Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet kezdeni azzal, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni azzal, ha így viselkedik?

Figyelt kérdés

Én is és a férjem is most váltottunk munkahelyet. 7 év után a váltás nyilván furcsa és nagyon-nagyon stresszes. A hely, ahová kerültünk messzebb van, és az adminisztráció sem az igazi, de nagyon jól fizet. A munkakör is szuper. A negatívumok ellenére én pozitívan állok hozzá.

Viszont a férjem nem. Ő minden kisebb semmiségen felhúzza magát. Állandóan panaszkodik, neki mi nem tetszik és folyton valamit leszól. Már unom egész nap a panaszkodását hallgatni.

Pont azért hagyta ott ő is a korábbi helyét, mert már utálta. Ugyanígy hisztizett, ahogy most is.


Nem tudom miért ilyen, de már több, mint fél éve biztosan tart. Pszichológushoz nem akar menni, velem sem mindig akarja megbeszélni a gondjait, sem semmi másra nem nyitott. Van hobbija, leköti magát, mégis mindig a savanyú szövegét kell hallgatnom. Mint egy 0-24 energiavámpír. Mit tehetnék? Hiába beszéltem vele szépen, csúnyán, akárhogy. Nem segített.



2023. szept. 28. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kiégett, lehet teljesen más fajta munka kellene neki, lehet pihenés és főleg szakember. Ha sehogyse vevő rá egyik füleden be másikon ki, vagy adj neki ultimátumot: ha nem fejezi be, nem megy el terápiára és főleg nem javul elhagyod! Ha az sem hatja meg, akkor pakolj össze neki/magadnak azt arrivederci.
2023. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1 hónapig pihentünk a két munkahely között. Akkor is ugyanezt csinálta. Mondtam neki, bármilyen munkát választhat. Sőt, azt is mondtam, hogy ha akar, tanulhat is. Mindenre vevő vagyok. Semmi se volt jó neki. Semmit sem akar elkezdeni, se kipróbálni se semmi. Folyton ideges, hisztis és csak mondja. A végén már össze kell vele veszni, hogy csendben legyen.
2023. szept. 28. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé depresszió gyanús a dolog. Mondanám, hogy szakemberhez kéne fordulni, de ugye írtad, hogy nem hajlandó rá.


Őszintén? Franc se tudja. Talán ha jelzed neki, hogy akár a kapcsolatotok is kárát láthatja ennek a toxikus viselkedésnek, akkor talán hajlandó változtatni..

2023. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazon a munkahelyen vagytok, vagy hogy jött össze, hogy ugyanakkor változttatok? Amúgy mi a baja az új munkával? Mert lehet, hogy akkor ez a munkahely sem neki való, ilyen is van. Én is januárban kezdtem egy új helyen és már a felmondási időmet töltöm, mert rájöttem, nem nekem való. Szóval azt kéne kideríteni, hogy mit szeretne.
2023. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es, egy önálló felnőtt emberről van szó. Menjen és derítse ki nyugodtan, hogy mi és hol és mennyire és miért tetszik neki. Nekem teljesen oké. De ehhez minek hisztizni? Ezt meg lehet tenni nyugisan is, szerintem.
2023. szept. 28. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen helyzetek kezelése nehéz lehet, különösen akkor, ha a partner ellenálló vagy nem hajlandó változtatni a viselkedésén. Az alábbiakban néhány javaslatot találsz arra, hogyan kezelheted a férjed viselkedését:


1. **Nyugodt kommunikáció**: Próbáljatok nyugodtan és empatikusan beszélni erről a helyzetről anélkül, hogy hibáztatnátok egymást. Kérdezd meg őt, hogy miért érzi magát így, és hallgass figyelmesen a válaszára. Fontos, hogy ő is érezze, hogy meghallgatod.


2. **Keresd a gyökereket**: Az ő viselkedésének a gyökerei lehetnek a stressz, a munkahelyi problémák vagy más személyes okok. Próbálj rájönni, mi okozza a frusztrációját, és talán együtt kereshettek megoldást.


3. **Párterápia**: Ha a kommunikáció nem segít, és a probléma mélyebb vagy tartós, akkor érdemes lehet párterápiára gondolni. Egy párterapeuta segíthet nektek megérteni a viselkedési mintáitokat és megoldásokat találni a konfliktusokra.


4. **Saját önellátás**: Az sem jó, ha te is lemerülsz az energiavámpír viselkedése miatt. Fontos, hogy gondoskodj magadról, és találj olyan tevékenységeket, amik feltöltik és kikapcsolják a mindennapi stresszt.


5. **Idő és türelem**: A változás időbe telhet. Ha a férjed nem hajlandó vagy nem tudja megváltoztatni a viselkedését, akkor talán időre van szüksége ahhoz, hogy rájöjjön a változás szükségességére.


6. **Külső segítség**: Ha a viselkedése negatív hatással van a kapcsolatotokra és az életedre, fontolóra veheted a kapcsolat megszakítását, de ez a döntés sosem könnyű, és átgondolt lépésnek kell lennie.


Fontos megérteni, hogy te csak saját magadat tudod változtatni, és a férjed viselkedése iránti reakciód is te irányítod. A kommunikáció és a türelem segíthet, de ha a helyzet tartósan rossz, fontos lehet gondolkodni a saját jólétedről és boldogságodról is.

2023. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
23%
Tereld az étrendeteket a természetes táplálékok irányába, és dobálj ki minden feldolgozott "élelmiszert". Ez a felborult bélflóra miatti depresszió kezdeti szakasza.
2023. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!