Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek egy olyan "lánnyal"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek egy olyan "lánnyal" aki direkt vitát generál folyamatos?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy összejöttem egy "lánnyal". 5éve vagyunk együtt, már az eleje sem volt fényes de belementem. Bár az elején tette a szépet, behálózott teljesen. Utána jöttek a lelki rombolások amik folyamatos érzelmi terrorból, vitagenerálásból, önbizalomrombolásból és egyéb nyalánkságokból tevődik össze.

Sajnos nincs senki akihez fordulhatnék, ha bárkivel barátkozom akkor elülteti a fejembe a gondolatot, hogy ő rossz és ártani akar nekem majd a háttérből szétszedi a kezdeti baráti kapcsolatot aztán pedig rám fogja, hogy az én hibám volt és mekkora szar vagyok. Szüleim nincsenek. Meghaltak. Folyamatosan vitát is generál mondvacsinált indokokból és ha elmegyek tőle jön utánam vagy hangosan mond addig olyan személyes dolgokat amikkel tudja, hogy felhuz. Sokszor magamba folytom a dolgokat és már érzem, hogy ezt a szervezetem nem bírja, sokszor remgek és folyamatosan megvan feszülve az egész testem. Teljesen stresszben élek 3éve. Ha pedig kiadom a felgyülemlett stresszt vagy beszállok a vitába akkor addig folytatja míg ő nem "nyer" ha pedig esetleg én "nyerek" a vitába akkor pedig akkora hisztirohamot csap és elkezdi magát sajnáltatni, hogy én érzem megint csak szarul magam.

Értem én ha ez most forditva lenne akkor a lányhoz egyből rohanna mindenki, hogy segítsen neki mert már ilyenre is volt példa, hogy ő bebeszélte magának, hogy én megcsalom mert beszéltem egy másik csajjal és megvigasztaltam a szerelmi bánatából aztán konkrétan elhagyott és azt adta be minden hozzámtartozónak, hogy én vagyok a legszarabb ember a világon. Szóval aki nem ismeri teljesen annak teszi a szépet. Akiből érdeket akar generálni vagy nem tudom...

Valamiért viszont nem tudok tőle szabadulni. Sokszor fenyeget azzal is hogy elhagy mert tudja hogy én nem akarom és az neki ilyen ütőkártyája.

Teljesen elveszettnek érzem magam. Sokszor gondolok a halálra.

Ja takaritani is csak ilyen látszatból takarít. Konkrétan semmit nem csinál csak fekszik meg eszik egész nap.

Volt egy nagyon jól kereső vállalkozásom is amit addig építettem ameddig távol voltam tőle. Odaköltözött hozzám és szépen tönkre is tette a biztos jövedelmet aztán persze ezt is rám akarja kenni és beleköt ebbe is, hogy jó lenne megint az ami akkor volt.

Multkor kitakaritottam patyolat tisztára a szobát és megkértem, hogy vigyázzon rá. Le sem szarta. Ugyan ugy benthagyja összegyürve a ruháit, ugyanugy ha lecsöppen valami csak elkeni és ugyhagyja. Ha szólok neki akkor megint csak nekem áll, hogy én pszichopata vagyok mert folyamat szólok neki de engem ez nagyon zavar hogy megcsinálom a rendet és ő pedig nem hajlandó vigyázni rá. Én konkrétan MINDENT megcsinálnék csak tisztelettudó, szeretetteljen kapcsolatot kellene neki adnia. Minden mást alátettem de minden ugy el is szúrt a vitákkal és azzal, hogy folyamatosan stresszeltetett és nem tudtam/tudok tiszta ésszel gondolkodni.

Valaki kérem segítsen mert ebbe bele fogok....



2023. okt. 8. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

jézusom már...nálad lakik,érzelmileg terroriz

ál,miért is nem raktad még ki a szűrét?

hogy segítsünk? az ilyennel szakítani kell és kész

2023. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts, ha zaklatna, fenyegetőzne jelentsd fel!
2023. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg te társfüggő/kapcsolatfüggő vagy, addig ez nem fog változni. És a nő erre már régen rájött! Így nyert ügye van.

Egy valamit tehetsz.

