Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire proaktívan próbálja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire proaktívan próbálja a párotok elérni, hogy jól érezzétek magatokat?

Figyelt kérdés

Alapvetően azt hiszem nem panaszkodhatnék, mert a kezdeti nehézségek után a férjem kezd mintaapává alakulni.


De úgy érzem, hogy ez túl későn túl kevés. Az előző párkapcsolatomat azért szakítottam meg, mert a párom “nem velem akart lenni”, hanem egy általa kitalált személlyel.


Most a férjemnél ugyanezt kezdem érezni - hat éve vagyunk együtt, most született meg a baba 4 hónapja -, azóta nem az én igényeimre reflektál, hanem valami - főképp a rokonai által közvetített - álomképre, ami nem én vagyok, nekem nem azok az igényeim, nem ezt szeretném, hiába próbálkozik.


Iszonyú magányosnak érzem magam, főképp attól, hogy a férjemnek, mint egy alkalmazottnak vagy távoli rokonnak, folyton mindent a szájába kell rágnom. Eddig ez nem volt gond, észrevette, ha háztartási munka volt és csinálta, most viszont teljesen bénának érzem és pont az ami miatt vonzó volt és őt választottam férjnek, mintha megszűnt volna.


Valószínűleg rosszul indultunk, mert sajnos pont a baba születése után kapta meg a phd bírálatokat és amíg itthon volt a gyerekágyas időszak alatt, addig mindkét nagymama folyton idejárt, hogy ő tudja írni, ettől valahogy nagyon rossz rutinra álltunk be, pl. elvileg 50 perc alatt van bent a munkahelyén, de valamiért 7-kor indul és fél 7-7-re ér haza.


Anyum nagyimat ápolja most, ezért csak anyósomra számíthatok, mint segítség, aki viszont munka után jön, 3-ra itt van és fél 7-7 - ig marad, mert neki ez így kényelmes, a végére meg ideszervez még legalább egy családtagot, aki hazaviszi. Ezért igaziból ebben sem vagyok biztos, hogy ez segítség-e vagy plusz feladat-e vagy örülök neki, de így nagyon soknak tűnik az egész gyereknevelés, és érzelmileg is kimerítő. Folyton hülyeségeken rágódok.


Nálatok is ilyen volt a baba születése utáni első időszak? Jobb lett később?


2023. okt. 27. 09:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#10 Mert minden hétvégén (a férjem péntekenként nem dolgozik), közös program van vagy a férjem egyedül hagy a babával a reggeli sétát leszámítva.
2023. okt. 27. 11:27
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

És mielőtt gyereket vállaltatok, átbeszéltétek, hogy azt hogyan képzelitek el és ki/mennyi részt fog vállalni benne? Tudom, előre sok mindenre nem lehet felkészülni, de azért vannak dolgok, amiket muszáj megbeszélni és csak volt valami elképzelésetek, hogy mi lesz majd. Gondolom, nem csak úgy jött a gyerek és most álltok tanácstalanul, hogy hogyan tovább!?


Ha a férjed akarta jobban a gyereket, miért van az, hogy mégis szinte menekül előletek? Hacsak nem azért akarta, hogy te a gyerekkel foglalkozz és ő nyugodtabban élhesse az életét ... tényleg nem tudom, hogy mire gondoljak az alapján, amit leírtál. Továbbra is azt gondolom, hogy még egymás igényeit sem igazán ismertétek és úgy vállaltatok gyereket.

2023. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"a kezdeti nehézségek után a férjem kezd mintaapává alakulni."

Hogy lehetne mintaapa, ha alig van otthon?

Miért fogadsz el segítséget a rokonaitól, ha nem örülsz nekik?

2023. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
10-essel értek egyet: valahogy nagyon nem gondoltátok ezt át, hogy lesznek a hétköznapok, csak azt, hogy gyerek kell. Hogy a gyerek születésére fog esni a phd védése, ezt tudnotok kellett, hogy ilyen a munkaideje, ezt tudnotok kellett, hogy anyukádra nem számíthatsz, ezt tudnotok kellett. Nekem ez nem férne bele, hogy reggel 7-től este 7-ig nincs itthon, és még a hétvégén is külön programja van. Se rád, se a gyerekre nincs ideje, ez így egyre rosszab lesz. Anyósodat, rokonokat te is kordában tarthatod, én ezzel nem értek egyet, hogy a férj tegye helyre őket, ha otthon sincs, te találd ki, hogy lenne jó neked, mi lenne igazi segítség, mikor jönne anyósod, hogy pl. elmehess tornázni, lehet elég lenne már csak heti 2x, és taxival megy haza ha nem tud érte jönni rokon stbstb. Beszéljetek erről férjeddel sokat, sokszor, ne vádaskodva, ki mit szeretne.
2023. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Te kicsi mellett nem tudsz tornázni? Csak kérdés.

Természetesen ha lehetetlen akkor szólj az anyósnak, vagy együtt a férjeddel, hogy később menjen hozzád amikor mennél sportolni. A rokonokat pedig építsétek le, vagy kerek-perec jelentsd ki, hogy nem átjáró ház a tiéd, se szórakozóhely. Hagyj "dúlják-fúlják" magukat, ráérnek. Lehet még anyós se megy át többet, de a férjed akkor is a gyermeked apja, kutya kötelessége besegíteni munka után, hétvégén, mert nem fogod győzni. Nyilván ha nem fűl hozzá a foga akkor inkább döntsd el, hogy megszoksz, vagy megszöksz.

2023. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#14 Végig volt gondolva, csak nem így.


Az volt a terv, hogy egy évet én vagyok itthon, felet a férjem, mert ő is akart babázni.

