Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg gondot okozhat, hogyha a barátomnak mindent szeretek elmondani, és rengeteg dolgot csinálunk együtt?

Figyelt kérdés
Olvasgattam tanácsokat internetes oldalakon a hosszú és boldog párkapcsolathoz, meg pár könyvet is vettem ebben a témában. És nagy megdöbbenésemre mindenhol az szerepel, hogy meg kell őrizni a titokzatosságot, és vannak dolgok, amiket nem szabad elmondani a párunknak (pl.: szőrtelenítési szokások; mennyire voltunk csúnyák kamaszkorunkban; mi történik a nőgyógyász rendelőjében; ne mondjuk ki, ha egy férfi az utcán/TV-ben megtetszik; ne mondjuk el, hogy mikor megyünk fodrászhoz; menstruációról; ne beszéljünk róla, ha hasmenésünk van, ha székrekedésünk stb...). Meg azt írják, hogy ne öltözködjünk egymás előtt; ne fürödjünk egymás előtt; ne vásároljunk együtt ruhát; soha ne kérjük meg soha a párunkat, hogy vegyen nekünk tampont; ha reggel választanunk kell, hogy reggelit csinálunk a párunknak vagy csinosan felöltözünk, akkor az utóbbi válasszuk és még hosszan folytathatnánk a sort. De nálunk ez totál máshogy működik. Persze nem az első randin kerültek szóba a dolgok, de később kérdezősködött a párom, hogy hogyan szőrtelenítek, kérte, hogy mutassak magamról fiatal kori képeket, ha fájt a hasam, megkérdezte, hogy sikerült-e wc-znem, amikor nőgyógyászhoz kellett mennem, elkísért, és utána megkérdezte, hogy mit csinálnak ott bent, megkérte, hogy magyarázzam el, hogy mit jelent a tamponnál a mini/normál stb és mutassam meg, hogy hogyan helyezem fel; egyszer náluk lettem beteg, és rettenesetesen görcsöltem, és csak egy tampon volt nálam, mert nem akkor lett volna ideje, és megkértem, hogy ugorjon le a közeli boltba, mert én nem tudtam volna elmenni; ha az utcán megtetszik egy férfi mindig észreveszi a barátom, mert kiül az arcomra szerinte egy komisz mosoly, és hát nem tagadom le, hiszen nem vagyok vak, ahogy ő sem; reggelente egymás előtt öltözünk stb... Mindent fordítva csinálunk, mint a tanácsok szerint kellene. Tényleg gondot fog ez okozni? Igazából a szüleimtől, rokonságomból vettem azt a példát, hogy a párunk előtt semmit nem titkolunk, mert eléggé nyitott az egész családunk, így nálunk megszokott, hogy a férj segít szőrteleníteni a feleségének, akár vacsora közben is megbeszélik, ha a családban valakinek emésztési gondjai vannak, nagybevásárláskor betétet, tampont vesz a férj/fiú gyerek, mindenfelé elkísérik egymást, a férjek megdícsérik a szép nőket, a feleségek a kívánatos férfiakat; apás szülések voltak stb... És mindannyian boldogok. Nem gondoltam volna sohasem, hogy nem így kellene egy párkapcsolatban élni. De lehet, hogy mégis? Mit tegyek? Mostantól legyenek új "szabályok"? Legyek zárkózottabb, titokzatosabb?
2010. okt. 18. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
teljesen normálisak vagytok ne aggódj. az én szüleim is ilyen nyitottak, és emiatt én is ilyen nyitott vagyok ilyen témákban. különben is ma már mindenkinek több a szabad ideje mint mondjuk 100 éve, és ráérnek ilyenekkel foglalkozni. teljesen jó, hogy ilyenek vagytok. együtt fogtok maradni továbbra is. nem mindíg az a jó, ami a könyvben van. minden ember más és más. ha minden olyan lenne mint a könyvekben, ott már gondok lennének.
2010. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezeket komolyan könyvekben olvastad? Nem véletlenül női magazinokban? Mert nem tudom elképzelni hogy szakkönyvekben ilyesmit papírra vetnek. Egy kapcsolat alapja a bizalom, ahol semmit sem kell eltitkolni a másik előtt. Manapság inkább az a gond a párkapcsolatokkal, hogy nem kommunikálnak eleget, nem beszélik meg a gondokat. Szerintem így a jó ahogy ti csináljátok. Mi is így teszünk, mindent meg tudunk beszélni, és szerintem ez a bizalom jele, hogy tényleg nincsenek tabu témák. Szerintem felejtsd el azokat a baromságokat amiket olvastál :)
2010. okt. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem pedig nagyon fontos a nyitottsag, maskepp nem tudok elkepzelni egy kapcsolatot vagy akar baratsagot...
2010. okt. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó dolog ez :) !
2011. nov. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!