Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne ebben az esetben megszabadulni egymástól?

Figyelt kérdés
Párommal nagyjából egy éve élünk együtt, de nem bírom már elviselni. 5 éve vagyunk együtt, korábban is voltak problémák, ugyanis alkoholista, amit ő természetesen nem ismer be. Többször próbáltam vele beszélni erről, de mintha a falnak beszélnék. Egy munkahelyen dolgozunk és már itt is többször figyelmeztették,hogy következményei lesznek a viselkedésének, amire már több kolléga is panaszkodott, valamint rendszeresen rajtam is "számon kérik ", hogy mi zajlik a párommal. Egyszerűen elviselhetetlen, amit művel. Hőbölög, agresszív, lekezelő, egyszóval undorító a viselkedése. Egy ideje már elég nehezen tudom tolerálni ezt az egészet, hihetetlen számomra, hogy így kell élni huszonévesen. Elegem van, most jutottam el arra a szintre,hogy nem akarom már ezt tovább. Viszont nem tudom hogyan lehetne kilépni ebből . A házon hitel van, ő hallani sem akar az eladásról,arról se,hogy elköltözzön. Mikor mondtam neki ezeket annyi volt a reakció, hogy takarodjak a ....ba. Nyilván nem fogok "takarodni", mivel én vagyok a többségi tulajdonos, és elég sok pénzem van a házban, és ezt nem fogom neki ott hagyni, hogy lelakja pillatok alatt, viszont kifizetni se tudom, így igazából az eladás lenne a legjobb megoldás. Volt valaki már hasonló helyzetben? Hogyan lehetne megszabadulni ettől az állattól? Hiteles házat mennyire lehet eladni?
2023. szept. 5. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Hiteles házat el lehet adni, ha a másik tulajdonos is partner az eladásban. Ha ő nem akarja eladni, akkor nem írja alá az adásvételit.

Vagy a saját tulajdonrészedet eladod, de arra egyrészt kicsi az esély, hogy valaki résztulajdont vásároljon, másrészt az töredék ár lenne.

Legvégső eset a bírósági per, közös tulajdon megszüntetése, aminek a vége az árverés.

2023. szept. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzik túl jól sajnos. Fogalmam sincs mitévő legyek vagy hogy egyáltalán hogyan lehetne meggyőzni az eladásról.
2023. szept. 5. 13:47
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Ezen tényleg csak a bíróság segít, de jó lenne ha el tudnád zavarni, vagy te elhuznal ha kiderul, hogy bírósághoz fordultal, nehogy összeverjen...
2023. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Nincs családja, aki tudna segíteni meggyőzni az eladásról?
2023. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Fenn tudná egyedül tartani a házat? Lehet, elég lenne, ha határozottan közölnéd, , hogy elköltözöl, fizesse ő egyedül a hitelt. A tulajdonrészed megmarad, szóval bármikor dönthetsz úgy, hogy kifizetteted vele vagy eladod a részed. A lényeg, hogy határozottan világosítsd fel, hogy nem ő diktálja a feltételeket és rosszul jár, ha nem egyezik meg veled.
2023. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Fordulj ügyvédhez! Ő majd eligazít hogy jog szerint mit lehetne csinálni ilyen esetben, hogy jönnél ki ebből a legjobban. De ha a másik fél nem működik együtt akkor tényleg csak az árverezés marad amin mindketten sokat buknátok. Esetleg ez lehetne egy érv a párod számára, hogy inkább egyezzen bele az eladásba mint hogy árverezés legyen. Az árverezés neki is veszteség lenne!
2023. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
5-nem fizetné, hanem hagyná, hogy elárverezzék a feje fölül a házat. Egy alkoholistában ne bízz meg, semmi nem számít neki, csak a pia. Így a kérdező is elveszítené a befektetett pénzét.
2023. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ügyvédhez mindenképpen menni fogok. Ez az árverezős dolog is jónak tűnik, hátha így venné a lapot, hogy így tudnánk a legtisztábban kiszállni belőle, ha belemegy az eladásba. Szüleinek többször mondtam már ezt, ők az én pártomon állnak ebben a témában, nem értenek egyet ők sem a viselkedésével. És igen, ez így van, egy alkoholistában sosem lehet megbízni. Rengeteg pénzt elver , kamuzik, sutyiban iszik.
2023. szept. 5. 14:00
 9/13 anonim válasza:
Uristen , annyira áttudom èrezni amibe benne vagy. Volt már ilyenben részem, sajnos nem tudom a megoldást erre , viszont minnèl hamarabb menekūlj attól a verébtōl!
2023. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%
A párkapcsolat apró szépségei :D
2023. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!