Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg túl nagyok az elvárása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg túl nagyok az elvárásaim vagy normális hogy a jövőbeni Apuka ennyire érdektelen?

Figyelt kérdés

Több mint 4 éve vagyunk együtt a párommal. Sok vitán túl vagyunk az évek alatt(egyéb okok,nem az itt szóbanforgó),de szeretjük egymást és én mondtam hogy szeretnék gyereket. Azt mondta felőle is jöhet. Amúgy is elég rég téma ez közöttünk, mindig is "benne volt a pakliban", de én eljutottam arra pontra hogy most már tényleg jöhet a bébi.

Nem lesz egyszerű a teherbeesésem mert hormon zavarokkal kűzdök és a baba dolgon kívül is nehéz rendezni ezt ezzel a sok csoda doktorral akiket itthon találni, de ez mindegy is.

Lényeg az hogy ugye ezt a párom is tudja. Tudja hogy nem lesz egyszerű, de mióta ezt így megbeszéltük, igazából semmi nem változott. Én elkezdtem orvost keresni (találtam is),hamarosan megyek vérvételekre, hogy majd ezzel is gyorsítsam az orvos dolgát, vettem 1 ilyen babákról szóló könyvet, hogy azért mégis mire készüljünk(vagy csak a saját lelkesedésem megnyugtatására,mit tudom én). Olvasgatok a babatervezés témában,vitaminokról olvasgatok meg egyáltalán hogy milyen teendők lesznek ha sikerül, meg egyáltalán mi kell ahhoz hogy az én állapotommal együtt sikerüljön,stb. Nem kattantam rá, csak örülök és lelkesedek. Igyekszem nem rátukmálni a dolgot, mondtam hogy szóljon ha esetleg még is várjunk még vagy szóljon ha már az agyára megyek kicsit a témával(bár leginkább a dokit és a vitaminokat firtattam néhányszor). De olyan mintha Ő nem szeretné. Nem azt mondom hogy bújjon ki a bőréből és holnaptól csak baba webáruházakat nézzen, vagy kössön holnaptól uniszex babaruhát😂 Csak tök jó lenne ha érdekelné hogy ki lesz a dokink, vagy hogy a vitaminok közül mi lenne a jobb támogatásnak, esetleg valami praktika hogy könnyebben összejöjjön, szóval a lényeg hogy picit érdeklődjön, utána járjon, értitek... mint aki picit tényleg szeretné.

A baba könyvet is meg vettem, meg is beszéltük hogy majd együtt átnézzük úgy is elutazunk hétvégére, lesz időnk. Hát itt vagyunk, de azóta sem jött szóba, kiraktam pedig szem elé, hátha rábök hogy "na nézzük meg" vagy bármi. De pl most akar venni magának a napokban egy új IQOS-t (hevítős cigi) és napok óta beszél meg most is órák óta olvas róla, melyik lenne a jobb melyik érné meg meg mit tudom én... A gyerek téma meg "le van ejtve" végülis mert az IQOS most fontosabb...amit amúgy sem lenne túl jó meg venni mert a fogamzásnak sem jó a dolog meg ne erre költsünk inkább akkor...

Azt hagyjuk is hogy a 30+50ezres vérvételt is én állom, meg majd a nődokit (+30ezer) is (szerintem Ő el sem jön majd, eddig sem jött velem orvoshoz soha)😅 Oké, ez az én nyavajám, de ha a baba már velünk lesz pocakban, akkor is én állom majd a dolgokat, mert én jobban akartam vagy mi?😂 Nem egy nagyvonalú fajta amúgy sem, de nem is ezért vagyok vele,csak most ezt így előre nem fogom kérdezgetni, hogy "Ugye tudod hogy ha meg fogan oda te is be kell szállj anyagilag legalább 18 évig?"😂

Nem akarom baszogatni meg erőltetni,de szeretnék gyereket és értem hogy Ő férfi, másképp van bekötve, de nagyjából minden barátnőmnél ez úgy zajlott hogy eldöntötték hogy oké,gyereket akarnak és onnantól "Anya is meg Apa is" nézelődött,olvasgatott,beszéltek róla,együtt jártak vizsgálatra, "Apa" nézte ki a dokit vagy a kismama tornát is,stb. szóval részt vett már 0 perctől, van is gyerekük mindjüknek azóta...