A férjem átment heti 4 napra dolgozni, én is így mennék vissza. Anyum jön heti egyszer, anyósom még egyszer, férjem unokatesója még egy nap (Ez valószínűleg nem volt letisztázva rendesen, mert én úgy gondoltam, hogy segítenek, meg aztán számíthatunk rájuk akkor is, ha visszamegyünk dolgozni. De igaziból csak anyum segít, a többieknél azt érzem, hogy ők átjönnek úgy játszani a gyerekkel, mintha egy játékbaba lenne, a poharukat nem rakják el mosogatóba, pedig többször kértem, szoktam is szólni, de mindig kint marad. Elmenni meg nem merek, mert folyton ültetni akarják ölben, ahelyett, hogyha megunták a cipelést, akkor leraknák a játszószőnyegre).


A PhD-t nem tudtuk, három évig tartott, mire a disszertáció beadástól eljutottunk a védésig. Elvileg fél év alatt le kellett volna futnia.


Anyum a baba miatt átment félállásba, csak aztán amikor a baba négy hetes volt, onnantól kb. ott is van a másik fél állásban nagyimnál, ez se volt belekalkulálva.


Az unokatesónál a férje munkát váltott és ezért bár ő otthon van, de nem ért rá jönni, csak néha beugrott, egy-egy órára, amikor neki épp jó volt.


Amire meg egyáltalán nem számítottam, hogy anyósom “be akar költözni hozzánk”. Mondtam neki, hogy jobb lenne, ha később jönne, de akkor nem tud mit csinálni a munkahelyén vagy korábban menne, de hogyan képzelem, hogy ő tömegközlekedni fog (20 perc tömegközlekedve 15 perc kocsival és amúgyis azzal menne haza), meg annak, aki jön is joga van látni a gyereket, és neki meg joga van találkozni a férjemmel, úgyhogy néha, ha a férjem későn ér haza, még este 8-kor is itt beszélget az egész családja. De, ha meg azt kérem, hogy maradjon tovább, az sem jó, mert nem tud a másnapra készülni. Ha nem hívom, akkor amiatt panaszkodik a férjemnek (meg másoknak, mert több embertől visszahallottuk, mikor egyik héten lemondtuk), hogy csak kihasználtuk és csak addig kellett jönnie, amíg szükség volt rá. (Amúgy igen, de azt hittük segíteni akar).


A férjem szerint viszont minden rendben van, persze az anyja kicsit fárasztó, meg igyekszik holnap korábban haza.


Amikor kb. mintaapa az a hétvége. Olyankor nagyon sokat van a babával, csak akkor meg mindig közösen megyünk mindenhova, kirándulni, állatkertbe vagy rokonokhoz, mert nagy a család és a férjem nem szeret otthon ülni.

2023. okt. 27. 13:30
 17/18 anonim ***** válasza:
44%
Másnak ennyi segítsége nincs mint neked kérdező. Egyedül oldja a párjával. Te miért nem arra törekedtek szintén? Mennyi idős az a baba, hogy ültetni akarják? 4 hónapos! Normálisak? 7-9 hónaposan ülnek fel maguktól. Kúsznia, másznia kellene. A jó Isten áldjon meg véletlenül se hagyd egyedül a kicsit velük! Inkább takarodjanak a fenébe férjeddel együtt vagy nélkül!
2023. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
14-es vagyok: a phd-ra nem mondok semmit, ha 3 éve húzódott akkor azért lehetett volna azzal is kalkulálni, hogy pont a baba születésekor ér véget, de mindegy ez már. Az összes többi "úgy terveztük, hogy... de mégis úgy lett hogy... nem lett rendesen letisztázva" stb. alapján úgy érzem, hogy rosszul beszéltétek meg, valahogy nem tudtátok _ténylegesen_ megfogalmazni, kinek mi lenne fontos, mire számít, mit szeretne, mit NEM szeretne. Nekem ez nagyon meredek lenne, hogy egy 4 hónapos gyerek mellett heti 3x ott ül valaki, pláne este 8kor - ezt viszont sajnos a férjeddel és anyósoddal (az unokatestvért már pláne nem értem miért ül ott heti szinten, de mindegy) kell lemeccselned. Fogalmazd meg először magadban, akár le is írhatod pontokba szedve, hogy NEKED mi fontos, mihez ragaszkodsz, miben tudsz engedni. Azt pl. NAGYON határozottan meg lehet fogalmazni, hogy ha a gyereket még egyszer anyósod ölében látod ültetve, és nem a játszószőnyegen, akkor anyósod havi 1x jöhet gyereklátogatóba, amikor hajlandó vagy 1 órát felügyelni őket ha már felnőtt ember létére egy egyszerű kérést nem ért meg. Ha a férjed szerint normális, hogy az anyja heti szinten ott ül nálatok este 8kor (nem segít neked, hanem üldögél és teázik vagy mittudomén), az baj, mert ennyire ellentétes elképzeléseket nehéz lesz sértődés nélkül összeegyeztetni. Azt sem értem, hogy ha az anyja meg az unokatestvére is ott ül hetente, akkor hétvégén kihez mentek még? Ezeket is előtte kellett volna megbeszélni, ez nálunk pl. sem gyerekkel, sem gyerek nélkül nem kérdés, hogy NEM megyünk minden hétvégén rokonlátogatni, egyik oldalra sem, és nem is vagyunk program-mániások. Sok bajotok lesz még ha ezekben nem találtok kompromisszumot Egyébként a gyerek születése előtt hogy volt? Vagy akkor te simán otthon maradtál a férjed meg ment programozni, családozni?
2023. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!