Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl szigorú vagyok ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl szigorú vagyok ilyen téren. Hogyan változtassuk? Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve vagyunk együtt. Engem nagyon zavar a rendszeres ivászat. A probléma az hogy mindenkinek más a rendszeres. Nekem sok hogy heti egyszer bódultságig issza magát. Nem imbolygó, nem értetlen, de kicsit berúg. Azért néha előfordul hogy nem bir kb beszélni sem.

Ezt általában akkor teszi mikor nem vagyunk együtt. Voltak idők, hogy megérkeztem hozzá és ha paprikás volt a hangulat inkább elment a barátjához inni. Mikor jöttem hozzá már úgy jött a munkából kora este hogy megy hozzá inni . Nem buliznak, csak elmennek iszogatni, de nem áll meg egy-két sörnél. Kikell engedni a fáradt gőzt jön a magyarázat. Ami oké, de zavar hogy addig iszik míg fejebe nem száll. Rengeteg veszekedés volt, volt hogy annyira kezdegettem belé hogy bántalmazás lett belőle, de hagyjuk, kiprovokáltam.

Nyilván ezekből a sorokból lelett szűrve, hogy a hülyéje meg is érdemelte.

Ez már 2 honapja nem történt meg mégha veszekedtunk is, bánja és én is. Viszont ugyanúgy zavar. Megszólom és azt kívánom bárcsak ne úgy lenne hogy iszik. Én is szoktam szórakozni, osszeulni a barátokkal és inni, de hát az max havonta 1x van, sőt.

Ma buli van a városban és benne lettem volna hogy kicsit együtt iszogatni, de tudom hogy tegnap ivott így annyira felbosszantott hogy mi a fenéért kellett ha ma úgyis szóba jöhetett volna. Veszekedés közepette haza jöttünk majd míg telefonáltam szó nélkül lelépett. Azthittem csak elugrik valamiért egy barátjához de nem jött haza, majd kiderult kiment a többiekkel ha már én mérges lettem hogy inni kezdett ma is. Még előttebhazafele mondtam, maradjon ha akar én hazamegyek. Beadta hogy ő velem akar lenni, de végül mégis szó nélkül lelépett. Megérdemelten a szigorúsagom miatt? Lehet. De hogy hetente berúg az egész évben van. Ha nem így lenne és tegnap ivott volna és ma is szórakozunk egyet nem szólok semmit. De minden héten így van.

Nem bírom elfogadni. Lehet nagyon régimódian próbáltam rá hatni eddig ( bár próbáltam észérvekkel is), így ma azt gondoltam megértéssel próbálok közeledni felé és elmondom mennyire aggódok hogy rosszabb lesz és nem egészséges. Bár ezt már tudattam vele de sajnos az ókori módszereimmel, megszidással (nem kisgyerek, tudom). Viszont annyira megbántott hogy szó nélkül itt hagyott ráadásul mikor felhívtam és kértem sétáljon vissza értem mert sötétben nem megyek ki egyedül azt a választ kaptam ha akarok menjek ki, nem kisgyerek hogy megmondom neki hogy jöjjön vissza értem. Szarul esett. Lehet én nevelkedtem túl furán, de nálunk ilyen szituaciok elő sem fordultak. Nem is tudom kezelni, mint látható.

Harag van bennem, nem tudok kedvesen hozzá állni, főleg hogy régebben voltak dolgok amik miatt szintén türelmet kellett gyakorolnom sok veszekedés mellett. Azok komolyabban voltak ennél.

Kivagyok merülve, úgy örülnék ha nem lenne ez, de már talán mindenki ilyen.

Úgy érzem nincs már tekintélyem, amiért sokszor tettem is. Már nem tudom mitévő legyek.

29N 29F



2023. okt. 13. 23:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Még hozzátenném, hogy nagyon szeret, velem tervez, stb stb.

Mégis ez van, ami nálam nagyon korlátozza annak esélyét, hogy tőle legyen egyszer családom.

Szeretném, de túl sok a galiba ebből. Rettegek hogy rosszabb lesz.

2023. okt. 13. 23:23
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Te választottad, megérdemled, amit kapsz.


Normális férfiaknak pedig nem jut nő.


FIGYELEM!


