Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire proaktívan próbálja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire proaktívan próbálja a párotok elérni, hogy jól érezzétek magatokat?

Figyelt kérdés

Alapvetően azt hiszem nem panaszkodhatnék, mert a kezdeti nehézségek után a férjem kezd mintaapává alakulni.


De úgy érzem, hogy ez túl későn túl kevés. Az előző párkapcsolatomat azért szakítottam meg, mert a párom “nem velem akart lenni”, hanem egy általa kitalált személlyel.


Most a férjemnél ugyanezt kezdem érezni - hat éve vagyunk együtt, most született meg a baba 4 hónapja -, azóta nem az én igényeimre reflektál, hanem valami - főképp a rokonai által közvetített - álomképre, ami nem én vagyok, nekem nem azok az igényeim, nem ezt szeretném, hiába próbálkozik.


Iszonyú magányosnak érzem magam, főképp attól, hogy a férjemnek, mint egy alkalmazottnak vagy távoli rokonnak, folyton mindent a szájába kell rágnom. Eddig ez nem volt gond, észrevette, ha háztartási munka volt és csinálta, most viszont teljesen bénának érzem és pont az ami miatt vonzó volt és őt választottam férjnek, mintha megszűnt volna.


Valószínűleg rosszul indultunk, mert sajnos pont a baba születése után kapta meg a phd bírálatokat és amíg itthon volt a gyerekágyas időszak alatt, addig mindkét nagymama folyton idejárt, hogy ő tudja írni, ettől valahogy nagyon rossz rutinra álltunk be, pl. elvileg 50 perc alatt van bent a munkahelyén, de valamiért 7-kor indul és fél 7-7-re ér haza.


Anyum nagyimat ápolja most, ezért csak anyósomra számíthatok, mint segítség, aki viszont munka után jön, 3-ra itt van és fél 7-7 - ig marad, mert neki ez így kényelmes, a végére meg ideszervez még legalább egy családtagot, aki hazaviszi. Ezért igaziból ebben sem vagyok biztos, hogy ez segítség-e vagy plusz feladat-e vagy örülök neki, de így nagyon soknak tűnik az egész gyereknevelés, és érzelmileg is kimerítő. Folyton hülyeségeken rágódok.


Nálatok is ilyen volt a baba születése utáni első időszak? Jobb lett később?


2023. okt. 27. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Te mennyire próbálod proaktívan elérni, hogy a párod jól érezze magát?


Csak mert kicsit önzőnek tűnsz a leírás alapján, én nem egészen érthető, hogy pontosan mi is a problémád. Konkrétan mi az, amit a párod nem tesz meg, vagy amit megtesz és bánt vele?

2023. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1 hagyom, hogy a munkájára koncentráljon. Hagyom, hogy egész napos hétvégi programjai legyenek.


Amit ő nem tesz meg? Nem mondja azt a rokonainak, hogy úgy jöjjenek, hogy ne plusz feladatot adjanak és kerülgetnem kelljen őket a lakásban, hanem akkor jöjjenek, amikor mondjuk el tudok menni alatta sportolni. Nem mond nemet a rokonoknak, akik jönni akarnak, akkor sem, ha már totál ki vagyunk borulva. Nem mondta egyszer sem azt, hogy nézz ki valami programot, amire szeretnél menni és nézzük meg, hogy hogyan tudjuk megoldani.


Ha kérem, akkor megteszi valószínűleg az utolsót (a rokonoknak nem mond nemet, cserébe az én családom is akkor jön, amikor alarnak). A babát hétvégente hajnalban, hogy én tudjak aludni, akkor is kiviszi sétálni, ha amúgy tök jól aludna bent. Ha hazaér, akkor egy órán át eszik első, második, harmadik vacsorát, addig csak fél füllel van a babával. Ha olyan nap van, akkor van, hogy csak 15 percet fürdet és ennyi az egész napi interakciójuk (meg az én gyerekmentes időm is).

2023. okt. 27. 10:34
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

"hagyod"

Ezek szerint nem vagy tisztában a "proaktivitás" fogalmával. Az nem azt jelenti, hogy hagyom hogy éljen vahy nem kötök belé, hanem hogy TESZEK a boldogságáért. TE mit TESZEL?