Azt nem tudom hogy most itt én vagyok a túl nagy elvárással, vagy a párom nem is akar gyereket valójában csak nem meri mondani( isten tudja miért),nem roppannék össze ha nem 1-2 éven belül jönne a gyerek, de akkor mondja azt hogy "oké, de még várjunk" vagy valami. Ha meg egyáltalán nem akar, az is egy más dolog, de minden esetre megbeszélhető az a szitu is.

Szóval kedves babatervezők/kismamák, a jövőbeni Apuka nálatok is ilyen volt az elején és ez így normális vagy ilyenkor mi van?😄

Ja én 31 éves vagyok Ő 43.

Bocsi hogy hosszú lett, de ezt 2 mondatban nem lehet összeírni.



2023. aug. 5. 14:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező a párod egyáltalán nem akar kisbabát azért nem lelkesedik még egy kicsit se, azért nem érdekli amit beszélsz neki a terhességel, kisbabákkal kapcsolatban.


Ha sikerül a gxereknemzés egyáltalán nem fog vele foglalkozni, vagy csak minimális szinten és főleg még egy kicsit se fogja szeretne, ő az a típus, aki le fog lépni és egyedül maradsz a kicsivel!


Értem én, hogy szeretnél utódot, ketyeg az óra, de miért olyan férfitól szeretnél, akire már most se számíthatsz nem még akkor amikor megszületik a gyermek? ^^


Nem is bőven egyeztek meg, vannak problémák, akkor a baba, a kialakult helyzet szerinted tényleg segíteni fog rajtatok?


Még van időd gyermeket nemzeni nyugodtan akár 37 éves korodig is, hogyha még most észbe kapsz és szakítasz még lehet lehetőséged olyan férfit kifogni, aki szeretne téged és a születendő gyermekeiket is!


Akivel most vagy, tőle csak szenvedésre, magányra számíthatsz!

2023. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
O csak azert bolintott a dologra, mert meg akar felelni a tarsadalmi, rokonok elvarasainak. Az "itt az ideje a gyereknek" eposzt hallgatja mar miota, es elfogadta. Aztan majd lesz nagy pofaraeses, ha tenyleg ott lesz a gyerek. Rad fogja tukmalni az egeszet, o egy percet sem lesz vele. Megint sir a gyerek, csinalj vele valamit lesz a legtobb, amit hallani fogsz tole. Ha akarna gyereket, akkor nem igy allna hozza. Neked meg azt ajnlanam, hogy ne a biologiai oradhoz keress egy himet, aki teherbe ejt, hanem forditva, keress egy megfelelot, es utana el lehet gondolkozni, hogy mennyire passzol az oradhoz. Legalabbis aki nem akar elvalt anyukakent egyedul gyereket nevelni az igy jar el. Te eppen azert vagy idozavarban, mert meg nincs meg megfelelo par hozza. Minden egyes nappal tovabb szivatod magad es emeled a ketsegbeesesed merteket.
2023. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi valaszokat, lesújtóak de erre volt a legnagyobb tippem, amit leírtatok, viszon 30-35 éves kora között kilépett egy jó pár éves kapcsolatból mert a nő ott is gyermeket akart Ő meg még nem. Nem igazán ez a társadalomnak behódoló típus, úgy hogy azt gondolnám hogy ez nem mondható rá. De a többi sajnos valószínűleg igaz :(

Édesanyám egyedül nevelt föl engem, szóval azt semmiképpen sem szeretném sem magamnak, sem a gyermekemnek.

Köazönöm az őszinte válaszokat

2023. aug. 5. 14:44
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
El se olvastam végig...nem akar ő gyereket.
2023. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
73%

Az én párommal 1 év után ahogy járkáltunk az áruházban bevitt a baba részlegre és mutogatta, hogy mit fogunk neki venni, milyen babakocsit, milyen ruhákat stb. pedig mégcsak 1 éve voltunk együtt.

