Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire tántorítana el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tántorítana el a további ismerkedéstől?

Figyelt kérdés

Randiznál egy sráccal/lánnyal, mikor történne egy ellened/ellenetek vagy más, védtelen személy elleni KOMOLY fizikai támadás valaki(k) részéről.

Erre ő, akiről sosem feltételezted volna még a hangosabb káromkodást sem, brutálisan állítaná le a támadást. Pár mozdulattal nyomorékká ütné a támadót.



2023. szept. 17. 11:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező, azt majd megállapítja a belső vizsgálat gondolom.

Ha a támadó olyan testfelépítésű volt, hogy adott körülmények között reális esélye volt annak, hogy akinek kárt akar okozni, életveszélyben vagy legalábbis komoly veszélyben van, valamint ha a rendőr reálisan úgy ítélhette meg, hogy a támadó nagyobb fizikai erőnléttel rendelkezik, akkor még egy gyengébb képességű ügyvéd is képes lesz megvédeni.

2023. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tántorítana el.


Az arányok a fontosak. Ha valaki beszól, és erre fizikai erőszak a reakció, az MINIMUM aggályos. Ha egy részeg odatántorog, megfogja a csuklómat és óbégatni kezd, hogy hadd hívjon meg egy itlara, és erre a pasim laposra veri - szintén ijesztő. Ha viszont egy komoly, az élet kioltására alkalmas támadás ér, akkor nem hinném, hogy eltúlzott reakció a komoly fizikai erőszak.


És ismétcsak arányok... Sikerült lefegyverezni a támadót? Már magzatpózban fekszik a földön és az anyja után sír, a pasim meg tovább rúgdalja? Megintcsak rémisztő.


Tudom, hogy kicsit kusza a válasz, de bizony a törvényszéken is hasonló módon bírálják el az esetet.


Tehát önmagában a heves védekezés, amely során a támadó esetlegesen megsérül, még nem red flag. Ha valaki késsel támad rád vagy epkapja a nyakad, akkor nem a támadó testi épsége a legfontosabb szempont per pillanat. Ha viszont egy már ártalmatlan sérültet inzultál tovább, esetleg csonkít/nyomorít meg, az szerintem védhetetlen...

2023. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnám jobban megfogalmazni, mint a kettes. Annyival egészíteném ki, hogy, ha nagy mellénnyel büszkélkedik a dologgal, nekem az is red flag.
2023. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Ja, válaszolni is kellene:D

Persze, hogy randiznék:)

Legalább nem kellene magammal cipelnem az illegálisan tartott fegyveremet.:D

(Csak viccelek):D

2023. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 2-es és 3-as!

Azért azzal minden bíró tisztában van, hogy létezik rendőri túlkapás, de ez alatt a jog valójában nem ezt érti, tágan értelmezi.

Persze, ha már a földön könyörög, azért valóban problémás, ha tovább folytatja a rendőr, de az ilyen eseteknél nagyon fontosak az adott körülmények, tanúvallomások, felvételek .

2023. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, egy heves és komoly támadás elhárításában szerepe van az ellentámadásnak. Ha egy ilyen helyzetben folyotn csak védekezel, akkor egy idő után elfáradsz, elvéted és két másodperc múlva ott fekszel holtan.


Tehát igen, egy TÁMADÁST úgy lehet leghatékonyabban hárítani, ha visszatámadsz. De ennek a célja az kell legyen, hogy a támadót eltántorítsd a további agressziótól. Ez lehet egy tökön rúgás, egy jobb horog az arcába vagy egy gyomros. Ha viszont már láthatóan nem akar tovább izultálni, de te nem hagyod abba, ütlegeled, kificamítod, eltöröd a végtagjait, a fejét a földbe vered stb, az már NEM védekezés.


Ha a randipartnerem ilyet tenne, akkor én félni kezdenék tőle.

2023. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

A hatos jól megfogalmazta. Amíg önvédelem, addig szuper, még büszke is lennék rá, emelkedne a szememben. Onnantól, hogy elveti a sulykot és sima bántalmazássá válik, amit művel, már esélytelen lenne a további ismerkedés.

Ha egy ütéssel kiüti, nekem az épp olyan jó, mintha csak elijeszti a harcias fellépésével. A lényeg, hogy a veszély elháruljon. De, ha a direkt sérülés okozás a cél, vagy teljesen elveszti az önuralmát, akkor nem kérek többet az illetőből.

2023. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

- Nem jogászkodást kértem.

- Nem agyonverés a téma, a törésekhez nem kell brutalitás. Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=S1lOoCSdM3s

2023. szept. 17. 12:27
 9/33 anonim ***** válasza:
Max. nem támadnám meg:D
2023. szept. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Lezárták már ezt a vizsgálatot?

Csak mert így csak találgatni lehet, hogy mi van, de a leírtak alapján valami lehet kiváltotta, hogy elgurult a pöttyös.

Mondjuk nem nehéz, csak egyszer ütöttem meg fiatal tanárként gyereket, de majdnem eltörött a kisujjam. Vártam, hogy jönnek a szülők a bírósággal, de semmi, így szülőin előadtam mi volt, totál ki voltak, nem mesélte el otthon a hülye, én meg tudtam, hogy nem mesélte el (harmadik emeleten ült az ablakban). Ahogy emlékszem rá, szinte sokkot kaptam, valószínűleg az idézte elő ezt a heves reakciót.

Mit foglalkozol már vele?

Megtörtént, valamit gondolom majd kapsz érte, (mondjuk biztos nem kitüntetést), aztán maradsz vagy keresel valami más munkát, azért tönkremenni nem kell, mert éppen nem feszülhet valaki egyenruhában.

2023. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!