Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mièrt nem tudom megtanulni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mièrt nem tudom megtanulni a fèrjem anyanyelvét? 33L

Figyelt kérdés
A férjemnek nem magyar az anyanyelve, hanem arab. Olvasni is nehèz, és bár nagyon szeretem hallgatni ahogy telefonon beszélget az anyukájával, meg imádom azokat a szép betûiket is, de egyszerûen nyelvi analfabéta vagyok hozzá, beletört a bicskám. Próbálkoztam pedig tanárral is, de nem volt sikeres tanár. Tudok pedig oroszul, spanyolul, angolul. Azok mennek. Amikor elkezdtem tanulni az arabot, a kedvesem elmondta a családjának hogy tanulok (gondolom puszta öröm vezérelte) de nem sült el jól: most akkora a nyomàs rajtam (mert elvárják), hogy már csak a stressz miatt is amit eddig megjegyeztem, azt sem èrtem meg a párbeszèdekbôl. A férjem meg egy csupa szív jóember, tele jó tulajdonságokkal, de ô saját maga nem tudja olvasni az arab íràst, és rettenetes tanár, semmi èrzéke (sem kèsztetèse) nincs, hogy engem nyelvtanulás tèren kisegítsen. Tippek?

2023. szept. 30. 05:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Na meg az is kèrdès hogy mit kezdjek ezzel az elváràssal, meg nagyon nyomaszt.
2023. szept. 30. 05:27
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
A saját anyanyelvén írt szöveget nem tudja olvasni??
2023. szept. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, mert angol nyelvû iskolàba járt, és csak beszèlik otthon az arabot. (Megjegyzem a szülei tudnak olvasni rendesen, csak ô nem tud.) Kèrem a hületlenkedô kommentektôl tessék megkímélni.
2023. szept. 30. 05:56
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Vállald fel, hogy ez (egyelőre) nem megy. A párodnak anyanyelve, mégsem tud olvasni rajta, hogy lenne reális így a feléd támasztott (vélt vagy valós) elvárás? Nekem az a tapasztalatom, hogy kisgyermekkorban ugyan megy egy nyelv elsajátítása csak hallás alapján (bár akkor is anyanyelvi környezetben vagy 2-3 éven keresztül, és nem tudod máshogy megértetni magad), míg felnőttként már szükségünk van arra, hogy leírjuk a tanulnivalót, nincs kapacitásunk arra, hogy kettéválasszuk.
2023. szept. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem fog ez falat húzni a rokonok és énközém? Attól félek hogy ez még gond lesz a jövôben :(
2023. szept. 30. 06:33
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg egy profi nyelvtanár nem tud segíteni? Ha oroszul megtanultál, akkor ez is menni fog!
2023. szept. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Beszéljen veled csak arabul...megtanulod.
2023. szept. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Ha kell a pènzes arab pali akkor izzadj meg èrte.. te is tudod moert valasztottad. Amugy hangzasra az adab kimondottan agressziv tamado jellegu ..
2023. szept. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%
Lesz ettől idővel nagyobb gondod is, ha tönkre megy egyszer a házasság. Nyugodtan megsértődhetsz.
2023. szept. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
Ha sikerülne megtanulnod arabul, akkor is a férjed tulajdona lennél.
2023. szept. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!