Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mièrt nem tudom megtanulni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mièrt nem tudom megtanulni a fèrjem anyanyelvét? 33L

Figyelt kérdés
A férjemnek nem magyar az anyanyelve, hanem arab. Olvasni is nehèz, és bár nagyon szeretem hallgatni ahogy telefonon beszélget az anyukájával, meg imádom azokat a szép betûiket is, de egyszerûen nyelvi analfabéta vagyok hozzá, beletört a bicskám. Próbálkoztam pedig tanárral is, de nem volt sikeres tanár. Tudok pedig oroszul, spanyolul, angolul. Azok mennek. Amikor elkezdtem tanulni az arabot, a kedvesem elmondta a családjának hogy tanulok (gondolom puszta öröm vezérelte) de nem sült el jól: most akkora a nyomàs rajtam (mert elvárják), hogy már csak a stressz miatt is amit eddig megjegyeztem, azt sem èrtem meg a párbeszèdekbôl. A férjem meg egy csupa szív jóember, tele jó tulajdonságokkal, de ô saját maga nem tudja olvasni az arab íràst, és rettenetes tanár, semmi èrzéke (sem kèsztetèse) nincs, hogy engem nyelvtanulás tèren kisegítsen. Tippek?

2023. szept. 30. 05:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

Egyik ismeròsöm arab szakra járt egyetemre, állítólag néma szaknak hívják, nagyon kevés embernek sikerül ott rendesen megtanulnia, ő is szakot váltott végül. Szóval alapvetően nem egy könnyű nyelv.


A megoldás egyébként a #7-nél van.

2023. szept. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
Ne add fel.
2023. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az is a baj, hogy elvárásaid vannak magaddal szemben és stresszel, hogy mit gondol a férjed és a családja, hogy nem haladsz jobban. Próbáld meg ezeket elengedni, beszélj a férjeddel és valószínűleg ő is meg fog erősíteni benne, hogy semmi baj nincs azzal, hogy jelenleg ennyit tudsz és nincs határidő. Próbáld meg a saját kedvedért, hobbiból tanulni, mert amúgy is tetszik a nyelv. Akár megpróbálhatod Duolingón is, én ott kezdtem el hobbiból olaszul tanulni és tök jó, mert játékosan tudsz haladni. Ha már valamennyire megy, egyszerűbb párbeszédeket tudsz gyakorolni a férjeddel is. Lehet tanárnak nem jó, de biztos szívesen segítene a gyakorlásban időnként. Nem baj ha lassan haladsz, csak legyél kitartó és ha csak napi pár szót/kifejezést tanulsz meg, egy év alatt az is már érezhető fejlődés.
2023. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem kifejezetten jó a nyelvérzékem, de kötve hiszem, hogy valaha is meg tudnék tanulni arabul. Folyékonyan beszélek angolul, német is menne (de azt mindig utáltam, nem használtam, így kb. középfokú nyelvvizsga után el is felejtettem), és Duolingoval tanulok spanyolul, ami már elég jól megy (persze nagy szerepe van ebben annak, hogy nagyon tetszik a nyelv).


Az én barátom is arab, pár szót megtanított, de ennyi. Az arab a világ egyik legnehezebb nyelve (tudom, a magyar is). Duolingoval ezt nem lehet megtanulni. Az írás, a kiejtés, a nyelvtan, minden nehéz benne, plusz rengeteg a dialektus. A standard arabnak nem sok köze van pl. a tunéziai arabhoz.

2023. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!