a szülei felé erős kötelességtudat vagy azt reméli ettől majd jobbak lesznek, ez az ő dolga. Te hiába veszekszel vele, azzal eredményt nem fogsz elérni. Elmondhatod neki egyszer normálisan, hogy figyelj drágám, én így meg így látom a helyzetet, és innentől kezdve majd eldönti, mit fog csinálni, felnőtt ember, nem a te felelősséged kihúzni egy rossz családi dinamikából, te max csak támogatni tudod benne.

Innentől kezdve ha nincs változás és tovább bosszant a dolog, a teljesen jogos és érthető viselkedés a részedről a szakítás lenne, mert amíg ő nem változtat a családi dinamikán, ez ugyanúgy probléma is lesz mindig is, és szeretheti két ember egymást, azért nem mindegy az sem mekkora adag sz-r jön a nyakunba azzal, hogy befogadjuk az életünkbe.

2023. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:

És ha ez nem így lenne, nem lennék felháborodva.


apuka úgy élt, hogy nagyon kétvégén égette a gyetyát, aztán hamar leégett neki. Ahogy tartja a mondás.


cigi minden menyniségben, alkohol, nők, kaszinó. ....

2023. júl. 13. 12:53
 18/64 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem az én dolgom, csak cefettül idegesít.
2023. júl. 13. 12:53
 19/64 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak en nem ertem? Ha az apjuk a nagyobbik gyerekével kötött eltartasi szerződést, akkor mégis miért a te pasid tartja el?? Sajnálom, de ez egy hatalmas res flag, ez az ember túl mulya es kihasznalható. Az elet mas szituacióiban se szamíthatsz majd rá sajnos. Én megkerném, hogy ha már mással van eltartási szerződesben az apja, akkor legyen szíves és ne pénzelje. Ha így is csinálja, akkor sajnos szakítas. Nagyon durva kolonc lenne a nyakadba ez az ember.
2023. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:
Ő azt mondja, hogy az azért ad, mert hogy ottvan a szegény anyja. és miatta ad. csakhogy abból a pénzből az apukára is jut bőven.
2023. júl. 13. 13:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!