Nők, ne írjátok már ki a panaszkos kérdéseket, ha csak és kizárólag ti tehettek arról, hogy milyen kapcsolatban vagytok! Mindig a nő választ, ő mond igent kapcsolatra, lánykérésre, házasságra, akkor tessék már normálisan dönteni és értékes férfit választani, mert unalmas a sok sírás.

2023. okt. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazad van én választottam hogy benne maradok, de nem lépek könnyen túl, nagyon tudok szeretni. Mikor "belehabarodtam" nem ez volt.
2023. okt. 13. 23:25
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Alkoholista, minek vagy még vele? Hülye vagy?



N

2023. okt. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a korombelieknek ez nem számít alkoholizmusnak. Talán nem is az, de engem zavar és kész. Nem tudom miért nem lehet úgy kikapcsolodni hogy nem iszunk sokat.

Lehet hülye vagyok igen.

2023. okt. 13. 23:34
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
2 de frusztrált vagy 😆
2023. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#5

Én is 29 vagyok. Nem, ez nem normális a mi korosztályunkban sem. A másik pedig, hogy ha normális is lenne, de valamiért te ezt nem tudod tolerálni, akkor teljesen mindegy, mert NEKED ez nem fér bele. Nincs ezzel gond, csak olyan partnert kell találni, aki hasonlóan gondolkodik. Meg tudlak érteni egyébként, ezt én is sokallnám, főleg ilyen hozzáállás mellett, amit ő tanusít. Én se tolerálom a rendszeres lerészegedést, édesapám alkoholista, nem bírok hosszú távon olyan embert elviselni magam körül, akinek ez ennyire a mindennapok része kell, hogy legyen. Talán ő még most nem az alkoholizmus tankönyvi példája, de egyenes úton halad arra. Nekem az a tapasztalatom, hogy ezen te nem tudsz változtatni, megszoksz vagy megszöksz lesz a megoldás. De ilyen fiatalon én nem kötnék egy ekkora kompromisszumot, már most rámész idegileg, mi lenne később. Mindamellett ez neki se jó, nem érti a problémát, csak azt észleli az egészből hogy állandóan bszogatva van a szerinte teljesen normális viselkedése miatt. Nem lesz ebben közös keresztmetszet szerintem.


#2

Neked pedig üzenem, hogy ha már mindenki ennyire "megérdemli amit kap", akkor te is befoghatnád, te tehetsz róla ha nincs nőd, pl ezzel, hogy állítólagos felnőtt férfiként annyit nem bírsz teljesíteni, hogy a saját életedért felelősséget vállalj, hanem mindent a nőkre fogsz. Szánalmas vagy.

2023. okt. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, de! Ez alkoholizmus. Keress egy normális pasit, aki nem iszik, és nem bántalmaz!!!

És nem, nincs olyan hogy kiprovokáltad.

Komolyan mondom, addog menj míg nincs gyerek!

2023. okt. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Te egyszerűen nem vagy normális, de komolyan. Olyan nincs, hogy kiprovokáltad, hogy bántson. Még őt mentegeted a baromságai miatt? Egy h@lye alkoholista, soha nem fog változni. Mégis mit szeretsz rajta? Ha vele maradsz, meg is érdemled a sorsod, de akkor ne panaszkodj.
2023. okt. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is és a párom is 29 évesek vagyunk. Nem tudom, milyen társaságban mozogsz, az általam ismert, velünk egyidősek körében egyáltalán nem tipikus az általad leírt eset. 2-3 ilyen alkalom egy évben talán általánosnak mondható, de hidd el, hogy a párod alkoholfogyasztási szokásai nem mondható átlagosnak, tényleg alkoholista a párod.


Láthatóan nem tudja a felgyülemlett feszültséget más módon levezetni (sport, meditáció,stb.), kérdés , hogy ezt meddig tűröd még? El tudnád képzelni, hogy együtt maradsz vele és ezt a példát látja a gyereketek maga előtt?


EL tudnád viselni, hogy probléma megoldás/megbeszélés helyett mindig iszik vagy elviharzik?


Tiszteld már Magad, hidd el sokkal jobbat érdemelsz ennél.


Ha 2 év után ezt csinálja, gondolj bele, mi lesz később (mind az alkohol, mind a problémák "meg nem oldása")...mert ez idővel csak rosszabb lesz, ne ringasd bele magad álomvilágba.

2023. okt. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!