Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan győzzem le a féltékenys...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzzem le a féltékenységem (párom múltja miatt)?

Figyelt kérdés

Barátommal egy éve vagyunk már együtt, nagyon szeretjük egymást de változtatni akarok valahogy a gondolkodásomon, mert már kikészítem magam és a barátomat is. 27 éves vagyok, a barátom 33, mindkettőnknek van múltja, amiben szerepelnek mások. Ezzel nincs is semmi baj, exekkel nem foglalkozom. De van egy nő (ő is 30 körüli), akiért odavolt a barátom, még azelőtt, hogy összejöttünk. Próbálkozott nála de a nő visszautasította. Aztán a nő összejött mással, majd amikor megint szingli lett, (kb egy év múlva) a párom ismét próbálkozott de megint visszautasította. Ettől még beszélnek ha véletlen összefutnak, illetve a párom a nő munkahelyére kell menjen anyagbeszerzéshez, így ott is találkoznak. Ezen kívül ha nagyobb baráti összejövetel van akkor ott is találkozunk vele.

Sosem voltam féltékeny típus de kikészülök agyilag amikor megjelenik a nő. Ő az az igazi bombanő, szép arccal, hajjal, nőies alakkal, mindenki megnézi. Hallottam, hogy a párom haverjai is ömlengenek mennyire jó nő, a párom persze nem szól semmit de akaratlanul is ránéz. Hiába öltözöm csinosan, ilyenkor szürke kisegérnek érzem magam.

Az a benyomásom, hogy bár a nő visszautasította a párom, hízeleg neki hogy kellett volna neki. Sokszor ha kettesben vagyunk, direkt lassan közel sétál el mellettünk illatfelhőben, köszön nekem is de a páromra olyan sejtelmesen mosolyogva néz. A párom ilyenkor zavarban van látom, de rosszul esik nekem ez az egész, hogy a nő direkt illegeti ott magát. Kérdeztem a párom, hogy muszáj mindig ott lennie a nőnek? De azt mondta nem szólhat bele a haverjainak, hogy ne hívják, mert közben meg sokan kedvelik a nőt (férfiak nők vegyesen). Ebből lett egy kisebb vitánk, ami tudom hisztinek tűnt. Ezért valahogy próbálom mosni az agyam. Lehet ha meglett volna a páromnak könnyebb lenne, mert attól félek benne maradt ilyen mi lett volna ha érzés, vagy ha nem is ismeri be akkor is a sóvárgás ott van.

Tudom, hogy az önbizalmamon kell javítanom, rajta is vagyok, de a nő láttán mintha minden eddigi "munkám" elveszne. Úgy érzem ilyenkor magam, mintha kislány lennék vagy tini, ő meg a nagybetűs nő. Gondoltam, hogy beszólok neki valami célzást, de azzal meg lehet beégek.

Ötletek?



2023. szept. 21. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj be neki, felesleges.


Viszont van egy rossz hírem, a párodnak nagyon bejön a nő, és benne van a pakliban, hogy a csaj zöld jelzése után ugrani fog.


Én is folyton ezen kattognék, tehát megértelek.


Mérlegelj, és ha számodra ez túl sok (illetve a barátod sem tud megerősíteni abban, hogy már nem szereti őt), akkor a saját lelki nyugalmad érdekében inkább szakíts.

2023. szept. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem itt nem volt szó szerelemről, csak nagyon vonzónak találta. És szerintem a nőnek továbbra sem kell, csak játsza az agyát, gondolom figyeli hogy a párom ha már foglalt, így is hatással van-e rá.
2023. szept. 21. 15:32
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Tök mindegy, hogy szerelem vagy vonzalom, vagy egó van mögötte egyszerűen te vagy a szamárka.

Akármit csinálsz, akkor se fogsz neki úgy kelleni, mint a másik nő. Döntsd el hogy jó-e neked a másodhegedűs szerep és aszerint cselekedj.

2023. szept. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Ne szólj be neki, azzal csak magadat járatnad le, és parodhoz is könnyen visszajuthatna.


Ha rátok mosolyog, csak mosolyogj vissza.

Egy becsületes vagy szerelmes férfihez pedig a külső önmagában nagyon kevés a megcsaláshoz

2023. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Tartsatok ti összejöveteleket és ne hívjátok a nőt.
2023. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy normalis ferfi tudomast sem vesz arrol a norol, akirol korabban lepattant. Itt tenyleg egy platoi szerelem van a hatterben, ezert tud hatni ra. Ha pedig nyitna fele a no, akkor nem dilemmazna sokat, hogy elete szerelmet, vagy teged valasszon. Akkor mar nagyon lutri lenne, hogy meddig menne el.
2023. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#4: LOL, az elejétől fogva érzelmi síkon csalja a kérdezőt. Miféle becsületről beszélsz? :D

De ha már arról van szó, ha az a másik nő kell neki, nincs túl rajta, akkor a helyes az lett volna hogyha nem szédíti a kérdezőt. Mivel megtette így egyáltalán nem becsületes ember.

2023. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5 vagyok, szerintem sem téged választana ha helyzet lenne…

Ha tisztelettel lenne rád miközben a nő illegeti magát előtte kioffolná határozott tettel/ vagy szavakkal.

2023. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ezért nem kell mindent megbeszélni a múltról. Amúgy sajnos tényleg benne van hogy még nem volt meg úgyhogy ha lesz esélye megteszi. Vannak ilyen kisfiúk akiknek az kell akit nem kaphatnak meg. A nő meg biztos nyit felé, mert le akar győzni téged, nem feltétlenül jön be neki a párod, de így, hogy van valakije, már neki is kell.
2023. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát nem ilyen válaszokra számítottam :( Azt gondoltam velem van a baj, amiért túl féltékeny vagyok.

Amikor ezt az egészet megtudtam, a párom csak annyit mondott, hogy amikor másodszor is visszautasította a nő, végleg lezárta magában. De én meg abból indulok ki, hogy ha egyszer valakit vonzónak találunk akkor általában később is annak látjuk.

Sajnos nálunk nem tudunk ilyen nagyobb összejöveteleket tartani helyhiány miatt.

2023. szept. 21. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!