Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ex a semmiből szakított,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ex a semmiből szakított, ez azóta is bizalmi gondokat okoz nálam, hogy javítható ez?

Figyelt kérdés

Az exem egyik pillanatról a másikra szakított velem annak idején. Ezt szó szerint értem. Ami azt illeti, előző nap még hosszasan bizonygatta hogy mennyire szeret és velem képzeli el az életét. Én meg el is hittem.

(További probléma hogy ez nem is az első ilyen élményem, baráti/haveri kapcsolatban már korábban is többször előfordult velem, hogy hirtelen szakadt vége. Gyerekkoromban a rokonságom is számomra teljesen váratlan dolgok miatt lett nagyon mérges rám. Csak ez a szakítás volt a legdurvább ilyen téren.)


Azóta több mint 8 év eltelt, és már sok éve kapcsolatban élek.


Viszont nem hagy nyugodni hogy BÁRMIKOR jöhet az hogy kidob. Igen, most érzem hogy szeret, de korábban is hittem már hogy ebben biztos lehetek.


Most éppen vannak problémák a kapcsolatunkban és nagyon stresszelek hogy mikor közli hogy ennyi volt.


Tudom hogy nem lenne szabad az exemhez hasonlítgatnom, meg rosszat feltételezni róla más miatt, de egyszerűen az egy akkora gyomros volt (és mint írtam, nem is az első és egyetlen) hogy azóta nem merek bízni. Ez egyébként nem csak a párommal kapcsolatban van így, már barátokhoz is úgy állok hozzá hogy bármikor megunhat és leléphet.


A párom tud erről az egészről, mert röviden elmeséltem neki egyszer a sztorit már régebben, de nem akarom többször felhánytorgatni. Jó a kommunikáció köztünk, de ezzel az egy témával nem akarom nyomasztani, hogy az exem (sok évvel ezelőtti tette) miatt feltételezek róla dolgokat.


Rajta kívül pedig nincs más akivel erről beszélgethetnék, nem bízok senki másban ilyen lelkizős témák terén.


Nyugtattam magam azzal hogy az idő majd segít, de ennyi év után se változott…


Mit tehetek ezzel, hogy elmúljon? Hogy ne féljek tovább hogy megismétlődhet (annak ellenére se hogy a múltban már megismétlődött)?


2023. szept. 14. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor szakits te a mostani paroddal egyik naprol a masikra.
2023. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tehetek ezzel, hogy elmúljon? Hogy ne féljek tovább hogy megismétlődhet (annak ellenére se hogy a múltban már megismétlődött)?"


Gondold végig, miben különbözik mostani kapcsolatod attól a korábbitól.


Pl. az exszel gondolom nem 8 évig voltatok együtt. Ha mondjuk egy évig, akkor a mostani kapcsolatodban már elég régóta túl vagy azon, ami akkor az exedben a szakítást eredményezhette.


Aztán: az exet megkérdezted akkor, hogy miért szakított? Esetleg melléje téve, hogy előző nap még ezzel ellentétesen beszélt? Mit mondott rá?


Ha bármit is mondott, akkor azt kell végiggondolnod, hogy az a probléma mennyire lehet jelen a mostani kapcsolatodban vagy mennyire zavarhatja a mostani párodat.


Egyáltalán: az exed és a párod hasonló személyiségek? Ha nem hasonlóak, akkor ebben miért cselekednének ugyanúgy?


És még valami: "előző nap még hosszasan bizonygatta hogy mennyire szeret és velem képzeli el az életét". Pont ezek az emberek szokták váratlanul otthagyni a másikat. Akinek komolyak az érzései, az nem bizonygatja ezt látványosan. Időnként mondja, de inkább a viselkedésén látod. Egy kritikus pont pl., hogy bajodban melléd áll-e. Vagy ha ellentét van köztetek, az hogyan oldódik meg. Ezek mögött vannak komoly érzések, nem a hősszerelmes bizonygatások mögött.

2023. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

Köszi a választ 🫶


Az exemmel 2 évig voltunk együtt csak. De volt olyan barátságom, ami 10 év után ért véget váratlanul. Szóval úgy érzem az eltelt időtől ez független…


Az exem azért szakított mert “megunt” lényegében, és idegesíteni kezdte a személyiségem. (Mindig ez volt az oka a baráti kapcsolataim megszűnésének is. Most lehet hogy pont emiatt stresszel a helyzet, kicsit úgy érzem eltávolodtunk egymástól a párommal az utóbbi hetekben, nem igényli annyira a társaságom mint eddig. Nem olyan vészes a helyzet és kb egy “normális” stresszes időszakként kellene felfognom, mindkettőnknek vannak gondjai a munkahelyen, családban stb.)

Utólag én is látom hogy hosszú távon nem működtünk volna. Én akkor éreztem hogy valami nem kerek, erről beszélgettünk amikor bizonygatta, szóval az nem előzmény nélküli “hősszerelmes gesztus” volt hanem reakció arra amit én mondtam.

2023. szept. 14. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!