Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám a férjemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám a férjemet visszaszoktatni, hogy kivegye az itthoni tennivalókból a részét?

Figyelt kérdés

Még itthon vagyok gyesen a gyerekekkel. Mindhárman SNI-sek, a kicsi is már nagy, 9 éves. 4 órában szeretnék visszamenni dolgozni, de ez segítség nélkül nem fog menni és úgy sem ha itthon megáll az élet és összeomlás van, ha én nem vagyok itthon.

A férjem egyfelől folyamatosan nyomja, hogy munka kellene, mert kevés egy fizetés (ez igaz is), másfelől folyamatosan neheztel, hogy rumli van, szalad a ház vagy a kert stb. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy egy emberre túl sok az a munka ami itthon van és ez csak még nehezebb lesz, ha dolgozni fogok. Akkor úgy is tesz, mintha megértené, megígéri, hogy változtatni fog, majd marad minden úgy, ahogy volt. Mindig csak a feladatok gyűlnek, hogy NEKEM még mi mindent meg kellene csinálnom...

Tudom, hogy piszkosul elrontottam, de szeretnék rajta változtatni. Hogyan kezdjek neki?


2023. aug. 8. 06:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A fő probléma az, hogy nem állsz ki magadért.

Valami zajos, harcos matróna kb fél perc alatt úgy kiosztaná, hogy leülni nem merne 1 perce, ha otthon van.

Másik fele, hogy lelépne elég hamar...

Marad a klasszikus "módszer", lassan befásulsz, kedvetlen leszel, és lassan elkezd talán rájönni magától, valami nem ok.

2023. aug. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj dolgozni, mindegy, mi lesz otthon. Ha az állapotok kataszrofálisra fordulnak, akkor mondd a férjednek, hogy ez van, egyedül neked ennyire futja, és ő is megfoghat egy törlőkendőt, ha nem tetszik. Addig lesz úgy, amíg be nem sokall, és el nem kezd ő is csinálni valamit.
2023. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy nem fogja...
2023. aug. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
Inkább válj el tőle, legalább megszabadul egy lusta feministától.
2023. aug. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Írj listát a napi/heti/havi teendőkről. Aztán szépen leültök és beosztjátok. Mindenki csinálja a saját részét. Ha valamit nem csinál meg, nem csinálod meg helyette.

Ha meg visszamész dolgozni, akkor vegyetek igénybe egy takarítónőt. Heti egy alkalom is már sokat fog segíteni. Pár ezer forint, nem olyan borzasztó nagy költség, de nagyon nagy könnyebbség.

2023. aug. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Hogyan kezdj neki? Sehogy, ezen mar nem tudsz segiteni. Ez olyan, mint a tulnepesedes, nincs olyan megoldas, ami rendezne az ugyet,es ne lenne etikailag kifogasolhato. Itt is max annyit tudnal tenni, hogy allami gondozasba adsz 1-2 gyereket, akiket valljuk be senki nem kenyszeritett ra, hogy vilagra hozd oket. Tudod regen ugy csinaltak, hogy befogtak a gyerekeket a haz koruli teendok ellatasaba. A 6 eves mar kelt hajnalban es cipelte a vodrot az allatoknak a kajaval. Pont nem erdekelte a szuloket az, hogy SNI.
2023. aug. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy kezdenék neki, hogy lapátra tenném ezt a követelőző lustaságot. Egyedül sem lennél hátrébb mint most. De legalább egy gonddal kevesebb lenne. Nem kellene hallgatnod a baszogatásàt.Ő nem fog változni, mert nincsen semmi jelenleg, ami következményként érné.
2023. aug. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

mintha megértené, megígéri, hogy változtatni fog, majd marad minden úgy, ahogy volt. Mindig csak a feladatok gyűlnek, hogy NEKEM még mi mindent meg kellene csinálnom...


Egy hétre elutazol a francba, és kikapcsolódsz! Ha máshogy nem érti meg...Tudom, szabadság, meg pénz, tajtékozni fog, meg minden, de a fene egye meg, nem vagy a család cselédje, ne rajtad spórolja meg se a pénzt, se az időt, mert egy hétre simán kórházba is kerülhetsz, és akkor is ad hoc meg kell , hogy tudja oldani! Tényleg menj el, és tapasztalja meg, hogy mi az, hogy a 3 neveletlen kölökkel (bocs, SNI....) szalad a ház, és te már nem bírod, hátha akkor átértékeli, hogy ő sem csak egy vendég otthon, hanem oroszlánrésze van abban, hogy ilyen káosz az életetek, és neki is részt kell vennie a felszámolásában!

2023. aug. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy elég határozott. Nálunk ez úgy nézett ki, hogy "figyu, májustól visszamegyek dolgozni heti két napra, addig te leszel a gyerekekkel, néha a mama". Persze voltak kétségei, utána számoltunk bírja-e ezt szabadsággal, anyagilag egyértelmű a helyzet és ennyi. Amióta több itthoni felelősség hárul rá, jobban átérzi miről beszéltem korábban, amikor azt mondtam, hogy nem is tudja milyen kiváltságos, amiért legalább sz*rni elmehet egyedül. Voltak még azért próbálkozásai (nem tud megcsinálni valamit, mert a gyerekek...), de ezt is hamar derékba törtem. Én vagyok a hibás, amiért igyekeztem mindent megcsinálni itthon a gyerekek mellett, amíg ő dolgozott. Nagyon hamar elkényelmesedett, pedig korábban egyértelmű volt, hogy minden feladaton osztozunk.

Szóval amióta dolgozom nincs ilyen problémánk, csinálja ő is azt, amit éppen tud.

Ebből kiindulva én lazán elmennék dolgozni a helyedben, a többi meg majd alakul. Vagy mire vársz? Meddig akarod még a sor végére pakolni a saját vágyaidat és igényeidet?

2023. aug. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a férjedet, hanem a gyerekeket is be kell vonni a házimunkába, ha eddig nem tetted volna. Erre jó lehetőség a munkába állásod. Leültök, és megbeszéltek és leírjátok ki milyen feladatokat vállal napi illetve heti szinten. Állj a sarkadra, különben semmi nem fog változni.
2023. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!