Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » "Szerelmes vagyok a szerelembe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Szerelmes vagyok a szerelembe" - valójában mit látunk abban az emberben, akivel összejövünk, de lassan kiderül, hogy nem vagyunk beléjük szerelmesek, és csak azért voltunk a másikkal, mert annyira vágytunk már a szerelemre?

Figyelt kérdés
Úgy értem... ha kiderül, hogy mégsem leszünk belé szerelmesek, akkor mit láttunk benne? Mégis volt valami benne, ami megfogott? Mert azért azt érzi az ember, hogy ha valakivel egyáltalán nem tudja magát elképzelni, azzal normális esetben nem is jön össze.
2010. okt. 13. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ezért nem kell hajszolni a kapcsolatokat, szerelmet. Akkor csak addig fog kelleni valaki, amíg meg nem kapjuk. Pláne, ha hamar összejön.
2010. okt. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben a külsejét. A külső megfog. Aztán a belső megtart - vagy nem. Második körben a viselkedését. De az önmagában nem elég a szerelemhez. Harmadszor pedig abból adódik, hogy nem adunk időt magunknak és kapcsolatunknak, hanem, még önmagunknak is hazudva próbáljuk azt mondani: szerelmes vagyok belé. Holott az igazi szerelem nem hazugság, és nem akarata kérdése, az csak jön mindentől függetlenül.
2010. okt. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha pont hogy a külső nem fog meg, a belsőben pedig úgy érzed, hogy "ilyennek kéne lennie egy férfinek", akkor az mi, ha nem változik szerelemmé? Pusztán barátság?
2010. okt. 14. 12:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha összejössz valakivel, akkor a kapcsolat kezdetén nagyon nagy elvárásaid vannak a másikkal szemben sok esetben. Akkor különösen, ha már nagyon rég nem volt kapcsolatod, és nagyon szeretnél már valakit magad mellé.

Ilyenkor amíg nem ismered a másikat igazán, akkor sokszor idealizálod, és amit nem ismersz még belőle ("a hézagokat"), azt a saját fantáziáddal és vágyaiddal töltöd ki. Úgyis fogalmazhatunk, hogy nagyon erős projekció működik, nagyon sok vágyat, és elvárást vetítesz rá a másik, még félig-meddig ismeretlen emberre.


Aztán ha jobban kiismered, több-kevesebb dologban csalódsz, mert a másik nem mindenben olyan, mint ahogyan vártad volna. Ha csak kevesebb dologban, akkor általában a kisebb csalódások után még meg is erősödik a kapcsolat, és boldogan, kiegyensúlyozottan működik tovább.


Ha több dologban, akkor miután a kívánt "szerelem-kép" nem valósult meg, meglehet, hogy elválás lesz a dolgok vége.

2010. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"És ha pont hogy a külső nem fog meg, a belsőben pedig úgy érzed, hogy "ilyennek kéne lennie egy férfinek", akkor az mi, ha nem változik szerelemmé? Pusztán barátság?"


Valószínűleg igen. Vagy nevezhetjük plátói szerelemnek. Szerintem a valós szerelem nem létezik fizikai, a külsőre irányuló vágy nélkül.

2010. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!