Ha a te lakásodban éltek akkor kirakod a nőt, és kitartasz a döntésed mellett bármennyire is rossz lesz eleinte.

Ha a nőé a lakás, akkor költözz el és vissza se nézz!

Különben tényleg rá fogsz erre menni mentálisan.

De sanszos hogy a társfüggésnek is oka van, nem véletlenül alakult ki nálad. Ezek gyerekkorban alakulnak ki, a rossz kötődési minták miatt, ahogy a szüleid mellett szocializálódtál. Neked pszichológushoz kellene járni, mert egyedül nem vagy képes kilépni ebből a helyzetből, bár már legalább reálisan látod hogy egyre inkább lehúz ez az egész "párkapcsolat".

A pszichológus is csak annyit tehet hogy rávilágít a rossz beidegződésekre, de az érdemi munkát neked kell elvégezni.

Úgyhogy kövesd a mondást, miszerint "segíts magadon Isten is megsegít"!

Neked kell lépni valamerre, mert ezt senki nem tudja helyetted megcsinálni.

2023. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

Először is: Van bármi értelmes indokod arra, hogy miért nem szakítasz?


Másodszor pedig: Annyira jól előadod, hogy te mindenben tökéletes vagy, a nő pedig egy velejéig szemét állat... Én meghallgatnám az ő verzióját is.

2023. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jogi segítségnyújtó osztály, ami területileg illetékes.


Felkeresheted akár a családsegítő szolgálatot, de talán azzal érnél el inkább eredményt, ha gyámság alá tudnád helyeztetni.


Pert indíthatsz, mint közigazgatási szabálysértés. Vagy akár a jegyzőnél írhatsz, hogy birtokvédelemre szorulsz, stb.


Tanúk egyáltalán nincsenek? Ha nem dolgozol, akkor miből élsz meg? Keresetpótló juttatásban nem részesülsz a munkaügyi központtól? Az aktív korúak ellátása sem jár?


Hogyan tartod fenn magadat a mindennapokban? Írjál akár privátban, ha minden lehetőséget kimerítettél, amit írtam!

2023. okt. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bántalmazó kapcsolatban férfiak is élhetnek. Én nőként éltem át hasonlókat, szóval tudom, hogy milyen rohadt nehéz lépni még akkor is, ha józan ésszel tudod, hogy muszáj. Ne hidd azt, hogyha nő lennél, akkor rohannának segíteni, senkit sem érdekel, kaptam én az ívet a nyílt utcán is. Arról nem is beszélve, hogy a szégyenérzet és a félelem mennyire vissza tart, hogy erről beszélj, szerintem ezt te is tudod. Megmondom mi a szomorú igazság, senki nem fog segíteni, neked kell elhatározni magad, és a sarkadra állni. Mert itt a kapcsolat mentése nem opció. Normális vagy, hogy a halálra gondolsz? Nem ezt érdemled, ezt csak elhitette veled. Elhagyni sosem fog, mert már meg tudott törni, neked kell őt elhagyni. Szakemberhez lehet, és érdemes fordulni, én is megtettem. Ő segíteni fog, de lépéseket tenni neked kell. Arra lélekben készülj, hogy igen, ahogy írtad is, minden szarnak el fog hordani. Nekem is ne tudd meg mik jutottak magamról a fülembe. De úgy voltam vele, hogy lesz@rom, aki neki hisz, az annyit is ér. Ha adhatok még tippet, legyen bizonyítékod, csak a biztonság kedvéért. Pl hangfelvételek, jól jöhet. Ez egy hosszú, és nehéz út, de végig kell csinálnod, saját magadért. Kitartást hozzá!
2023. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tipli tőle.
2023. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

"Valamiért viszont nem tudok tőle szabadulni. Sokszor fenyeget azzal is hogy elhagy mert tudja hogy én nem akarom és az neki ilyen ütőkártyája."


Ezt jól látod, és ő is jól látja, ki is használja ellened. Tehát én is érzek itt erősen kapcsolatfüggőséget az esetedbe, holott ilyen nővel nem szabad együtt maradni, mert csak egyre rosszabb lesz az egész. Tipikus bántalmazó kapcsolat.

