Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ilyen nehéz elengendnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz elengendnem a múlt emlékeit?

Figyelt kérdés

Bő 1 éves kapcsolatom másfél hónapja ért véget.

A kezdetektől elrontottuk, randi után szinte heteken belül szinte összeköltöztünk. Sajnos nem szántunk elég időt egymás megismerésére. Kapcsolatunk egyrészt "érzelmi hullámvasút" volt, részéről bűntudatkeltés, féltékenység, dacból tiltogatás, a múltjaink sokszoros felhánytorgatása, hatalmas viták, másfelől kölcsönös gondoskodás, egymáshoz ragaszkodás, ölelések, bújások, tartalmas programok, sok kimozdulás, majd (rikuló, de) minőségi szex volt jellemző.

Próbáltuk megoldani, rengeteget beszélgettünk, de boldogtalanul éltünk. Egyszerűen nem illettünk össze, de Mi mégis a végsőkig mindenáron ragaszkodtunk egymáshoz... magunk se értjük miért.

Szakítás után sajnos nem sikerült "no contact", előfordul, h írunk ki hogy van, néha felhív, mi újság.. de a fájdalmas nosztalgia miatt feltépődnek a sebek. De újrakezdeni nincs értelme, sőt elmondása szerint azért engedett el, mert látta, h mellette boldogtalan vagyok. Biztatott arra, h csajozzak, éljem a világom.


Valamilyen szinten sikerült talpra állnom. Már nem kap el - férfilétemre szégyen vagy sem - a sírás, csak ritkán. Elkezdtem itthon edzeni, önismereti videókat nézni, szakemberi segítséget kérni, családom felé, régi-új barátok felé nyitni, bulizni, szórakozni járni, filmeket nézni, zenét hallgatni, főzni. Röviden "felépíteni magam" ismét.


De sajnos a teljes elszakadás nem történt meg... ráadásul, megismerkedtem egy hölggyel, aki hasonló helyzetben van, mint én. Mielőtt azt hittem volna, hogy ez egy átmeneti sorstársi kapcsolat, pár hete szép lassan kezdek belecsöppeni egy új, komolynak ígérkező kapcsolatba. Az új hölgy teljesen más típus, kint az ex, természetre, érdeklődési körre, életfelfogásra, lelkületre azt kell írjam, összeillünk. A kémia, a szikra, a vonzalom abszolút megvan a hálószobában is. Jópár közös program (koncert, filmnézés, buli) is azt erősíti egymásban, hogy ebből lehet valami komoly is. Egyenlőre a szabadidő tartalmas eltöltése, egymás megismerése a célunk. De érezteti velem, h el tudja képzelni a jövőt együtt, és őszintén, én is vele. Többek vagyunk már egymásnak mint szimpla barát.


Minden szép és jó lenne... ha az ex emléke nem kísértene. Nem vagyok belé már szerelmes, de a vonzalom, a hatása sajnos még nem múlt el teljesen. Ugyanakkor az új hölgy iránt is lassan, finoman, de kezdek érezni.. minden amellett szól, hogy miért agyalok, mi bajom, hiszen az új hölggyel mellett boldog és kiegyensúlyozott párkapcsolatra lehet esély.


Az okoz problémát nekem, hogy gondolataimba sajnos be-becsúszik a volt párommal kapcsolatos emlékek, és lelkiismeret-furdalásom van emiatt... Amikor az új hölggyel vagyok, minden felhőtlen, biztonságos és légiesen könnyű.

De amint hazatérek kis lakásomba, néha elkezdek agyalni.

Tudom és talán hibáztam, talán túl korán fejest ugrottam másik ismerkedésbe... nem hagytam időt...

De ezek belátásán túl, hogyan szabadulhatnék ex hatásától? Hiába a földrajzi távolság (50 kilométerre lakik), nehéz ez... Hiába mondtam, írtam ex-nek h ismerkedem, csak ír, csak érdeklődik... ex elfogadta, h alakul valakivel valamim, de Ő csak érdeklődik, tesztel, hogy vagyok... mert bevallása szerint ilyen típus.