Amúgy mondd meg te a rokonainak, amit szeretnél. Csak infóként szólok, hogy a rokonainak is van saját élete, ami nem föltétlenül körülötted forog... Gondolom ők is akkor mennek, amikor tudnak, amikor szabad idejük van.


Az meg, hogy kiviszi a gyereket kvázi fölöslegesen... Ok, ez béna. De abba belegondolsz, hogy ezek szerint ő sem hétköznap (hiszen dolgozik), sem hétvégén (hiszen a gyereket pesztrálja) nem tudja kipihenni magát?


Ez az időszak nagyon nehéz egy anyának. De annak is nehéz, aki naponta utazik kétszer 50 percet, dolgozik 8 órát, aztán meg még foglalkozik egy csecsemővel is.


Én nő vagyok, de egyikre sem lennék képes. Sem az anyaságra, sem arra, hogy 8 kicseszett fárasztó óra után még egy síró csecsemővel foglalkozzak akár egyetlen percet is.


Ti viszont ezt vállaltátok.

2023. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Hagyom, hogy egész napos hétvégi programjai legyenek"


Ja, hogy szegény apuka hétvégente sem a gyerekével foglalkozik, hanem programokat csinál magának, hogy kipihenje a hét folyamán felgyülemlett fáradalmakat!?


Őszintén, miért kellett nektek gyerek? Biztos, hogy mindketten akartátok?

2023. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#3 Lehet a számolással is bajban vagy? ;)


8 óra munka + 2x50 perc utazás + 30 perc ebédszünet = 10 óra 10 perc, ő minden nap 11 és fél vagy 12 órát van el, ha bemegy.


És nem olyan kicseszett fárasztó az a nyolc óra, amikor ho-ban itthon van, hogy ne férne bele 50-90 perc sport. Van, hogy a zokogó gyerekkel bemegyek a hálóba, ahol dolgozik és azt látom, hogy jógázik.

2023. okt. 27. 11:01
 6/18 A kérdező kommentje:
#4 Igen akartuk, sőt ő akarta jobban.
2023. okt. 27. 11:02
 7/18 anonim ***** válasza:
32%

Hát ja, a munkában nem mindig az van, hogy az óra elüti az 5-öt (vagy ki mikor végez), erre a teljes iroda egy emberként zárja le a laptopját és fél perc múlva a lifteknél tolong mindenki. :D

Csomó plusz munka, elvégzendő feladatat be tud csúszni egy nap. Tudja, aki dolgozik.


Amúgy meg nem válaszoltál arra, hogy te mit teszel a párod boldogságáért? Az nem válasz, hogy nem bántod meg nem bsztatod, gondolom ő sem teszi. Szóval? Te mit teszel érte?

2023. okt. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mindig veszek neki olyan ennivalót, amit ő nem venne meg magának én meg nem ehetek.


Eleinte felajánlottam, hogy menjen el sétálni vagy aludjon egyet, amíg nem éreztem azt, hogy nagyon egyoldalú a dolog.


Igyekszem hétvégére olyan programokat szervezni, amiről tudom, hogy élvezi és ha nem sikerül, akkor úgy szervezni, hogy neki ne kelljen az egészen részt vennie.

2023. okt. 27. 11:18
 9/18 A kérdező kommentje:
#3 Amúgy most ahogy le akartam írni, hogy múltkor a fodrászhoz kellett igazodnunk, mert a férjem rokonának az volt a programja, jöttem rá, hogy a férjem 6 felnőtt női rokonából csak egy dolgozik főállásban és egy majdnem félállásban (26 óra hetente), a többiek háztartásbeliek vagy nyugdíjasok. De igen, nagyon
2023. okt. 27. 11:22
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ti egyáltalán nem ismeritek egymást és egymás igényeit. Borzalmas lehet így élni, főleg így gyereket vállalni, teljesen olyan érzésem van, miközben olvasom a soraidat, mintha csak élnétek egymás mellett, de nem együtt.


Miért azon van a hangsúly, hogy egymást mentegessétek a gyerekkel kapcsolatos tennivalók alól és kinek mikor legyen énideje? Szó nem esik arról, hogy hármasban, a gyerekkel csináljatok közös programokat, családként?


A leírásod alapján ti mindent csináltok, de semmit sem együtt.

2023. okt. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!