Teherbe estem a másik évre, nem akartam még, ő már akart, de gondolom érezhető és már imádta, már beszélt neki pedig csak egy diónyi méretű volt, együtt közösen, vagy magától vett szükséges (szükségteleneket is néha:D) holmikat és elkisert ha tudott a vizsgálatokra, utána olvasott velem együtt mi előnyös terhesség ideje alatt és a gyermekneveléssel kapcsolatban is.

Nincs rá panaszom, talán egyedül annyi a "probléma" volt, hogy kenyérre lehetett kenni, de mivel beszélgettünk róla belátta, hogy nem tanácsos majomszeretettel nevelni a kicsit.


Nem dicsekszem, nem fényezem, eskü ez így van és azért írtam mindezt le, hogy lásd a különbséget olyan férfi között, aki szereti a gyerekeket, apává akar válni.


A te párod nem az a típus még egy picit se, aki apai posztra való, nemhiába nem akart a múltban, nemhiába gyermektelen 43 éves korában és nemhiába nem érdekli amiről beszélsz neki!

Ha tényleg van egy kis sütnivalód, akkor inkább elengeded a kezeit és össze jössz normális férfival, aki apai pozícióra megfelelő...

2023. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Ez a pasas sosem lesz érett egy gyerekhez, legalábbis veled biztosan nem. Szóval a baba egyoldalú tervezése helyett ideje lenne ezzel szembenézned. És minek vársz arra, hogy majd valljon színt, amikor a tettei elég egyértelműek? És azt is jó ha tudod, hogy egyre csökken azok száma, akik szaporodni akarnak. A gyerek rengeteg időt, türelmet, pénzt igényel. Erre csak nagyon kevesen alkalmasak valójában. Azok is feladják, akik az elején nagyon is alkalmasnak tűntek erre a feladatra. Ezért van rengeteg olyan anya, aki egyedül marad, vagy kizárólag rá van tolva a gyerek körüli összes teendő(nálatok is ez lenne). Apuci meg éli a világát saját kénye-kedve szerint. Úgy vállalj, hogy tudd egyedül leszel vele. Apuci max. dísz lesz.
2023. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha az előző kapcsolatából is a gyerekkérdés miatt lépett ki, akkor eleve benne volt a pakliban, hogy ez nem fog változni.

Arra nem lehet építeni, hogy "majd egyszer"... Ha 35 körül már nem akart, akkor sanszos, hogy itt sem.

Azért mondta hogy igen, mert nem akar téged összetörni, ha neked ez a szíved vágya.

2023. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%
"Nem kattantam rá." Dehogynem. Az írásodból az jön le, hogy semmi más nem érdekel. Ne csodálkozz, ha besokall. Ok.,kell orvos (neked), meg nem árt a vitamin, de azért ebből egyik se olyan, amivel egyedül ne tudnál megbirkózni. Most tényleg neki kéne eldönteni, ki turkáljon benned? Úgy van vele, rád bízza. Baba könyv? Az mi? Minek? Nyaralásra? Még ha terhes lennél, érteném, de egyelőre a kanyarban se vagytok. (Mielőtt még nekem támadnál, de, akarok gyereket, épp benne vagyok 40fölött egyedülállóként.) Érdekel a téma, azért is vagyok ebben a topicban, de nincs még "babakönyvem", bármi is legyen az és nem érzem, hogy le lennék ezzel maradva.
2023. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is az jön le, hogy nem akarja nem érdekli. Ha màs dolgokkal is ilyen a stílusa akkor esetleg oké. Mert van akin alig làtni egy bàrmilyen érzelmet van aminek örülni v sírni .... de alapvetöen ez nem jò jel...
2023. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Noren1989 ***** válasza:
66%
Készülhetsz nyugodtan az egyedülàlló anyuka szerepre, a fricc max sperma- és pénzdonor lesz a projekthez.
2023. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!