Elnézést, h hosszú a levél, de komoly dilemma, mi lenne helyes megoldás?

Tudom, h a jelenem és a jövőm az új hölgy, de az ex kísértésén is szeretnék túllenni.


Ex 42 éves nő, új hölgy 38 éves, én 39 éves pasi



2023. aug. 27. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Tiltsd le az exet, koncentrálj az új hölgyre.
2023. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Exet teljesen kizárni az eletedbol,vagyis no contact, semmi mizu, nosztalgia és egyebek! Az új hölggyel ismerkedj inkább, ne az exxel tartsd a kapcsolatot, mert azért jut az eszedbe folyamatosan.
2023. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem tiltod le, nem búcsúzol el tőle örökre, akkor mindig a háttérben fog setenkedni, mint egy árnyék! Én akarmibe fogadok, hogy az új nő amolyan mentőövet jelent, de nem fog vele működni, egy teljesen más személy lesz úgymond az "Igazi" számodra.

Másfél hónap után úgy, hogy túl se vagy az exen egyszerűen nem jó új kapcsolatban kikötni. Nemhiába mondják, hogy az előző kapcsolatot teljesen ki kell heverni és megszüntetni az exxel a viszonyt mindenfajta formában!

2023. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
1-2-3! éééés íme az érzelmi intelligencia teljes hiánya! B.meg ez a "tíítcsukle" ez annyira tinis viselkedés, ez pont azt bizonyítja, aki ehhez nyúl, hogy nem, nem vagytok túl semmin! Tehát ez a lgrosszabb tanács, amit valaha kaphatsz, mert kb. 15 évesek csinálják ezt a gimiben.
2023. aug. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Azért szavazok én is a tiltásra, mert a leírtakból nem úgy tűnik, hogy az ex el- és megfogadná a kérést, ha azt mondanád neki, hogy ne keressen többet. Hiszen ahogy írtad, ő már most is erre hivatkozik, hogy "ő ilyen". Csak a saját életed nehezíted meg vele, ha időről időre majd újra el kell őt küldened, és ismételten megkérni, hogy hagyjon. Úgyhogy a helyedben én szépen leírnám neki, hogy örülsz hogy békésen el tudtatok válni, de ne haragudjon, nem szeretnéd vele a továbbiakban a kapcsolatot tartani, és minden jót kívánsz neki. Ennyi, nem kell magyarázkodni. Ha tippelnem kéne, úgyse fogja ezt elfogadni, úgyhogy utána tiltás lesz a vége, ha meg akarsz tőle szabadulni.
2023. aug. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5! CSak nekem például az a rejtély, hogy miért esik nehezére valakinek, hogy kapcsolatban maradjon azzal, akivel egykor a közös jövőjét tervezte?

Gyakorlatilag ez a tiltogatás csak azt mutatja, hogy mindenki hazudik! De így mindenki!

Érett viselkedés szerintem: Nem máködött mint párkapcsolat-oké hagyjuk- ja hagyjuk, de azért nem utáljuk egymát, nem igaz- persze, hogynem- leszün jóban- ha szeretnéd!


ééééés ennyi! Ez lenen a normális! Ehelyett megy ez a letiltogatós, nem állok veled szóba, és ezt a "tini-tanácsot" adjátok itt egy majd negyven éves lassan középkorú embernek, na ez a bajom!

2023. aug. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6

Tök mindegy, hány éves valaki, ha nehezen tud továbblépni (és a kérdező maga írta, hogy teljesen elengednie nehezére esik), akkor abban sokat segít a TELJES elhatárolódás az extől. Vagyis nincs semmi chatelgetés, mizuhogyvagy. Felnőtt emberekként úgy gondolom, el kéne tudni fogadni, ha a másik a te példáddal élve nem azt válaszolja a 'legyünk jóban' kérdésre, hogy 'persze', hanem azt, hogy 'ne haragudj, de nem szeretnék'. Pont. Nem kötelező tartani a kontaktot és jóban maradni az exszel. Ez pedig nem egyenlő azzal, hogy haragszol a másikra, egyszerűen nem szeretnéd, hogy jelen legyen az életedben.