Egyébként rendesen kimaxol mindent, van itt manipuláció, szabotázs, gaslighting, az is bájos amikor ő vádol téged pszichopátiával. A háztartási teendők is abszolút egyenlőtlenek, gondolom az anyagi oldal is hasonló lehet. Ez a folyamatos idegállapot, vitázás pedig már magában is probléma lenne, ha a többi nem lenne meg. Ismerem ezt a típust, folyamat játszmázik, nyerni akar, és ehhez bármi erkölcstelen nemnormális eszközt is be fog vetni, lásd hazudozás, hülyének nézés, kiforgatás. Tényleg alattomosan sunyi, és ami mégnagyobb gond, a folyamatos feszültség élteti.

Jól mondják, menekülj! Egy rendes párkapcsolat nagyon nem ilyen, és nála csak jobbat fogsz találni. Egyszerűen annyira együttáll annyi elvetemültség, hogy itt nincs mit tenni csak hogy kirakod és lezársz vele mindent.

2023. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul tarsfuggo a kerdezo, nekem ez inkabb traumakotodes.
2023. okt. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Le lehet ismét lepontozni, de én azért mondtam, hogy meghallgatnám a másik felet, mert rólam is hasonlóan írt az exem. Én voltam az, aki "fenyegeti", hogy elhagyja, rombolja, érzelmileg bántalmazza, "veszekedést generál", pedig természetesen ennek nincs oka + az is tipikus volt, hogy előadott egy igénytelen koszvirágnak, meg ribizlinek, szóval módszeresen írt le egy nőiességet és becsületet minden fronton nélkülülöző, kb. állati szinten lévő szörnyetegnek. A valóság pedig az volt, hogy ő volt a bántalmazó. Én olyanokat kaptam tőle, hogy trágár, mocskos beszéd, zsarolás, nemi erőszak, ha pedig szakítani próbáltam, akkor öngyilkossággal és veréssel is fenyegetett + a családomat, barátaimat zaklatta.

Nemcsak vele tapasztaltam ilyet, hanem két barátnőmnek is volt hasonló pasija. Az egyiket konkrétan előadta a pasi egy össze-vissza beszélő, erkölcstelen, becstelen, sértegető embernek, aki mellesleg még egy mosdatlan ribi is, közben tényszerűen tudtam, hogy hazugság, amit mond, és ő építette le a barátnőmet, és ő csalta össze-vissza.

A másik pedig konkrétan többször is pofozta a barátnőmet, de mégis előadta, hogy ő ezt "érzelmi bántalmazásra" adta válasznak, és a barátnőm váltotta ki belőle azt, hogy kiforduljon magából, ő tette tönkre.


Szóval azóta én nagyon óvatos vagyok, amikor egy pasi egyoldalúan előadja a nőt valami ocsmány szemétnek, saját magát pedig áldozatnak, aki tökéletesen megad mindent a nőnek (a nemi erőszakoló párom is előadta magát, hogy ő mindent megadott, én meg hálátlan vagyok). Valamiért minden történetben ugyanazok a motívumok fordulnak elő, gőgös, mocskos, beképzelt, óriásbébi szinten lévő, koszos/igénytelen/takarítani képtelen nő. Szóval vannak fenntartásaim.

Másrészt pedig, amikor fordított nemekkel van a szituáció, és a nő a bántalmazott, akkor sokszor azért nem mer kilépni, mert fizikai fenyegetettséget él át, vagy anyagilag ki van semmizve. Ez pedig valljuk be, hogy férfi áldozat esetében ritkább. Létezik, de jóval ritkább. Ismerem a bántalmazás pszichológiáját, és, hogy egy bántalmazó leépíti módszeresen az önbizalmat, és tudom, hogy férfival is megtörténhet (láttam több olyanra is példát, ahol valóban kizárólag a nő volt a bántalmazó). De akármilyen nemű a bántalmazott, eljön az a pont, ahol minden ellenére a saját felelőssége az, hogy kilépjen. Ha már felismerte, hogy mi történik, mit tesznek vele, de ennek ellenére tudatosan marad a helyén, akkor egyre kevésbé nevezhető áldozatnak, pláne, ha nincs közben objektívan kiszolgáltatva.

Megjavítani az ilyen kapcsolatot lehetetlen.

2023. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!