Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért viselkedek így kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkedek így kapcsolatban?21/F

Figyelt kérdés

Egyszerűen bizalmi, és kötődési problémáim vannak..16 évesen volt az első nagy szerelmem, 8 hónapos kapcsolatom, akkor szanaszét csalt a lány, megjátszotta a szerelmét, kihasznált, majd eldobott mint egy rongyot

Azóta megvan a kialakult képem az emberekről( nemtől függetlenül )

És még azokban is a rosszat látom, akik esetlegesen normálisak lennének..

Utána jött egy 18 évesen egy kapcsolatom, két évig tartott..

Egy évig azt mondom hogy egész ügyesen tudtam magam tartani.

Együtt voltunk, megosztottuk egymás boldogságát, nekem is megvolt a saját privát terem, edzettem, találkoztam a haverokkal, nem féltékenykedtem és ellenőrizgettem.

Utána valami kis lényegtelen hazugsággal eljátszotta nálam a bizalmat a lányt.

Nem bíztam soha többet benne, nagyon bennem volt hogy mit tettek velem az előző kapcsolatban.

Szakítani nem tudtam vele mert szerettem, de egyfolytában elkezdtem őt ellenőrizgetni, remegtem itthon hogy éppen mit csinál, hívogattam, zavartak a barátai, és a vége tényleg az lett hogy megcsalt.

Rengeteget gondolkodtam azon hogy vajon ezt amúgy is megtette volna( szerintem igen, csak max később)

Az a baj hogy 21 éves vagyok és túl komolyan veszem a kapcsolatokat..

Szerelmes leszek, és semmi más nem érdekel a másikon kívül a világban, azt szeretném ha egész nap együtt lennénk vagy irkálnánk..

Én tudom hogy egy nem normális

Miért alakulhatott ki ez bennem?

Hogyan jöhetek ki ebből?

Most is benne vagyok egy 3 hónapos kapcsolatban, de megint észrevettem hogy kezdek toxikusan viselkedni..

Egyszerűen előjön a szorongásom, folyton agyalok azon hogy éppen mit csinál a másik..

Ha nem ír feloraig akkor elkezdek elméleteket gyártani..

Pedig úgy érzem hogy az önbecsülésem rendben van..

Tudom hogy nem rendelkezem rossz külső adottságokkal, és tudok szeretni..

De egyszerűen ha egy kapcsolatban vagyok, teljesen elmegy az önbecsülésem, alárendelem magam a másiknak, többnek látom a másikat mint maga valójában


2023. aug. 30. 16:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Pszichológus ajánlatos számodra, mert traumaként éled meg a múltat és TALÁN kapcsolatfüggő vagy.
2023. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!