Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket zavarna, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, ha a párotok vissza szeretne menni tanulni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy mindketten 30 előtt vagytok, de már bőven a 20-as évek második felében jártok és egyikőtök nagyon szeretne egy mesterképzésre visszamenni egyetemre, ami 2 éves. Csak nappali szakon van, tehát a 8 órás teljes állást ott kellene hagynia, de egyébként tegyük fel, hogy részmunkaidőben tudna dolgozni, mondjuk heti 20-30 órában. Érzelmileg támogatnátok a döntését vagy nem? Ha nem, akkor milyen okból?

Esetleg van köztetek olyan, aki a párja miatt nem ment vissza tanulni? Nem azért, mert a másik annyira ellenezte, hanem mert saját magában érezte azt, hogy ezzel kitolna a párjával? Nem csak megélhetés szintjén, hanem teljesen felfordítani az életritmusukat és a közös célok is, mint a házvásárlás vagy családalapítás egy picit távolabb kerülnének.



2023. szept. 11. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ha anyagi akadálya nincs a dolognak, akkor hagynám. Eltartani viszont nem tartanám el. Egyszer már elkövettem azt a hibát, hogy olyannal éltem együtt, aki kevesebbet tudott beleadni a lakhatásba, tanulás miatt. Többször ezt nem tenném.
2023. szept. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem zavarna. Ideiglenesen el is tartanám (mondjuk egy félévig, amíg visszaszokik)

Nem feltétlenül tolódik ki. Anyukám szoptatott a második diplomájának záróvizsgájának felkészülési idejében.


Volt, hogy elgondolkodtam a mesteren a párom miatt. De leginkább azért mert ez költözéssel, országváltással járó döntés volt. Simán elengedtem volna. De nem így lett.

2023. szept. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem zavarna, ma fontos a folyamatos tanulás.
2023. szept. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem zavarna, de nem tartanám el. Azon kívül mindenben támogatnám.
2023. szept. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarna, érzelmileg támogatnám, de anyagilag nem.
2023. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Házasok vagytok?

Számomra természetes, hogy egy házasságban hol az egyikünk, hol a másikunk esik ki egy időre a keresetből, és olyankor csak az egyik húzza az igát. Én többször is támogattam a férjemet anyagilag is, biztatással is, amikor tanulni akart. Máskor pedig ő támogatott engem. Nem csak tanulás miatt, hanem a gyerekszüléskor is, amikor én otthon szerettem volna maradni a gyerekekkel.

Persze házasságon kívül egészen más a felállás. Olyasvalakivel, aki nincs mellettem elköteleződve, ma velem van, holnap ki tudja kivel, nyilván nem vállalnék be ilyen áldozatot.

2023. szept. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!