Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen a férjem?

Figyelt kérdés

Amúgy egy tök empatikus ember, akire lehet számítani.


De, ha valami betegség vagy haláleset történik az én családomban, tuti összeveszik velem.


Pl. Nagypapám ma meghalt, erre kitalálta, hogy a négy hetes babánkat szoktassuk át a saját ágyába, úgy, hogy magától aludjon el. Ezt én nem ma este 10-kor akartam elkezdeni, de hagytam, hogy tegyen egy próbát, ami nyilván nem sikerült iszonyú ordítás lett belőle. Utána, a baba elaludt az ölemben, de ahogy vittem be, felébredt, így rajta hagytam tovább a kezem, mikor beraktam a kiságyba, hogy hátha visszaalszik. Erre elkezdett velem a férjem veszekedni (a gyerek felett, aki erre totál felébredt), hogy később majd emiatt nem fog tudni magától elaludni, mert ezt csinálom.


És mégcsak nem is értette, hogy mi a problémám és miért kritizálom azt amit csinál. Amúgy a baba eddig 5-6 órát aludt a saját ágyában minden este, miután elaltattam, majd hajnalban aszerint, hogy mennyire voltam fáradt vagy köztünk babafészekben, vagy mellettem vagy a saját ágyában aludt megint.


Persze miután elsírtam magam, utána megkérdezte mi a bajom és mikor mondtam, hogy 1) ma halt meg a nagypapám 2) miatta már elég sokáig hallgattam előtte a gyereksírást 3) iszonyú ideges vagyok amúgyis, mert holnap lesz az első nap, amikor nincs itthon 4) amúgy most elkezdett olvasni egy könyvet (a hetedik fejezetet felét), ahol ezt írják, de mondjuk jó lenne végigolvasni, hogy mi az elképzelés, mielőtt kipróbáljuk a sírni hagyást a gyereken, mert a könyv kifejezetten ellenzi, kétlem, hogy ezt kellene csinálni.


Akkor bocsánatot kért, de annyira rosszul esik. Az előző nagypapám halálakor szintén veszekedtünk "mert nem tűntem elég szomorúnak, és nem is érti, hogy most mi van és miért kell hirtelen a nyaralóba szerelőt szereznünk a szüleim helyett" (na ott is az volt az utolsó csepp a pohárban, mielőtt két óráig abba sem tudtam utána hagyni a sírást, mert nem elég, hogy bajom van, még belém is rúg).


De amúgy meg általában iszonyú empatikus, és bármi bajom van meghallgatja, megölel, ott van lehet rá számítani. Ma meg mikor megtudtam a hírt, akkor is csak a kezem fogta meg.


2023. aug. 7. 01:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem empatikus, viselkedik.


Van a tulajdonság és a viselkedés. A tulajdonságot nem tudod kikapcsolni, a viselkedést igen.

2023. aug. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nincs baj azzal,ha veletek alszik a gyerek. Sot az lenne a notmalis,ha hallhatja a lelegzeted es szivdobpgasod.


Amikor szexeltek ,arra az 1 orara meg arrebbteszed.


Nem hiszem,h a szexen kivul gondot okoz egy alvo csecsemo az agyatok mellett.


En kutyaugatas mellett alszok jokat,edig nagydarab melyhamgu hangosan ugato kutyam van. Ot is megszoktam es nem ebredek fel ra.

2023. aug. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Direkt kavarja a *art, gáz az ilyen.
2023. aug. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ez neked empatikus? Ne már!

Most húzd meg a határokat! Különben ezt a bunkó arcát fogod egyre többet látni.


Ő meg könnyen akarja saját ágyba szoktatni a babát, nem ő fog hozzá ötször felkelni a következő két évben. Nem ő fogja ringatni, hogy visszaaludjon, és nem ő fog újra a sírásra felkelni, amint végre aludt öt percet. Utána ne felejtsen el bunkózni, mert szalad a lakás, te hullafáradt vagy, nyűgös a kicsi, és megint nincs szex.

2023. aug. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
4hetes baba te jó ég, mit lehet azon szoktatni még nagyon pici.
2023. aug. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Mi 3 hetes volt mikor áttettük a babát a saját szobájába. És én kértem, az anyja. Majd megőrültem hogy kb mindenre kelt. Nen lett lelekisérült 😊
2023. aug. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Figyi, ide kár ilyen kérdést kitenni, mert az élettől elveszik a kedved.

Válj el, szarférj, nemnormális.... szokásos


Akinek nem ilyen a párja, elképzelni sem tudja, mi miért van, miért ilyen, mi váltja ki, stb....


Az én férjem is ez. Szeretem, imádom. Empatikus ember. De vannak olyan dolgok, amik kiváltják ezt belőle. Nálatok pl ilyen a halál.

Lehet a múlban volt egy olyan haláleset a környezetében, ami nem megfelelően zajlott le benne, ez simán kiválthat ilyen reakciót. Ő így tudja kifejezni magát ebben a helyzetben.


Az én férjem pl akkor "őrül meg", mikor szülinap vagy karácsony van. Na ő akkor tuskó. Mind amiatt, mert az anyja gyerekkorában ezt elb..szta.

Nincs olyan szülinapom vagy karácsonyom, hogy ne ordítanánk egymással.

De én utána jártam a miértjének, így nem veszem magamra.


(A baba átszoktatással ettől függetlenül egyetértek. Fiunkat magunk közt altattuk. 4 éves, a mai napig nem tudom kitenni az ágyunkból. Hiába aludt velünk, iszonyú sokáig éjszakáztam vele.

Lányunkat az első perctől külön altatom, sokkal jobban aludt egyedül. 2 éves, ha elfárad megy az ágyába, ott is alszik el. Ellenben a bátyjával).

2023. aug. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem értitek, mit jelent az empatikus. Azt jelenti, MINDIG az. Persze jobb vadállattal élni, mint egyedül, ugye? Ha magatokat tudjátok áltatni, az egy dolog, de a gyerekeiteknek ilyen mérgező környezetet biztosítani...
2023. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Az empatikus ember nem igy viselkedik. Csak jol szocializalt, de ahhoz nem sok koze vsn az empatianak. A gyerek kulon altatasa is fontos, fokozatos feladat. Par het alatt megszoktathato, de nem 1 ejszaka alatt.
2023. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk ez megmagyarázza, miért hiszi magáról sok érzelmileg 0 ember, hogy ő empatikus. "Ha van kedve, rendes" - nem empátia.
2023. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!