Eleve miért is kéne végig az életed részének maradnia? Ha nem köt össze gyerek titeket, akkor mégis miért ne dönthetnél úgy, hogy nem vagy innentől kíváncsi az életének minden történésére? Számomra az tűnik éretlen hozzáállásnak, hogy kényszeresen minden exszel jóban akarunk lenni, és közeli barátok maradni, úgy kapaszkodni beléjük, mintha rajtuk kívül nem lennének barátaink.

2023. aug. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7! Nézd, épp ellenkezőleg saját tapapsztalatom az, hogy az olyan kapcsolataimat, amikben ilyen gyerekek voltak, mint itt majd mindneki azokkal nem tudtam mit kezdeni és a mai napig ksértenek, azon meg, akivel jóban vagyok pont, hogy nem hiányzik, csak mint egy barátként kezelem, az aki így a letiltós volt na az a mai napig minden nap eszembe jut szinte...tehát ez a hozzáállás pont kontraproduktív és ostoba. EGYRÉSZT!


Másrészt és itt a baj, ha tényleg csak enynit jelentesz az éppen aktuális párodnak, hogy upsz letilt és te törlődsz mint egy fájl, amit a lomtárba dosz és törölsz, akkor az azt jelenti, hogy minden, amit mondtatok, csináltatok csak hazugság volt, érted minden, akkor ennyi erővel, a legjobb az, ha nem is akakr senki párkapcsoaltot csak dugópajtit, elvégre, ha úgyis bárkit lehet "törölni".

2023. aug. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8

Olyan vehemensen válaszolsz, hogy itt én személyes sértettséget vélek felfedezni. Megbántottak, hogy nem akartak már veled jóban lenni szakítás után? Senki nem mondta, hogy "törlődne" bármi is, attól az emlékek megmaradnak, de arra nem tudtál válaszolni, hogy miért is kéne aktívan a jelen részének maradnia valaminek, amit lezártatok. Mindegy is egyébként, én nem akarok ezen vitázni, de a válaszaid alapján úgy látom, neked is van bőven mit rendbetenned magadban, bármennyire is tagadod.

Kérdező, neked pedig kívánom, hogy minden rendben menjen a mostani jelölttel, és megtaláld vele a boldogságot :)

2023. aug. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Azonnal tiltsd le!!! Velem ezt a volt csajom 2 évig játszotta, a kis ártatlan ötleteivel, hogy legyünk jóban, maradjunk barátok... aztán irta, hogy milyen jó volt ekkor meg ekkor amikor itt-ott voltunk, és nem-e hiányzik, meg gondolok-e rá... Majd mikor ismerkedtem mindig bekavart, próbált búntudatot kelteni, hogy pl. rá nincs időm, meg vele mint barát már nem foglalkozom... Majd ellenőrizgette mikor vagyok fent a neten (r

mrt, mikor válaszolok), aztán kisebb összeveszés, bocsánatkérés, meg sajálja, hgy féltékeny... majd mikor összejöttem valakivel, randi közben felhvott! A páromra rékeresett neten, kamu profillal irt neki! Az lett a vége, hogy 3 ismerkedésemet is tönkre tette!!! Végül tiltottam, összejöttem az egyik csajjal )szerencsére sikerült, miután az exemet leráztam), azóta is boldogok vagyunk :)


Tényleg azonnal tiltsd! Van egy normálisna gérkező kapcsolatod, ahol álltásod szerint összeilletek, kiegyensúlyozott vagy. A múltba nem lehet kapaszkodni, ez kb. olyan, minthogy az egyetem nekem jó volt, jól éreztem magam, de most évek elteltével mégse járok oda az utcán bámulva az épületet, vagy járok be nézelődni, miközben nosztalgiázok... az már elmúlt, tovább kell lépni. Fel a fejjel, és sok boldogságot az új párodhoz :)

2023. aug. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!